Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har vært på flere turer, og skrevet en kommentar om Mannegruppa Ottar.

Skrevet om erfaringer om to raser https://gyldenlykke.wordpress.com/2016/04/10/dalmatiner-versus-golden-retrieverjaktvarianten/

Har blogga igjen. Det gikk litt hardt for seg etter siste blogginnlegg (oppringning av en rekke nummer registrert på fremmede menn), så jeg mista litt piffen, men fanken heller, altså. Trur det er på

Posted Images

Skrevet
23 timer siden, simira skrev:

Kofferten er snart ferdigpakka, vi drar på lørdag. Skal ikke til Krka, men roadtripper opp til Plitvice på mandag.

Svigerfaren min var der for 50 år siden og snakker fortsatt om hvor vakkert det var, så bare gled deg! :) 

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg kjenner at jeg begynner å bli litt "sint" over å bli indirekte beskyldt for både det ene og det andre fordi jeg ikke slikker de kommersielle aktørene oppetter ræven.
Om du vil bidra med å spre budskapet om at også vi små anonyme forskere, ikke-betalte-av-industrien, med "sitat": "Ubetydelige små studier" bør høres, så spre blogginnlegget mitt i hytt og pine.
http://www.lotta-fra-brakmakergata.com/news/det-stormer-om-nausta/

Skrevet

I dag har jeg "kommet ut" med mitt ulvemøte. Det føltes helt riktig å gjøre det i denne perioden...

Leste blogginnlegget ditt om forskninga di, @enna, det er jaggu ikke greit å gå markedskreftene i strupen. :hmm: Uten sammenligning forøvrig, så har jeg sjøl kommet fram til ting i min forskning som ikke er i tråd med hva "verden" ønsker seg, både underveis i feltarbeidet (hvor jeg fikk masse presse) og nå hvor arbeidet er ferdigstilt, så jeg kan føle på en del av det du skriver om. 

 

  • Like 2
Skrevet
På 14.9.2016 at 8:25 PM, enna skrev:

Jeg kjenner at jeg begynner å bli litt "sint" over å bli indirekte beskyldt for både det ene og det andre fordi jeg ikke slikker de kommersielle aktørene oppetter ræven.
Om du vil bidra med å spre budskapet om at også vi små anonyme forskere, ikke-betalte-av-industrien, med "sitat": "Ubetydelige små studier" bør høres, så spre blogginnlegget mitt i hytt og pine.
http://www.lotta-fra-brakmakergata.com/news/det-stormer-om-nausta/

Det er hvertfall VELDIG spennende forskning, og viktig. Noen andre i klassen min og jeg leste en av de første artiklene etter publisering på forskning.no og jeg kjente igjen navnet ditt fra her inne :) . Tommel opp fra en liten gjeng på idrett, ernæring og helse! Skjønner at det er en møkkastorm å stå i..

Skrevet
41 minutter siden, Helianthus skrev:

Jeg liker bloggen din veldig godt, og innlegget om mannegruppa var det beste jeg har lest så langt i debatten!  :flowers: 

Så innmari hyggelig å høre! :heart: Takk for at du leser. :)

Skrevet
På 2016-09-28 at 4:14 PM, SandyEyeCandy skrev:

 

På 2016-09-28 at 4:53 PM, enna skrev:

Sukk... 

Jeg er mildt sagt sliten av hele greia.... 

 

Uten at jeg tar noen side - men som phd-forsker synes jeg jo det er relevante poenger de bringer opp i "motinnleggene". Finnes det noe svar fra deres egen forskning @enna ? Siden det virker som det er mye støtte fra sonen-folk, er det utelukkende fordi det er et medlem av hundesonen som gjør at man støtter forskningsresultatene, eller har det kommet fram noe mer konkret som gjør at man nikker og er enig?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...