Gå til innhold
Hundesonen.no

Gaaah, det stinker!


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Bridie har spist på et bein som har ligget i hagen en ukes tid... Hun er helt råtten i magen kjennes det ut som på lukta her! Det stinker VIRKELIG motbydelig av henne når hu slipper en fjert!

Jeg blir tullete jeg. Noen som vil låne Bridie en dag eller to til magen hennes har roet seg? :)

(ja, beinet er kastet :))

Skrevet

Mihihi... *fnise slemt*

Nevnte jeg forresten at vi heeeelt sikkert har snev av svineinfluensa her og at vi på iiiiingen måte kan ha besøk på et par dager! :)

Skrevet
Mihihi... *fnise slemt*

Nevnte jeg forresten at vi heeeelt sikkert har snev av svineinfluensa her og at vi på iiiiingen måte kan ha besøk på et par dager! :)

:)

Jeg fatter altså ikke at det går ann å bli SÅ råtten i magen jeg! Helt ufattelig!

Skrevet
:)

Jeg fatter altså ikke at det går ann å bli SÅ råtten i magen jeg! Helt ufattelig!

Min erfaring er at råttenhet har ingen grenser! Buffy har jagd mamma ut av sitt eget hus en gang! :)

Skrevet

Har det samme problemet med min hund. Han tåler tydeligvis ikke Eukanuba-valpeforet. Så det stiiinker i hele huset, det er en konstant eim her. Nesten så man kan se den i lufta! Grusomt. Har kjøpt ny mat nå... Myyyye bedre med en gang.

Skrevet
Min erfaring er at råttenhet har ingen grenser! Buffy har jagd mamma ut av sitt eget hus en gang! :)

hehehe, helt utrolig hva disse bikkjene klarer :)

Og LamiTuf: Er en grunn til at det aldri mer er tørrfor her i huset. For tørrfor er fjertemaskin! :)

Skrevet

Det værste er når de kommer og raper stinkende dårlig bæskjeånde! Blæææ! Coyote var fæl med det. Brukte å gi ham et eple eller noe annet friskt og det hjalp på, men spørs om det hjelper "andre veien".

Skrevet
Hunder er herlige gitt. Mine er skikkelig ålreite til tider, de kommer bort til oss, promper, og går igjen :lol:

Ja, det der er jo skikkelig frekt! Jeg tror at hunder er mer utspekulerte enn det ryktes! Buffy ligger ofte i gangen, et stykke fra stua. For ei stund siden kom hun inn på stua, gikk ca midt inn på stuegulvet, slapp en skikkelige "silent killer", snudde og gikk tilbake og la seg i gangen igjen.... :)

Skrevet
Ja, det der er jo skikkelig frekt! Jeg tror at hunder er mer utspekulerte enn det ryktes! Buffy ligger ofte i gangen, et stykke fra stua. For ei stund siden kom hun inn på stua, gikk ca midt inn på stuegulvet, slapp en skikkelige "silent killer", snudde og gikk tilbake og la seg i gangen igjen.... :lol:

:) nemlig, det tror jeg og! Med mindre de tenker sånn "åh, vondt i magen...må finne mamma" *finne* "nå ble det plutselig og på mystisk vis bra igjen!" *tusle*

Edit: Men jeg heller mest mot at de er utspekulerte altså! Selv om jeg gjerne vil tro det beste om mine søte små...

Skrevet
Jeg fatter altså ikke at det går ann å bli SÅ råtten i magen jeg! Helt ufattelig!

Prøv å ha en tispe med 1 ukes gamle valper du.... så skal du kjenne utedo :lol:

Skrevet
Prøv å ha en tispe med 1 ukes gamle valper du.... så skal du kjenne utedo :)

Enig. Det lukter ****** når dem promper. Jeg kan kjenne Svava´s fiser langt ut i gangen her, og den sitter LENGE. Tror den brenner seg fast i nesen :P

Betty er en helt på fising. Hun legger seg gjerne oppå magen din når du ser tv, med rævi mot tryne, fiser, lukter på sin egen lukt å forsvinner mens du ligger igjen i jævelskapen..... :lol:

Skrevet

Bonnie synes lyden på prompen er litt rar tror jeg.

Hun promper også kaster hun seg rundt for å se hva som laget lyden, helt sjokkert :lol:

Jeg og gubben holder på å daue av latter når vi ser det.

Skrevet

Ally har dårlig mage i dag hun også. :lol: Høres mer vått ut det som kommer ut av henne men det er bare illeluktende luft. :)

Tror ikke hun tålte det bene hun fikk for ett par dager siden.

Skrevet
Hører at jeg er velsignet med en hund som nesten aldri fjerter :P:)

Jeg også.Veldig fornøyd med det :lol:

Skrevet
:P nemlig, det tror jeg og! Med mindre de tenker sånn "åh, vondt i magen...må finne mamma" *finne* "nå ble det plutselig og på mystisk vis bra igjen!" *tusle*

Edit: Men jeg heller mest mot at de er utspekulerte altså! Selv om jeg gjerne vil tro det beste om mine søte små...

Haha, jeg heller nok også mest mot den siste der... Men veldig søtt da om den første skulle stemme! Snakk om å få tiltro til mamma'n sin da! :) Buffy kommer tuslende når hun har bæsj sittende fast i rumpa da, forsåvidt nesten søtt det også - om det ikke var litt ekkelt.... :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...