Gå til innhold
Hundesonen.no

Har din hund egen facebookprofil?


Lola Pagola

Har din hund egen facebookprofil  

72 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      7
    • Nei
      45
    • Skal lage nå
      0
    • Har dogbook
      20


Recommended Posts

Skrevet

Som tittelen sier; Har din hund en egen facebookprofil?

Ser nemlig tendenser til at flere og flere får det, og skulle ikke forundre meg om endel doggiser har ordnet dette til sine firbente :lol:

(Jeg er så nerdete at det har jeg jammen meg gjort, er jo meeeget praktisk, for da får jeg jo tagget ham i bilder og sånn)

Så stem ivei :icon_confused:

Ps. "Casper" lagde en gruppe nå istad, den heter "Jeg er en hund!". Så da kan jo hundene deres bare melde seg inn :lol: Vet ikke om jeg får lov til å linke jeg (var ikke derfor jeg lagde tråden altså, er bare nysgjerrig), men kommer iallefall opp øverst, også er det jo bilde av Casper da.

Er jo litt teit da, men litt morsomt og, synes det er morsomt å se bilder av andres hunder og sånn jeg :wub:

Skrevet
Hva er dogbook?

Jeg hadde facebook til bosse, men har ike til gulla.

Det er en applikasjon bare, mini-facebook til hunden på din egen profil. Orker ikke bruke den jeg, synes bare det er rotete.

Så kom igjen folkens, facebook hunden din nå :icon_confused:

Skrevet

Nei, der går det en grense...

Synes Fjasbok er ille nok for mennesker...

Men, så betaler vi for domene og webhotell å sånt i stede da, ikke så mye bedre det kanskje...

Fjasbok er i det minste gratis...

Skrevet

*fnis*

Betaler for domene selv jeg. Men det er ikke særlig hundete da, og kan brukes til hva som helst. Selv om det akkurat nå inneholder Casper sin side.

Herregud han er jo overalt han... egen facebook, blogg, og hjemmeside.

Sykt sykt sykt.

Skrevet

Hehe, artig! Jeg har Dogbook til Pax, men fikk litt lyst til å lage egen FB-profil til han nå :icon_confused:

Men jeg finner ikke gruppen du har laget da! Hmm...

Skrevet

Nei, det har jeg ikke, og har ikke tenkt å få det heller. Jeg har profil på Facebook selv, men sist jeg logget inn må være for snart to år siden. Jeg har ikke sansen for slike "nettsamfunn", forum er nok for meg.

Skrevet
Hehe, artig! Jeg har Dogbook til Pax, men fikk litt lyst til å lage egen FB-profil til han nå :icon_confused:

Men jeg finner ikke gruppen du har laget da! Hmm...

Det er så typisk meg, lager en gruppe, og feiger ut fordi det ikke har kommet medlemmer innen 10 minutter... men kan jo lage den en gang til da :lol: (Lager den nå jeg,sånn i tilfelle)

Edit:

Sånn: http://www.facebook.com/group.php?gid=73365259356

:wub:

Skrevet

Nei det får være måte på, men så er jeg av den typen som ikke liker hverken facebook, twitter eller andre slike tjenester eller jeg da ^^. Ser liksom ikke poenget i at andre tjenester skal lagre absolutt alt man har der og det kan hentes ut xx år etter at man har slettet profil. Nei, heller ordne tingene selv - ikke finne opp kruttet selv, men ha det en plass der man kan kontrollere selv. (vet det lagres og ta's backup der også, men denne infoen blir ikke det samme som et sentralt punkt som de over)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...