Gå til innhold
Hundesonen.no

Ycko & Ben


occurrence

Recommended Posts

Skrevet

Mine to ytterpunkter:

Adam

Adam er en Belgisk Fårehund Malinois fra brukslinjer. Han er en nysgjerrig valp som er sosial og miljøsterk. Han har godt med kamplyst, jaktlyst og gjenstandinteresse. Adam er en herlig hund å trene og gjør alt for en tørrfôr-kule.

Jeg satser på IPO med Adam, men det blir nok noe LP også.

img_5127.jpg

Ben

En veldig sosial gutt, som er glad i både to- og firebeinte. En skikkelig gladgutt som nyter livet.

Ben er veldig aktiv og elsker mat. Han har dessverre vært redd for å svømme, så jeg har brukt mye tid på å få han til å føle seg trygg i vannet. Han er fortsatt ikke veldig motivert for å svømme, så jeg jobber fortsatt med dette og håper vi kommer over denne hindringen også.

Jeg trener han i LP og VP (vannprøve).

Bilde_005.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

så fine hunder du har! og så utrolig søte som valper da :)

hvordan jobber du med mallen fra starten av med tanke på ipo treningen?

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet
(ikke se på kløna som holder i lina og ikke vet hva han skal gjøre)

Jeg misunner dere oppholdet på kenneltreffet, men for et væææær??! Glad jeg ble hjemme ass.. *thihi*

  • 1 month later...
Skrevet

Noen nye bilder av guttene for anledningen:

benogycko_jul.jpg

ycko_jul1.jpg

ycko_jul2.jpg

Har forresten valgt å bruke stamtavle navnet til mallen i hverdagen, så om noen med rettigheter gidder å erstatte "Adam" med "Ycko" hadde det vært topp.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...