Gå til innhold
Hundesonen.no

Et valpekull blir til!


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

Så ble det valpetråd herfra også (vel, forhåpentligvis, da)!

Nemi ble parret fredag 9. januar! Da ble hun parret med Kvadraten's Kato fra Trondheim!

Jeg hentet henne hjem i dag, og her blir hun til rundt slutten av februar, da drar hun til Stine og Kåre for å få valpene der. Heldigvis kjenner jeg de såpass godt at det ikke gjør noe om jeg ca flytter inn der når den tid kommer! Hittil er det ikke så mye å fortelle, men jeg håper på et stort kull med mange tisper, siden mamma skal ha en liten tispevalp etter Nemisen! :ahappy:

  • Svar 204
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Nå må du virkelig være flink til å oppdatere fremover altså :) Gleder meg til å dra å kose masse deilige boxerbebiser når den tid kommer :)

Skrevet
åh så gøy :D Om ett år er det meg og Blondie sin tur :D

Miin og!! ;)

Aw, gjett om jeg gleder meg til Nemi baby-bilder da!!! Masse bilder, helst flere ganger til dagen, sant soppen? ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet
Miin og! ;)

Aw, gjett om jeg gleder meg til Nemi baby-bilder da!! Masse bilder, helst flere ganger til dagen, sant soppen? :ahappy:

Haha, det syns du nok! :P

Dette blir en faarlig tråd kjenner jeg! Men kjempespennende da :hyper: Er det konstatert at paringen var vellykket?

Hehe, det er ikke konstatert noe, men jeg syns ribbeina til damen driver og gjemmer seg. :lol: Skal ta ultralyd i starten/midten av februar. ;)

Skrevet
Åja, aner jo ikke hvordan dette går for seg jeg.. hehe. Får håpe det er fine og friske valper i magen :flowers: Faren var helt nydelig btw, så valpene MÅ jo bli vakre!

Veldig enig!

Jeg flytter nå, og i førsteomgang så kan jeg ikke ha med hundene, så de blir hos mamma, fram til litt før Nemi skal føde, da drar ho til Stine og Kåre. Så de fleste oppdateringene vil komme til dere via meg fra mamma, bortsett fra ultralyden, den SKAL jeg være med på! Også flytter jeg nærmere Stine og Kåre, så det er mye enklere å dra dit å koseknuse bebiser og ta MASSE bilder! :ahappy:

Skrevet
ÅÅÅÅÅ! jeg vil også være med å kose boxerbebiser!! håper masse for dere at det blir mange sunne og fiiiine valpiser i Nemimagen! :flowers:

Hæhæhæ, plukker deg opp på Oslo S på vei til oppdretterene! :ahappy:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Å så gøy!Gleder meg til bildespam av de små!

Kan vi få se gravide damen etterhvert eller?Her må dokumenteres vettu!

Må jo være valper! :D

Kanskje påtide å gjette antall..hehe!

Jeg gjetter 9 valper,5 tisper og 4 hanner!

Skrevet
Ultralyd i morgen da..? Lykke til! Blir spennende! :icon_confused:

Oi, du følger med! Jess, det er ultralyd i morgen, hvilket betyr at jeg er hos mamma. Jeg har ikke sett Nemi på noen uker nå, og jeg syns ho er feeeit. Bilder av tjukkebolla:

IMG_2801.jpg

IMG_2802.jpg

IMG_2804.jpg

IMG_2805.jpg

Uff, det her er nesten flaut å legge ut, ho ser bælfeit ut! Menmen. Håper på maaaange små bebiser!

IMG_2806.jpg

Skrevet
Naaw.

Vi håper på mange mange babyer inne i magen til nemesis. Søtingen!

Det uttrykket da, "mamma, what the hell??" hahahaha søøøøting!

Hihi, du tar feil! Det er dette utrykket "Skal jeg ha valper igjen? :blink::icon_confused: "

Skrevet
Sølve gleder seg til å bli onkel og jeg gleder meg til å hilse på Nemibebiser. :icon_confused: Vi krysser fingrene for at magen er full av valper og ikke bare god mat.. :blink:

Haha, jepp! Mamma hadde ikke fôra ho så mye som jeg var redd for ( :wub: ), så jeg er IKKE forberedt på at noen dyrlege kommer her og sier at det er tomt der.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for gode innspill.  Du har absolutt gitt meg noe å tenke på i forhold til å støtte useriøs avl. Jeg har ikke tenkt på at jeg bidrar til det, selv om jeg ønsker å bruke en oppdretter jeg vet er seriøs. Jeg synes vannhundene blir litt for store, og kunne tenkt meg en hund mellom 10-15 kg, gjerne nærmere i 10 kg. Jeg har også hørt litt blandet om gemyttet på både portugisisk vannhund og spansk vannhund.  Puddel hadde sikkert vært det rette valget, da er det eventuelt mellom puddel som er mest aktuell. Utseendemessig er jeg nok litt fordomsfull og ser fr meg det glattklipte ansiktet og puddelsveis. I en sportsfrisyre ligner de jo veldig på mange av doodlene. Jeg kjenner ikke til veldig mange pudler, men har inntrykk av at noen kan være sensitive og litt skarpe. De kan virke litt bjeffete og ikke så sosiale. Det er jo bare basert på mitt inntrykk, så det kan være feil. Mye kan jo løses med å finne en god oppdretter der også.  Nå kan det jo hende at selv de seriøse oppdretterne på cobberdog lyver litt på gemyttet til cobberdogen, men jeg liker beskrivelsene av gemyttet og har inntrykk av at de fleste cobberdoger har et gemytt jeg kunne trives med. De er aktive og lettlærte, men samtidig har de en god avknapp og er familiehunder. De er jo i utgangspunktet en blanding av puddel, labrador og noe cockerspaniel. Nå vet jeg at man ikke får det beste fra alle rasene og at gemyttet kan variere, men de som har avlet på cobberdogen med linjer som går litt tilbake har jeg tro på at kan ha funnet en blanding med gode egenskaper.   
    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...