Gå til innhold
Hundesonen.no

Større avatar?


Recommended Posts

Skrevet

Nå som infofeltet til venstre er blitt så stort, kunne det gått an med bittelitt større avatarer? Ikke noe gigantisk, skjønner jo at det bruker en del kapasitet - men bittelitt større enn 80x80 hadde vært fint. Det er jo mye størrelse å gå på, mine avatarer innenfor 80x80 blir aldri i nærheten av 30 kB, kanskje 100x100 hadde gått an?

Skrevet

Syns helt ærlig at 120x120 blir veldig stort. Da må vi faktisk skyve menyen nedover. Husk at vi moderatorer har noen ekstra knapper og styr som ikke dere andre ser også :getlost:

Eksempel på 100x100

post-151-12606186137664_thumb.jpg

120x120

post-151-12606186239318_thumb.jpg

Skrevet

Men går det ikke med 100x 100? *vifte med øyevippene* :ahappy: Noen av avatarene er så små at jeg har seriøse problemer med å se hva de skal forestille. Ikke at det er deres feil, men kanskje brukerne som har valgt disse detaljerte bildene, men 100 x 100 hadde vært kjempefint altså! Nå synes jeg ærlig talt at avataren ser merkelig liten ut; har det blitt endret på bredden på den delen etter oppdateringen kanskje? Synes nemlig ikke at det så så rart ut før..? :getlost:

Skrevet

Men går det ikke med 100x 100? *vifte med øyevippene* :ahappy: Noen av avatarene er så små at jeg har seriøse problemer med å se hva de skal forestille. Ikke at det er deres feil, men kanskje brukerne som har valgt disse detaljerte bildene, men 100 x 100 hadde vært kjempefint altså! Nå synes jeg ærlig talt at avataren ser merkelig liten ut; har det blitt endret på bredden på den delen etter oppdateringen kanskje? Synes nemlig ikke at det så så rart ut før..? :getlost:

Signeres :D

Skrevet

Jeg er enig i at 100x100 hadde vært greit. 80x80 er lite, og det er begrenset hva man kan bruke det til. All økning hjelper! :getlost:

Skrevet

Syns helt ærlig at 120x120 blir veldig stort. Da må vi faktisk skyve menyen nedover. Husk at vi moderatorer har noen ekstra knapper og styr som ikke dere andre ser også :ahappy:

Eksempel på 100x100

post-151-12606186137664_thumb.jpg

120x120

post-151-12606186239318_thumb.jpg

Synes 120x120 så bra ut jeg? Skjønner ikke helt hva du mente med å skyve menyen nedover :getlost:

Men enig i at all økning er supert, 110 da kanskje?

Skrevet

Hvis vi åpner for 120x120, så må all teksten under avataren skyves nedover. Noe som igjen gjør at hvert innlegg tar større plass, selv om det er lite tekst i det. Derfor mener jeg at det er bedre med 100x100 eventuelt.

Skrevet

Hvis vi åpner for 120x120, så må all teksten under avataren skyves nedover. Noe som igjen gjør at hvert innlegg tar større plass, selv om det er lite tekst i det. Derfor mener jeg at det er bedre med 100x100 eventuelt.

Åja, nå skjønner jeg :getlost: Så ikke så mye forskjell jeg da, men ser hva du mener. Små innlegg tar jo mye "unødvendig" (i gåseøyne fordi jeg synes ikke det er til bryderi) plass nå og da.

Skrevet

Nå mener jeg ikke å høres tverr ut her altså, for jeg er glad for enhver økning :getlost: Men jeg synes ikke det er så veldig stor forskjell fra 80 til 100 egentlig, og det ser jo fortsatt litt merkelig ut med tanke på bredden på profilinfoen.

Skrevet

Men Lola Pangola.. Hvis du ikke synes det er så stor forskjell fra 80 til 100, kan det jo ikke virke så forferdelig mye større med 120 istedenfor 100?..

Jeg stemmer også for 100x100 :getlost:

Skrevet

På bildene til IW syns jeg at 100 x 100 og 120 x 120 så fint ut. :getlost: Glad hvis det blir økning i det hele tatt. God idé å spørre om dette.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...