Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi som liker blekk!


Recommended Posts

  • Svar 1.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er jeg ferdig og fysj det var vondt på slutten. Tårene bare rant og heldigvis kom min snille stedatter til unnsetting og fant frem bedøvels spray til meg. Det tok ca 4 timer og nå er jeg sliten git

Herreeeeeeee! Har glemt å poste den her! Sorry! JEG ELSKER DEN! Verdt turen, pengene, ventinga, alt! Verdens flotteste folk på studioet, og verdens fineste tatovering!

Da er jeg offisielt ferdig med sleeven! Her er bilde tatt rett etter hun var ferdig, og som dere ser så tatoverte hun ved underarmen min  Er grisefornøyd!   Edit: allons-y er skrevet i @ingv

Posted Images

Skrevet

... og jeg skal farge opp mi på lørdag. Gleder meg! Vet ikke heeelt om jeg skal ta den i svart likesågodt.. Nå er den (i teorien iallefall) mørk brun. Men fargen er utrolig ujevn - ergo skal jeg farge opp igjen. Det blir tredje runde, så jeg skal høre om det er enklere å få til sort blekk på den teite huden min.

Skrevet

Jeg må begynne med å si at jeg egentlig ikke liker blekk :) Det vil si at det har aldri vært noe for meg,

og jeg har vært klar på at en tatovering skal jeg aldri ha.

Meeeeeeen... Nå sitter det jaggu en ulv på overarmen min:

RIMG1016.jpg

Og som en bonus ligner det på hunden min i profil...

Den der var tøff! :)

Skrevet

vurderer sterkt å ta en neste vinter :) enten på underarmen/håndleddet eller på ankelen :) prøve å få til en vri med pote®/stjerne® og Kitas fødselsdato. Ikke noe sånn store greier, men en liten personlig en :)

Skrevet

Og jeg sitter her med en ankel som svir som bare f. Men er glad og fornøyd, fikk lagt på to detaljer i tillegg til å farge opp hele. Så får vi se om alle gode ting er tre. Har farget i brunt blekk igjen, tatovøren mente vi kunne prøve. I tillegg har han laget strekene litt tykkere, og tatovert med ublanda blekk og vært litt "slem" - altså litt hard på hånda. Gleder meg til den er grodd :D

Skrevet

Kult :D Hvor er den plassert hen? Bilde?

Den er på underarmen. Er liksom enkleste plassen å få noen til å signere på. Følte ikke helt for å dra ner buksa for å få'n på låret eller no :P

Jeg kan legge inn bildet etterpå. :D

  • 2 months later...
Skrevet

Nå har jeg endelig fått somla meg til å legge inn bilde av den nyeste tatoveringa mi (er 1 1/2 år gammel da :blink: )

Den er til minne om min elskede phalène Rikke. Tok den noen mnd etter at hun ble avlivd... Jeg er kjempefornøyd med den ihvertfall! Er litt dårlig bilde da, for ble tatt med dårlig mobilkamera rett etter at den var ferdig! Er på skulderen :)

DSC00580.jpg

Skrevet

Nå har jeg endelig fått somla meg til å legge inn bilde av den nyeste tatoveringa mi (er 1 1/2 år gammel da :blink: )

Den er til minne om min elskede phalène Rikke. Tok den noen mnd etter at hun ble avlivd... Jeg er kjempefornøyd med den ihvertfall! Er litt dårlig bilde da, for ble tatt med dårlig mobilkamera rett etter at den var ferdig! Er på skulderen :)

*bilde*

Å så koselig! Er det sommerfugl pga av rasen eller?

Skrevet

Takk :) Hehe! Nei det er en nattsvermer :blink: Phalène = nattsvermer

Desverre er nattsvermere ofte litt like sommerfugler...

Ja.. jeg tenkte liksom at det heller burde vært en nattsvermer... men de ser jo egentlig sånn ut, er jo bare at jeg er litt mer vant med de norske "ufyselige" sakene..

Men Phalene og Papillon er jo veldig direkte beslektet så det hadde jo vært mulig å ta en sommerfugl også! For min del ble det hele bikkja istedenfor! :)

Skrevet

for to uker siden tatoverte jeg en pote med "Vanilla" (navnet på hunden min) under.

Tatoveringen sitter oppå fotbladet, og jeg har planer om å fortsette på den med flere potetrykk senere :blink:

Skrevet

Ja.. jeg tenkte liksom at det heller burde vært en nattsvermer... men de ser jo egentlig sånn ut, er jo bare at jeg er litt mer vant med de norske "ufyselige" sakene..

Men Phalene og Papillon er jo veldig direkte beslektet så det hadde jo vært mulig å ta en sommerfugl også! For min del ble det hele bikkja istedenfor! :lol:

Hehe! Ja jeg ville ha en pen nattsvermer og ikke de ekle, så brukte et bilde jeg fant på nettet som han (han som tatoverte meg) tegnet etter! :lol:

Din var forresten kjempesøt :rolleyes2: Morsom vri på å tatovere egen hund :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

Kjemefine tatoveringer dere har :)

Jeg har også lyst på tatovering av Laika, da hun er min første egne hund. Det blir nok ikke med det første, da jeg bare er 15 år, og jeg er ikke helt sikker på om jeg vil ha eller ikke. Om jeg etter hvewrt bestemmer meg for å ta, vil tatoveringen se veldig stygg ut om noen år (eller når jeg blir gammel, for den saks skyld :wub: )? Også lurer jeg på om noen vet ca. pris på en tatovering av et hundehode på overarmen, kanskje 12-15cm*10-13cm?

En til ting.... Noen som kan anbefale noen flinke tatovører i Vest-Agder, som muligens får til en hund? :P

(Vet det er en litt gammel tråd, men det gjør vel ikke noe? :P )

Edit:

Noen som vet noe om Svennis Tattoo i Lyngdal? Mange som har tatt piercing der, men kjenner ingen som har tatt tatovering der... De som har tatt piercing er fornøyde, men er det noen som vet om han er god til å tatovere?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Edit:

Noen som vet noe om Svennis Tattoo i Lyngdal? Mange som har tatt piercing der, men kjenner ingen som har tatt tatovering der... De som har tatt piercing er fornøyde, men er det noen som vet om han er god til å tatovere?

Jeg har en ifra han. Veldig dyktig, men meget fullbooket for tiden og han tar nok ikke på mindreårige.

Neste skal jeg ta på Oslo Ink.

Skrevet

Jeg har en føniks på ryggen, skal prøve å legge inn et bilde.

Hihihi. Ser vi merker etter bh-stropper eller? :rolleyes2:

Jeg har også lyst på tatovering av Laika, da hun er min første egne hund. Det blir nok ikke med det første, da jeg bare er 15 år, og jeg er ikke helt sikker på om jeg vil ha eller ikke. Om jeg etter hvewrt bestemmer meg for å ta, vil tatoveringen se veldig stygg ut om noen år (eller når jeg blir gammel, for den saks skyld :P )? Også lurer jeg på om noen vet ca. pris på en tatovering av et hundehode på overarmen, kanskje 12-15cm*10-13cm?

En til ting.... Noen som kan anbefale noen flinke tatovører i Vest-Agder, som muligens får til en hund? :poke:

Er nok lurt å vente til du er helt sikker før du gjør noe ja. Den sitter tross alt der for alltid. I følge min far(som er lege), så ser han mange mange stygge gamle tatoveringer. :lol: Langt ifra alle holder seg pene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...