Gå til innhold
Hundesonen.no

Overraskelse fra oppdretter!


Wulfi

Recommended Posts

Skrevet

Vi fikk pakke i posten i dag, selv om jeg ikke ventet noe. Da jeg pakket opp ble jeg blank på øynene, og rørt langt inn i hjerterota!

kalender og sløyfe fra oppdretteren:

Diverse20Des048.jpg

Skrevet

Å så koselig : D

Hadde jeg fått det fra oppdretter til en av hundene hadde jeg også blitt ganske rørt. Har ikke hørt mye fra opdretter, spør ikke hvordan det går, men vi gir dem gjevnlig oppdateringer om hva som skjer her i heimen da :) Som blir tatt imot med bra respons.

Skrevet

^Sånn er der med oppdretteren til Bosse og, men så bor de jo i DK og har mange avc både barn og hunder så vet det er travelt der..

Men super koslig pakke da :)

Skrevet

Åh så moro! Heldig. :) Kjempemoro med sånne oppdrettere!

Min andre tanke var, driver de med katter? Sånt er ikke helt unvanlig fra oppdrettere på rasekatter. Har fremdeles en marmorlysestake med "Beste Cornish Rex av Karmsund" som vi fikk av oppdrettern til katten vi hadde.

Skrevet

Wow, den var kjempeflott! :ahappy:

Jeg får alltid julegave av oppdretteren i posten (siden jeg mildt sagt er en engasjert valpekjøper). Sender alltid til henne også. I år fikk jeg melding om at hun hadde bestilt en gave til meg, men fått feil, så den kommer ikke fram før etter jul en gang. Jeg synes det er skikelig stas å få gave fra henne og kennelen, og setter umåtelig stor pris på at vi har så god kontakt. I år sendte jeg henne en refkelsskjøt til å ha nederst på kobbelet, og et sett med valpehalsbånd til neste kull hun skal ha (sånn til å merke valpene med).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...