Gå til innhold
Hundesonen.no

Bridie i farta på jordet


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vært på jordet for å bli møkkete idag :lol: Like greit å ta'n helt ut før man skal bade hund uansett :)

290409_03.jpg

290409_04.jpg

290409_06.jpg

290409_08.jpg

290409_11.jpg

Vi fant igjen to tennisballer som ble mistet før jul da

290409_12.jpg

290409_14.jpg

290409_17.jpg

290409_26.jpg

Også var det denne da....

290409_29.jpg

Og når Bridie ikke fikk lov å leke mer med den, ble hu sur... Hu stilte seg rett opp og ned og var furt!

290409_31.jpg

"dumma!"

290409_33.jpg

290409_35.jpg

Skrevet

Kjempefine bilder! Det er så uvanlig å se Bridie stå oppstilt sånn fint på bilder, så jeg hadde nesten glemt hvor pen hun egentlig er. :lol::)

Skrevet

Takk :lol:

Og Belgerguri: Ja, å stå oppstilt er jo kjedelig! Bare se når jeg sku vise frem premiene hennes.... Når jeg stiller henne opp så "dør" hu :)

290409_36.jpg

Skrevet
Takk :lol:

Og Belgerguri: Ja, å stå oppstilt er jo kjedelig! Bare se når jeg sku vise frem premiene hennes.... Når jeg stiller henne opp så "dør" hu :)

290409_36.jpg

Haha, hun så litt mishandlet ut ja! :P Best å ta dem når de ikke vet om det selv, Cane blir også kjempestygg når han ser at jeg vimser med kameraet. :P

Skrevet

Du er utrolig flink til å ta bilder!

Bridie er så skjønn, jeg har aldri sett en hund med et SÅ uttrykksfullt fjes før. :lol::) Helt nydelig!

Skrevet
Haha, hun så litt mishandlet ut ja! :P Best å ta dem når de ikke vet om det selv, Cane blir også kjempestygg når han ser at jeg vimser med kameraet. :)

hehe ja, stiller man dem opp så skal de fillern ikke se bra ut nei :P

Og dere andre: :ahappy:

Skrevet

Bridie og Peico skulle lekt i gjørma sammen, stor stas det!

Fine bilder som alltid, og det utstillingsbildet ligner det jeg tok av peico da han fikk sitt første Cert. hehe, dør rett og slett. Vil IKKE skryte i alle fall! Morsomt!

Skrevet
Tøffe bilder av fine Bridie :P skjønner godt at hun blir furt når hun ikke får leke mer..

Men dobbelrosa sløyfe på en dag? Hva betyr den andre rosa da? :ahappy:

Neida. Sløyfene der er fra to dager på utstilling de :P Så var nok ikke noe dobbelrosa nei. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...