Gå til innhold
Hundesonen.no

VALGET 09


Huldra

Hvem stemte du på?  

104 stemmer

  1. 1.

    • Rødt
      5
    • SV
      17
    • AP
      22
    • SP
      3
    • V
      8
    • KRF
      2
    • H
      12
    • FRP
      22
    • Andre/blankt
      13


Recommended Posts

Skrevet

Med fare for å virke fryktelig politisk engasjert (det er jeg slett ikke), så lager jeg en oppfølgning til valg-tråden vi hadde tidligere. Denne gangen med nye spørsmål.. - vil hundesonen vise et representativt utvalg, eller er det sånn at hundefolk stemmer oftere på ett parti enn ett annet? Og vil det finnes en logisk grunn til det?

EDIT: Jeg har ikke lagt til "har ikke stemt" fordi da kan ikke denne spørreundersøkelsen sammenlignes med det virkelige valget (prosentene blir helt feil). Vær så snill å ikke endre på dette. Hvis du ikke har stemt ved valget, får du ikke stemme her heller..! :sint_01:

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
savner en "har ikke stemt" alternativ :sint_01:

Jepp, jeg tenkte på den, men da ville det blitt feil antall prosent i forhold til hva vi kan sammenligne med hva blir det virkelige resultatet i valget. Så dessverre ble det ikke sånn denne gangen. Jeg slo også sammen småparti til "andre" parti, for at dette skulle bli mest mulig sammenlignbart med det virkelige valget.

Skrevet

Skal vi ha "har ikke stemt"-alternativ, bør det skilles på hvem som har stemmerett og hvem som ikke har det. Med bare et alternativ blir det vanskelig å vite hvor stor valgdeltakelsen på sonen er.

Skrevet
Har lagt til en "Har ikke Stemt" alternativ

mvh Moderator Tore :sint_01:

Beklager

Da har jeg fjernet dette alternativet igjen da det var utelatt med vilje og med god grunn !

Ingen stemmer ble lagt til og prosenter forblir riktige.

Moderator Tore

Skrevet
Beklager

Da har jeg fjernet dette alternativet igjen da det var utelatt med vilje og med god grunn !

Ingen stemmer ble lagt til og prosenter forblir riktige.

Moderator Tore

Hehe, takk! :sint_01:

Skrevet
Ikke jeg heller. Man vil jo ikke at Norge skal gå under heller :)

Nå vet jeg ikke heeeelt om ikke økende arbeidsledighet, økende sykefravær, økende trygdebruk, dårlig eldreomsorg, lange sykehuskøer og økende kriminalitet (med mer) er synonymt med at Norge er på tur til å gå under (noe som i så tilfelle betyr at Norge sakte synker mot bunnen etter 4 år som i dag) - dog var det det sist jeg sjekket :sint_01:

Alle har sin måte å se saken på. Slik jeg ser det kan det ikke bli mye verre enn det er i dag. Så da får vi bare ha det forjævlig i 4 år til og prøve på nytt. Aldri så galt at det ikke er til nytte for noe... :sint_01:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...