Gå til innhold
Hundesonen.no

Int N DK UCH FinJV-09 FinV-09 NordJV-09 NordV-09 NV-10'11 Leading Angel's Cherish Thornapple "Tíbrá"


Recommended Posts

  • Svar 249
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Å, hun var da en riktig edelsten :). Hun ser rålekker ut, så harmonisk og fint bygd...

Hun skal brukes til lydighet og muligens spor om jeg får teken på det, samt at det sikkert blir agility og freestyle for moro skyld :)

Ikke UTSTILLING ???? :) *fnise*

Skrevet
Å, hun var da en riktig edelsten :). Hun ser rålekker ut, så harmonisk og fint bygd...

Ikke UTSTILLING ???? :) *fnise*

Hey, folket spurte hva hun skulle brukes til utenom utstilling :) Dét er jo en selvfølge!

Ellers tusen takk igjen for fine kommentarer :D Vesla har idag vært med på et lite hundetreff med noen av mine kolleger og deres hunder (rottis, labbis og sheltie) pluss Villa da, og det var helt supert å få spinne rundt nede ved elva sammen med de andre. I går var hun hos veterinær og fikk 12-ukersvaksine pluss første rabies og 1 stk. Drontal med stempel i passet. Om jeg husker å ta blodprøve i rett tid rekker vi akkurat 6-mndsfristen til å reise til England, sånn i tiiilfelle vi skulle klare en liten Cruftskvalifisering :P

  • 1 month later...
Skrevet

Nytt bilde av Tíbrá som har blitt 4 mnd. (huff som tiden flyr) og hun utvikler seg i rett retning synes nå jeg :whistle: Hun vokser jevnt og fint og ser harmonisk ut, også i bevegelse. Ellers er hun bare drømmevalpen, helt fantastisk snill!

Crappy kvalitet på bildet, men det kommer nok flere om litt.

2009-06-07074-1.jpg

Skrevet

Takk :lol:

Helt fantastisk hvordan photobucket ødelegger bildekvaliteten.. Her er samme bilde lastet opp på hjemmesiden:

Tibra4m-stack1.jpg

Laster opp flere i photobucket nå, og enda flere blir det nok i morgen. Tar tid å oppdatere hjemmeside..

Edit: Her kommer noen flere som jeg har fått av Fie, tatt på trening i Moss for Steinar Balken for et par uker siden.

DSC_0323copy.jpg

DSC_0244.jpg

DSC_0252.jpg

DSC_0284.jpg

DSC_0300copy.jpg

Må bare snike med vakreste Rebus også, som blir Saetas utkårede bare hun ikke løper akkurat den perioden han er i England på Crufts.. Japaro Eye Of The Storm, som jeg er så heldig å få stille ut litt for tiden:

DSC_0326copy.jpg

Tilbake til Tíbrá, her er hun og min snart 4 år gamle sønn, som er helt forelsket i henne:

2009-06-07221copy.jpg

Mer kommer, men ikke i natt :)

Skrevet

Allerede godt drillet for utstillingsringen, ser jeg *ler*. Hun ser fortsatt riktig nydelig ut - hun vil nok gjøre det supert i ringen etterhvert :lol:.

Skrevet

DET travet! Husker My hadde ganske langt trav i den alderen men Tibra tar jo heeelt av! :) Og hun ser bare helt fantastisk vakker ut, skikkelig thornapple-aussie i utstrålingen. Ang. utstråling ja, ser ut som hun har mye av det også! :lol:

Skrevet

Hun er den desidert flotteste aussievalpen jeg har sett. Helt utrolig vakker og høres ut som en super jente! Masse lykke til videre med henne, hun kommer nok til å gjøre det stort. :yawn:

Skrevet

Takk igjen :rolleyes2:

Å skaffe aussie var ikke akkurat noe impulskjøp fra min side, da jeg har kikket på rasen, linjer og oppdrettere siden 2003, først nå dukket endelig min lille blå stumphalede opp, og da måtte jeg bare slå til syntes jeg :icon_cry:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...