Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er din favorittøvelse


Betty

Recommended Posts

Du får unnskylde min litt dårlige humor sånn utpå kvelden, men er det så rart han setter seg da? Er han ikke en setter? :whistle:

(Uff, så dårlig humor... :aww: )

Ha ha ha, du har kanskje ett poeng der du :ahappy: ikke koblet sammen de to før men utrolig bra tenkt :lol: he he

Ellers støtter vi tur på fjellet og om vi først skal tenke den veien er det jo en ting som topper det meste:

Rypesøk!

Å se Rex løpe sin mest elegante galopp bortover fjellet og det lyser glede av hele han med høstfargene som flammer i bakgrunnen.. lite slår den;) (om ikke kanskje når vi faktisk finner rypa og skal reise den, wii! da er det en rå spenning i lufta :ahappy: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spor ;) Det er t.o.m gøy når hunden ikke får det til.

I bruksapell må det være fremadsending. Virkelig noe å bryne seg på og her finnes det like mange innlæringer som det fins hunder.

I Lydighet er det faktisk manekengen av alle ting. Ikke spør hvorfor, jeg har bare alltid likt under marsj øvelser. Du skal liksom ha den perfekte fvf, brå stoppen, stå heeeeelt stille til du kommer inn også rett i en vakker fvf øvelse.

Er det kanskje øvelser med mange momenter jeg liker? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fri ved fot, faktisk ... Det er såå gøy å virkelig kjenne samarbeidet til tusen, og så kan man bygge den videre til så mye morsomt.

Helt og holdent enig!

Men det er mer. Agility og alt som har med agility er bare utrolig kul ;) Spor er også morro, det er morro og se hvordan hunden jobber, og at den finner sporet og føler det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Dette var faktisk litt vanskelig å svare på. Er jo så mange morsomme øvelser! Men fvf tror jeg er en favoritt. Hunden som går klin inntil meg med full øyekontakt og følger alle bevegelser og vendinger med halen på topp. Det er en deilig følelse. Så enkel, men allikvel hele tiden mulighet for å utfordre og videreutvikle.

I Lydighet er det faktisk manekengen av alle ting. Ikke spør hvorfor, jeg har bare alltid likt under marsj øvelser. Du skal liksom ha den perfekte fvf, brå stoppen, stå heeeeelt stille til du kommer inn også rett i en vakker fvf øvelse.

Er det kanskje øvelser med mange momenter jeg liker? :P

Det er jeg faktisk enig. Man jobber med mange små deler og plutselig setter man dem sammen og har en stilig øvelse ;) Og manekeng er moro!

Også er alle skogøvelsene moro da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De øvelsene hvor bikkjene forstår hva de skal gjøre. :banana: Det varierer hva det er, av en eller annen grunn. :ahappy:

Men jeg tror det vi liker best felles, jeg og Garm, er feltsøk. Jeg liker det fordi jeg ser at han storkoser seg og har ganske rask fremgang, han liker det fordi .. Vel, fordi det er gøy, sikkert?

Argyr liker best å sette seg på rumpa (og han er ingen setter :)), mens jeg synes det er artigst med alt han finner på mellom øvelsene. :) Snurpemunn, hoppe og sprette, bjeffe uten lyd og være generelt fårete. :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...