Gå til innhold
Hundesonen.no

Nivea Always Perfect


Happyface

Recommended Posts

Skrevet

Nivea Always Perfect ! :ermm:

Jeg skal hente min lille Nivea imorgen :) Hun er en Cairn Terrier som ble født 02.10.08, sammen med en søster å en bror.

Mor: N UCH Cairndale`s Goldie Gaia

Far: Kramer`s Certainly Gorgeous

Her er ett bilde av jenta mi :icon_confused:

GetAttachment.jpg

Skrevet

En liten oppdatering :)

Lille Nivea har vert med oss siden igår, å etter det jeg ser så stor koser hun seg her :P Hun sov hele natten, helt til klokken 10, uten ett eneste pip :D Det er jenta mi si det :P

Elles har tante Henriette vert på besøk med kamerae sitt, som dere sikkert ser over her :P

Kommer mer om Nivea når jeg blir mer kjent med henne :P

PS: Jeg var trøtt å ustelt på bilde som Henriette la ut lenger oppe... til mitt forsvar liksom :P:)

Skrevet

Der var hun ja! :) Søtnosen!

Ser forresten dere har et veeeldig interessant stuebord for lille valpisen, hehe! Bare vent til det begynner å klø i tennene! :)

Skrevet

Nivea har nå vert hos oss siden lørdag, å vi bare elsker henne mer å mer! Hun er snill, lager ikke en lyd om natten, og ja, vi bare elsker bartedyret :P

Prøvde meg litt på nappingen idag, å det gikk veldig bra, Hun brydde ikke seg i det hele tatt :) Så dette tror jeg att jeg skal klare. :rolleyes2:

Vi var også på sosialisering idag ;) Alle var veldig imponert over hvor tøff hun var, var ikke redd for noen av hundene der :P så det er jeg veldig gla for.. :P

Her er noen bilder av mitt bartedyr :D

;)

100_0443.jpg

;)

100_0440.jpg

Er jeg søt eller hva? ;)

100_0453.jpg

<_<

100_0466.jpg

Ut på tur aldri sur :D

100_0480.jpg

Emma er LITT større en Nivea ;)

100_0449.jpg

Skrevet

Haha! Syns jeg kjenner valpetenner i nesen når jeg ser bilde av dere to.. :P Men hva skal jeg si? Jeg kan ikke trøste deg med at hun vil slutte med det første, men de er ikke så skarpe nå mer i alle fall! ;)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Her kommer en liten oppdatering, nå er lille Nive blitt litt større, hun har nå blitt litt over 10 uker gammel :P

Ørene hennes begynner å reise seg, og hun har blitt noen gram tyngre å noen cm høyere :D

Hun stor koser seg her og kan allerede nå springe ute uten band :D hun er så flink :)

Hun er desverre litt syk, vert med vetrinæren og fant ut at det er noe gale med urinen hennes, hva det er vet ikke vi enda, skal tilbake til vet`n på mandag å ta flere prøver... Urinen hennes er tynnere enn vann og at det kanskje kan ha noe med nyrene å gjøre. Vi trodde det bare var urinveisinfeksjon, men der tok vi feil :S Men hun er leken, litt slappere enn vanlig, men dyrlegen sa det virker lovende ;) Så vi håper på det beste :P Så da blir det bare å springe etter henne når hun skal tisse på mandag slik at han før prøver :P hehe

Her er noen bilder av nurket :P

100_0510.jpg

100_0503.jpg

100_0499.jpg

100_0504.jpg

100_0507.jpg

Skrevet

Takk :P

Vi var hos dyrlegen idag :P .. kunne ikke ta blodprøve da, fordi labben er stengt i julen, å så lenge kan ikke blodet stå, men han tok urintest igjen. Hun er kanskje født med ett manglende enzym eller hormon, så vi fikk noen øyedråper som vi skal prøve, virker de må hun mest sannsynlig gå på de resten av livet for å holde tissingen og drikkingen i sjakk. Funker ikke dråpene må vi bare ta flere prøver :) for å se på andre muligheter.

Det han er mest "sjokket" over er at hun er så ung å har ett slikt problem, så han håper dropene funker og at det ikke er noe mer alvorlig, å det håer jeg også. Får bare vente å se.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...