Gå til innhold
Hundesonen.no

Nana, Loppa og Tintin


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Simba (blanding av border collie og labrador) ble dessverre avlivet for en god stund siden, savnet er fortsatt stort, men det var det rettet valget selvom det var et tøft og vanskelig valg. Savner god gutten min :)

Tenkte derfor å lage en ny tråd til hundene. Jeg har jo også fått en pappillon inn i huset for bare noen uker siden, dette er en forhund og i første omgang er han her bare på prøve, men jeg er nesten helt sikker på at han blir. Han går kjempe godt overens med begge jentene og det har han gjort fra første stund, han er en herlig liten aktiv gutt! :):D

Nana

Border collie

Tispe

Fire år, fem år i mai.

Freetains Lollipop

Til daglig, Loppa

Phalene

Tispe

Tre år, fire år i mars.

Lindatorps Valentine

Til daglig, Tintin

Papillon

Hannhund

9mnd

Før Tintin kom, bilder av Nana og Loppa:

DSC_0183.jpg

Meg, Nana og Loppa i Drammen park

bmp-3.jpg

Herlig lita frøken

5260_219271150320_779245320_7520390.jpg

Nana og Loppa på skogtur

DSC_0010-1.jpg

I Bergen i sommer

DSC_0195.jpg

Nana elsker å bade

DSC_0382.jpg

Hopp og plask

7629_288945565407_757905407_8912929.jpg

Jentene mine

DSC_0083.jpg

På tur til landfalltjern, på andre siden av der vi bor

DSC_0100.jpg

Ser utover

DSC_0114.jpg

Poserer pent

DSC_0162.jpg

Nana har veldig lyst på ballen

DSC_0205.jpg

Løøøøpe

DSC_0043-1.jpg

Loppa hopper og boffer rundt

DSC_0044.jpg

Søte

DSC_0065.jpg

Nana med rååååsa puppia sele, hehe

DSC_0098.jpg

Loppa i farta med ball

DSC_0161.jpg

Løpe langs drammens elva, ganske fint å gå der :)

DSC_0194.jpg

Nana :D

Skrevet

DSC_0213-1.jpg

Boff, boff

DSC_0028.jpg

På vei opp til prekestolen

DSC_0030-1.jpg

Loppa

DSC_0087.jpg

Nettopp vært oppe på prekestolen å tittet, her er vi på vei ned igjen og Nana poserer

DSC_0089.jpg

Fine jentene

DSC_0102.jpg

Oss

DSC_0051-1.jpg

Loppa og Nana på campingtur i Sverige

DSC_0063-1.jpg

Søte lille Loppa! :D

Etter at Tintin kom har det også blitt tatt en del bilder og de kommer her:

DSC_0159.jpg

Nana

DSC_0190.jpg

Tør jeg å snuse litt på deg?

DSC_0202-1.jpg

Tre fine hunder ;)

DSC_0214-1.jpg

:P

DSC_0215.jpg

Nanamor

DSC_0217.jpg

Full fart

DSC_0225.jpg

Gøy med biteskinn

DSC_0130-1.jpg

Lille vakre Loppa

DSC_0010.jpg

På skogtur og det er spennende med den første snøen i år

DSC_0016.jpg

Fin gutt er han :)

DSC_0023.jpg

Nana på tur

DSC_0035.jpg

Alle tre

DSC_0034-1.jpg

Tintin og Loppa :D

DSC_0013.jpg

hva skjer a?

DSC_0055.jpg

;)

DSC_0073.jpg

Skikkelig god gutt :):)

;) Det ble en del bilder :D

Skrevet
Tusen takk :)

Det er du som hadde Olivia, ikke sant? Skal følge med på bloggen din med den nye hunden :D

Det stemmer, det er jeg som hadde Olivia. ;) Jeg er innom den nye bloggen deres av og til, men må bli flinkere å legge igjen spor etter meg! :)

Så trist med Simba forresten, å ta et sånt valg er helt ubeskrivelig vanskelig og vondt, men noen ganger er det bare det beste og det eneste man kan gjøre. :)

Den nye gutten i flokken din er supernydelig, og så mye større han er enn Loppa! :D

Skrevet

Spennende med den nye, og håper jeg får møtt han om ikke altfor lenge om du velger å beholde han :)

Jentene dine er så utrolig flotte, og Loppa er så liten og sjarmerende :)

Skrevet
Spennende med den nye, og håper jeg får møtt han om ikke altfor lenge om du velger å beholde han :)

Jentene dine er så utrolig flotte, og Loppa er så liten og sjarmerende :D

Tusen takk :) Du skal nok få hilse på han! :)

Skrevet

Så skjønne de er, digger Nana :)

Satt og så litt på bildene av Loppa og Tintin, er Loppa liten, Tintin stor eller er det pga ørene? Syntes han virker så mye større enn hun :blink:

Skrevet

Var så koselig å få hilse på Tintin og han er jo bare det sjarmtrollet da! Jeg koste meg stort da jeg hadde Loppa på den ene armen og Tintin på den andre :)

Jeg syns det er så flott Tine, for alle hundene dine er jo bestandig like lykkelige! Du er virkelig flink med hundene, det skal du ha for altså :)

Skrevet

Så herlige hunder ^^

Takk :)

For en herlig gjeng! :P

Ikke sant? Takk :)

Loppa var ubeskrivelig vakker! :( Smelta helt jeg :P

Nana og Tintin var flotte de også! :P

Hun er herlig :P Takk takk.

Kjempefine bilder og hunder! Forresten har du likedan jakke som meg. :P

Takk. Elsker den jakka, hehe :P

Så skjønne de er, digger Nana :P

Satt og så litt på bildene av Loppa og Tintin, er Loppa liten, Tintin stor eller er det pga ørene? Syntes han virker så mye større enn hun :P

Tusen takk :P Loppa er en del mindre enn Tintin :(

Var så koselig å få hilse på Tintin og han er jo bare det sjarmtrollet da! Jeg koste meg stort da jeg hadde Loppa på den ene armen og Tintin på den andre :P

Jeg syns det er så flott Tine, for alle hundene dine er jo bestandig like lykkelige! Du er virkelig flink med hundene, det skal du ha for altså :P

Tusen tusen takk Marianne :P:P

Søtingene :D Hvor mye veier Loppa? :P

Hehe :P Hun veier 1,8.

Skrevet

Hundene dine er bare helt herlige og du er flink til å få det fram på bildene. Misunner deg litt, jeg. Jeg får ikke vist hvor sjarmerende hundene er i mine bilder.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Loppa er jo bare helt utrolig nydelig! De øynene :thumbs:

Tusen takk :blink: Hun er herlig!

Hundene dine er bare helt herlige og du er flink til å få det fram på bildene. Misunner deg litt, jeg. Jeg får ikke vist hvor sjarmerende hundene er i mine bilder.

Tusen takk :banana::aww:

En del nye bilder av hundene:

DSC_0046-3.jpg

DSC_0038-3.jpg

DSC_0073-2.jpg

DSC_0001-1.jpg

DSC_0010-3.jpg

DSC_0015-1.jpg

DSC_0054.jpg

DSC_0062-1.jpg

DSC_0069.jpg

DSC_0071-2.jpg

DSC_0075.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...