Gå til innhold
Hundesonen.no

Cæsar Milan VS Victoria Stilwell


Caroline&Lillemor

Cæsar Milan VS Victoria Stilwell  

144 stemmer

  1. 1.

    • Cæsar Milan
      29
    • Victoria Stilwell
      91
    • Begge
      19
    • Ingen av dem
      5


Recommended Posts

Skrevet

Etter å ha lest litt på forumet skjønner jeg at det er forskjellige meninger rundt disse to hundetrenerene Cæsar og Victoria.

Av ren nyskjerrighet vil jeg derfor finne ut hvem som er den mest populære her på hundesonen:)

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Etter å ha lest litt på forumet skjønner jeg at det er forskjellige meninger rundt disse to hundetrenerene Cæsar og Victoria.

Av ren nyskjerrighet vil jeg derfor finne ut hvem som er den mest populære her på hundesonen:)

Kanskje legge inn alternativ som "begge" eller "ingen av dem"?

Skrevet

Hvert til sitt bruk egentlig. Syns Milan har hatt noen flotte episoder - glemmer aldri den med den store redde mastiffen, eller den lydredde bombehunden. Men sånn generelt så syns jeg Stilwell har metoder jeg liker mye bedre enn mange av Milan sine.

Skrevet
God ide..:ahappy: Done!

Da fikk jeg svart også :D Jeg synes igrunnen begge. Men det er fordi begge går på hvert sitt bruk som en annen sa her oppe.

MEN, jeg bruker ingen av dem som grunnlag for min hundeoppdragelse da... mer som input og underholdning (når det er underholdende og ikke noe annet).

Skrevet

Jeg er enig i noen andre her om at begge har bra ting å komme med, man må bare tilpasse metoder og idéer til ulik bruk og ulike hunder så jeg stemte på begge jeg. Siden sprøsmålet var hvem en likte best. Jeg liker begge sånn sett, de har gode poenger og får til hundene.

Om jeg derimot skulle betalt for ett døgn med en av de hadde det nok vært milan som fikk pengene da jeg tror han har mer relasjonskunnskap i forhold til hund som man kan lære av. Victoria er mer metodisk og det kan man jo lære fra hvem som helst:P

Skrevet

Hehe, plutselig gikk det opp for meg at de fleste - og jeg er ikke uskyldig selv - staver navnet til en viss mann galt. Det skrives Cesar Millan. Ingen Æ i fornavnet og to LL i etternavnet :ahappy:

Hos meg er Victoria en klar vinner. I tillegg til at jeg ofte (men ikke alltid) tar sterkt avstand fra Cesars metoder, syns jeg at hele innpakningen til Hundeviskerprogrammet er litt vanskelig å svelge noen ganger. Litt mye personglorifisering etter min smak. Som om jeg skulle ha skrevet det selv: http://www.k9obedience.co.uk/dogbehaviour/...whisperer2.html

(Hele artikkelen begynner her: http://www.k9obedience.co.uk/dogbehaviour/...whisperer.html)

Skrevet
Hehe, plutselig gikk det opp for meg at de fleste - og jeg er ikke uskyldig selv - staver navnet til en viss mann galt. Det skrives Cesar Millan. Ingen Æ i fornavnet og to LL i etternavnet :ahappy:

Hos meg er Victoria en klar vinner. I tillegg til at jeg ofte (men ikke alltid) tar sterkt avstand fra Cesars metoder, syns jeg at hele innpakningen til Hundeviskerprogrammet er litt vanskelig å svelge noen ganger. Litt mye personglorifisering etter min smak. Som om jeg skulle ha skrevet det selv: http://www.k9obedience.co.uk/dogbehaviour/...whisperer2.html

(Hele artikkelen begynner her: http://www.k9obedience.co.uk/dogbehaviour/...whisperer.html)

Hehe.. ja der ser du.. Sitter å leser antikk historie her så jeg skrev navnet Cæsar på samme måte som navnet til den romerske "politikeren":D Forresten så får man opp både cæsar milan og cesar millan på google.. forvirrendes,hehe :(

Skrevet

Liker Cesar best, ikke fordi jeg er enig i alt (hvem er egentlig enig i alt ang en instruktør/en treningsmetode, ol?!), men jeg syns han har mye bra.

Skrevet
Stilwell! Jeg finner hagla om milan nærmer seg bikkja mi.

Der fikk du sagt min mening på best mulig måte :blink:

Skrevet

Stemte begge, da de har mye bra begge to, men til hvert sitt bruk på forskjellige type hunder.

Jeg hadde nok heller fått Cesar hit for å hjelpe med bikkja mi enn Stilwell, men det er fordi bikkja er som han er.

Skrevet

Stemte begge, da de har mye bra begge to, men til hvert sitt bruk på forskjellige type hunder.

Jeg hadde nok heller fått Cesar hit for å hjelpe med bikkja mi enn Stilwell, men det er fordi bikkja er som han er.

signeres

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...