Gå til innhold
Hundesonen.no

Tar du vitamin tilskudd?


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Lurer litt på om du tar vitamin tilskudd?

-Hvilke? Og hvorfor?

Vet du hvilke vitaminer/mineraler du virkelig trenger eller tar du kun for å forebygge eller være på den sikre siden?

Har også et inntrykk av at vi gir hundene våre endel tilskudd itillegg til maten dems.

-Hva får din hund av tilskudd og hvorfor?

Selv så tar jeg Multivitaminer, Jern, Kalsium og C-vitamin, dette er satt opp av sykehuset pga mangler.

Chicka får C-vitaminer, Blåbær og Stride (Glucosamine, Chondroitin sulfat og MSM for leddene hennes)

Skrevet

Jeg har jerntabletter som jeg egentlig skal ta pga. jernmangel. Meeen jeg er jo alt for sløv med det. Tar kanskje en pille annenhver mnd når jeg plutselig husker det.

Ingen av hundene får noe ekstra heller.

Skrevet

Jeg tar Omega 3-6, C vitamin tabletter (I perioder) og rosenrot :) Jeg burde nok tatt jern tabletter og. Omega & c vitamin tar jeg fordi jeg føler jeg får mer overskudd av det, jeg blir ikke sliten så fort.. Rosenrot har jeg nettopp begynt på.

Jeg har ikke vært hos legen og sjekket, men burde nok ha vært der for mange år siden, men når man har en motvilje til å gå til legen så går det som det går :icon_redface:

Skrevet

Jeg skal ta tilskudd av B-vitamin og folin(?) Og egentlig jerntabletter også. Meeen jeg er ikke så flink til å ta de (har fått streng beskjed om å ta TrioB av leger, men jeg glemmer sånt) *ta seg sammen*

Skrevet

Jeg tar Celen, Jern, Magnesium, C- vitamin, Biopunch(multivitaminer), Enzymtabletter og div. andre medisiner.. Blandt annet DHEA, og Stoffskiftemedisiner.. Jeg har gått på sykehuset i 13 år.. De fant aldri ut noe, så vi dro til Belgia, og fikk hjelp der :icon_redface:

Chantie får forløpig ikke noe tilskudd annet enn V&H og tørrfor.. Men planen er jo å få sånn salmopet eller hva det heter :) Også kanskje noe for pelsen etterhvert :) :)

Skrevet

Jeg tar jerntabletter - er blodgiver og får kastet sånne brett etter meg hver gang jeg er der. Varierer hvor flink jeg er da, men prøver å ta dem regelmessig. Kjenner jeg at formen skrangler litt tar jeg ei sånn c-vitamin"bombe", sånn 1000mg som man løser opp i vann. Hunden får Salmopet.

Skrevet

Jeg tar bare naturlige vitamintilskudd fordi jeg ikke takler kjemisk guffe.

Luna får no omega-3 + masse andre oljer spray fra dyrelegen over maten for å minske røyt, og sikkert masse annet bra. Jeg bryr meg mest om røytet :)

Skrevet

Jeg tar Triomar (Omega 3), Avant Garden (antioksidanter), nbg 24:7 (immunstyrkende), MSM, Krom (mot søtsug, det fungerer!) og Hoppemelk (sterke antioksidanter). Jeg tar tilskudd fordi det anbefales av legene mine.

Edit: Glemte Solaray multivitaminer som jeg også tar.

Sølve er i grunn frisk som en fisk og får derfor ingen tilskudd i maten. :)

Skrevet

Jeg burde nok tatt jern, men det glemmer jeg alltid å kjøpe, og jeg tror de fire pillene i skapet er gått ut på dato nå.. Jeg tok polarolje (samme type som hundene, hihi) mer eller mindre sammenhengende i to uker. Men jeg er så dårlig på å huske det (husker mye bedre at hundene skal ha det), så da ble det ikke noe av. Og siden jeg røyker får jeg i meg B-vitaminene derfra, hoho!

Hundene derimot, de er et helt annet kapittel! Aynï får bare polarolje, mens Tulla, for tiden, får polarolje, ølgjær, pelspiller, silisiumpiller, pluss fem homeopatiske middel for å få pelsen til å vokse som ugress bak do! Og så får hun c-vitamin sånn innimellom, men slett ikke hver dag. Hun er blitt veldig flink å ta piller, da. Står bare og logrer mens jeg stapper de så langt ned i halsen som jeg får de.. :)

Og så lurte du på hvorfor? Jeg aner ikke.. Det er kanskje mer givende å gi hundene noe, og innbille seg at det hjelper, enn å ta noe selv og merke at det ikke hjelper? Eller noe sånt? Men jeg forventer jo mirakler da, både hos meg selv og hundene..

Skrevet

Jeg tar ingen tilskudd, men så er jeg ikke syk heller. Jeg prøver heller å spise variert, ulike typer kjøtt og fisk, samt mye grønnsaker, spesielt bladgrønnsaker. Er ikke alltid jeg er like flink, men jevnt over tror jeg at jeg får i meg det meste jeg trenger. Hvis jeg blir forkjølet eller får vondt i halsen tar jeg ofte curamed, og den er det c-vitaminer i :)

Skrevet

Jeg tar multivitamin, blåbærekstrakt i pilleform, antioksidant og omega 3 hver dag. I perioder tar jeg i tillegg helsekost for tett nese. Husker ikke hva det heter. Har blitt riktig så flink og tar hver dag :)

Hundene får ikke noe tilskudd. Hesten får derimot hvitløk, ølgjær og tran hver dag.

Skrevet

Glucosamin og vitapro pga hard belastning på knær gjennom jobben. Og merket forskjell. Startet det med det i vinter etter å ha vært sykemeldt i noen uker pga knærne. Men er ikke så flink til å huske å ta det bestandig....

Hundene får Omega 3 tilskudd siden de får kyllingvarianten av V&H.

Skrevet

Jeg tar ikke noe. Så langt har jeg ikke hatt behov for det.

Hundene får askobinsyre (c-vitamin). Men for øyeblikket er vi tom for det. Grunnen er at det skal hjelpe ved belastning da det "smører" og med tanke på at jeg har tisper og urinveis infeksjon.

Skrevet
Jeg tar ikke noe. Så langt har jeg ikke hatt behov for det.

Hundene får askobinsyre (c-vitamin). Men for øyeblikket er vi tom for det. Grunnen er at det skal hjelpe ved belastning da det "smører" og med tanke på at jeg har tisper og urinveis infeksjon.

Stakkars deg. Det kan ikke være greit å ha både tisper OG urinveisinfeksjon..! :D

Skrevet
Stakkars deg. Det kan ikke være greit å ha både tisper OG urinveisinfeksjon..! :D

:P Du vet hva jeg mener *ler*

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg tar tran. Eller prøver å huske å ta er kanskje mer riktig. Og når jeg har gitt blod tar jeg jerntabletter jeg får derfra (minner meg på å ringe dem tilbake...). Men bikkja får ikke noe tilskudd. Skulle han fått noe måtte det blitt en form for lakseolje. Kan vel hende han får det etterhvert.

Skrevet

Jeg tar ikke noe nå, men har måttet ta jerntabletter under begge svangerskapene. Nå spiser jeg veldig mye grønnsaker i det misnte, og får i meg mye melkeprodukter også.

Hundene får stort sett ølgjær og rapsolje i maten og av og til et rått egg. For å få litt blankere pels :D

Skrevet

Josie får ikke noe vitamintilskudd, men hun får litt rapsolje tilsatt fôret for pelsen og fordøyelsen. Selv tar jeg Floradix vitamintilskudd, den er det visst noe ekstra C-vitaminer i som bedrer opptaket av jern. Pga. en diett med lite jern i, og mat som i tillegg senker opptaket av jern i kroppen pluss diverse fysiske "diller" som gjør at jeg mister mye jern, så trenger man vitamintilskudd ja :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...