Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er hunden min, Ben.

Han er snart 1 år og 8 måneder.

Han er blanding av 4 raser. 25% av hver.

De fleste gjetter en eller to riktig, men det er mange som også bommer fullstendig.. Klarer du å gjette hva han er blanding av?

Premie: Heder og ære :icon_cry:

jomfruland335-1.jpg

jomfruland2240.jpg

jomfruland108.jpg

Skrevet
schäfer, doberman, rottweiler, labrador

Jeg tenkte også schäfer, labrador og rottweiler :icon_cry: Men jeg har jo overhodet ikke peiling, måtte bare skrive det, ble litt kry over å ha gjetta det samme som noen andre :sint_01:

Skrevet

Synes det ser ut som det er BC i ham + scæfer og Dobermann.

Kanskje det er noe fuglehund i ham også tenkte jeg på elghund :icon_cry: Vet ikke hvorfor.

Skrevet

Nå svarer jeg uten å se etter hva de andre har svart før meg. Blir artigere for meg å se hva de andre har svar da :icon_cry: *er litt lett å underholde jeg*

Jeg sier Shäfer (tipper flere gjetter det), husky, beagle- eller støver-ish og bc. Bc sier jeg bare pga stillingen han går i på bilde nr.1 :sint_01:

Edit: Ser nå i ettertid at jeg hadde valgt litt anderledes om jeg hadde sett på de andre svarene først :sint_01:

Skrevet

jeg ville også tippet labrador (spesielt fra det siste bildet), schæfer og leonberger hvert fall. Den fjerde klarer jeg ikke plassere, men tenker en slankere/lettere type enn de tre andre hvert fall.

Skrevet

Mange gode forslag her :icon_cry:

Kan si så mye som at Border Collie er riktig.

Labrador derimot er veldig feil.

Hint; en av rasene er en fuglehund.

De to siste har vært nevnt :sint_01:

Monica: Du har 3 av 4 riktig faktisk!

Skrevet

Vill gjetting fra meg men border collie rottwailer pointer dobbermann. får vi snart hvite svaret kjempe nyskjerig men vakker er han :icon_cry: siden du nevnte fugle hund tenkte jeg også litt på golden men det er en retriver / hente hund men syns også engelsk setter kan være en mulighet.

Skrevet

dere nærmer dere!

Border Collien er på plass, fuglehunden er en Setter.

Schäfer er feil.

Nå tar det vel ikke lang tid før noen sier de riktige fire tenker jeg :icon_cry:

Og ja, han er veldig vakker <3

Skrevet

Jeg prøver igjenn border collie , gordon setter , rottis ,leonberger . du skrev jo ik hvilken setter og det er jo 4 av dem. irsk gordon engelsk og irsk rød og hvit.

Skrevet

dere er så nære nå at tenker jeg sier det jeg :wub:

den vakkre skapningen er blanding av Border Collie, Engelsk Setter, Rottweiler og Dobermann.

De gikk igjen alle sammen bortsett fra Engelsk Setter, men var jo et par som nevnte den også. Flinke var dere :wub:

Får mange rare kommentarer på han faktisk.

"Jøss! Finnes det Schäfere med hengeører også ja!"

"Er det en Schäfer eller en blanding?"

"Det var en flott Schäfer. Har ikke den veldig skrå ryggen..."

Han ligner faktisk ikke sååå mye på en Schäfer.. Syns jeg da :wub:

Skrevet

Synes ikke han ligner på schæfer i det hele tatt jeg, fargen kan kanskje minne om en grå en, men egentlig slo han meg bare som en ubestemmelig (men vakker) blanding :wub:

Også før jeg søkte i forumet og fant ut rasen fordi du hadde skrevet det, gjettet jeg på saluki hahahaha (men bare fordi masken minnet liiiitt)

Skrevet

Lola Pagola: OI! en saluki faktisk.. hehe.. ikke akkurat det han minner mest om, men de er flotte da.

Camilla: JAAAA. Fine Ben :) Syns du kan ta deg en tur til Melsom 18 oktober. Ska starte med Ben.. Kine og Liam kommer også :o

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...