Gå til innhold
Hundesonen.no

Beste Film!


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Siden vi har emne om dårligest film tenkte eg å høre hva din beste filmopplevelse er!?

Her har eg flere favoritter.

Innenfor grøssere er det alle Saw filmene, har lagt min elsk på Jigsaw.

Drama/krigsfilmen "Der Untergang"

Og selvfølgelig "Den grønne mil" som ALLE burde få sett!

Hadde vært kjempe om folket kunne ha skrevet hva slags sjanger filmen er i også :whistle:

Skrevet

Ringenes Herre triologien øff cørs! :ahappy: Den troner over alle andre filmer.. :whistle:

Ellers er jeg svak for Resident Evil filmene, nyinnspillingen av Halloween, Saw 1-3, House of 1000 corpses og The Devils Rejects.. Liker grøsser/splattere, jeg... :ahappy:

Skrevet

Ooh, det er mange det! Høyt på lista nå er "Repo! The genetic opera" og Inglorous Basterds. Andre favoritter er Batman, the dark knight, Corpse Bride, What's eating Gilbert Grape? Edward scissorhands, Natural born killers og The rocky horror picture show.

Umulig å velge bare en!

Skrevet

Jeg elsker Saw, men syns de kunne gitt seg etter den tredje filmer eller noe sånt. :ahappy: *mumle noe om å slutte mens leken er god*

Resident Evil-filmene liker jeg også. :ahappy:

Så liker jeg Den fableaktige Amelie fra Montmartré. Det er en sånn film jeg kan se om igjen mange ganger fordi den er så rar og koselig.

Og Hostel! :aww: Og Black Sheep! Og V for Vendetta!

Nei, jeg klarer visst ikke å velge bare én, jeg...

Men den filmen som ligger nærmest mitt hjerte er Spirit - Hingsten fra Cimarron. :whistle: Så den på kino da jeg var 11-12 år og hestegal, og jeg har vært glad i den siden da, selv om den er sånn typisk Disney-menneskeliggjøring-av-dyr-film, og selv om jeg ikke driver med hest nå lenger.

Skrevet
Så liker jeg Den fableaktige Amelie fra Montmartré. Det er en sånn film jeg kan se om igjen mange ganger fordi den er så rar og koselig.

Men den filmen som ligger nærmest mitt hjerte er Spirit - Hingsten fra Cimarron. :whistle: Så den på kino da jeg var 11-12 år og hestegal, og jeg har vært glad i den siden da, selv om den er sånn typisk Disney-menneskeliggjøring-av-dyr-film, og selv om jeg ikke driver med hest nå lenger.

Amelie er så søt :ahappy:

Husker selv veldig godt når jeg så spirit filmen. Vi hadde nemlig med to hester inn i kino salen :ahappy:

Skrevet

Hadde vært supert om folket hadde kunne skrevet kva sjanger filmene er i også, greit visst vi sitter en fredag og skal lei/kjøpe oss en film :whistle:

Skrevet

Mine favoritter er (glemmer sikkert noen, har endel nemlig)

Delicatessen av Jeunet & Caro

Big Fish av Tim Burton (og de fleste andre filmer laget av ham, men nevner nå bare denne) Eller forresten, må jo nevne Mars Attacks da :whistle:

Kill Bill 1 & 2 av Quintin Tarantino

Planet Terror av Robert Rodriguez (hysterisk morsom)

Desperado også av Rodriguez. Da jeg var ferdig med å se den første gang, var det akkurat som om jeg så omgivelsene mine på en litt annen måte, filmen satt liksom litt i etterpå, og det er for meg en god film.

The Hours av Steven Daldry. Dette er nok en av de filmene jeg har sett flest ganger. Vet ikke hvorfor, men jeg får litt abstinenser om jeg ikke har sett den på en stund. Musikken av Phillip Glass er prikken over i'en.

Billy Elliot, også av Daldry. Gråter alltid på slutten der *rørt*

Wild at Heart av David Lynch. Kunst...

Oldboy - Chan-wook Park

Pane e tulipani - Silvio Soldini - en enkel liten deilig film om livet.

Fried Green Tomatoes - John Avnet

Ghost world- Zwigoff

Breakfast on Pluto - Neil Jordan

Život je čudoc(when life was a miracle) - Emir Kusturica

Tideland - Terry Gilliam

Ringenes herre trilogien - Peter Jackson

Også liker jeg Harry Potter filmene ganske godt egentlig. Den siste var ikke så bra, men håper det tar seg opp igjen.

Ehm ja... ble jo endel da, og flere er det :ahappy:

Jeg liker iallefall veldig godt surrealisme, eventyr og filmer som skiller seg litt ut, er lei av standarsuppa.

Edit: mange av disse synes jeg det er vanskelig å sette sjanger på... men de er bra!

Skrevet

ÅÅå, vanskelig..!

Krig;

Men Of Honor - er bare utrolig...

To End All Wars - tåredryppende fantastisk

We Were Soldiers - helt rå...

Tears Of The Sun - også en tåredryppende, utrolig god film...

Action/thriller;

88 Minutes - en av de beste thrillerene jeg har sett på lenge

Menn Som Hater Kvinner - svensk krim på sitt beste

Jenten Som Lekte Med Ilden - kanongod oppfølger

Wallander-filmene - svenskene er bare rågod, enkelt og greit!

Crash - en fantastisk film om rasemotsetninger og tilfeldigheter. Fantastisk god!

Skrevet

Mine favorittfilmer er - tja, det er jo så mange i grunn, men her er noen som jeg syns er gode: Billy Elliot, The Darjeeling Limited, Juno, Slumdog Millionaire, The Last King of Scotland, Motorsykkeldagbøkene, Chocolat, Ringenes Herre, UP, What's Eating Gilbert Grape? og City of God.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...