Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

Skrevet
Enig - Skikkelig flott er han. Syns han er tegnet pent og liker når det er ca så mye som hos vår og Casper - de er ikke så ulike egentlig.

Takk :)

Har tenkt på det samme, de har litt samme type prikker, samme størrelse og spredning. Er også slik jeg synes er penest, hverken for store eller for små :)

Synes du skal legge ut litt flere bilder av søtingen Ivo jeg, er jo så fååå av dem! :D Hadde vært gøy å se et oppstillingsbilde av ham.

Skrevet

Hater egentlig å ta bilder, for alle blir mislykket og Ivo er litt lik han far - vi er sær og vrang begge to. Så det å få et oppstillings bilde er prøvd xxx ganger uten suksess. Får vel gå til innkjøp av speilrefleks med mulighet for film, og filme og der kanskje omsider finne noen bilder som er ok. Har slettet xxxxxxx dårlige bilder og gir opp litt og får liten lyst til å ta bilder når det uansett blir bare tull :)

Skrevet
Hater egentlig å ta bilder, for alle blir mislykket og Ivo er litt lik han far - vi er sær og vrang begge to. Så det å få et oppstillings bilde er prøvd xxx ganger uten suksess. Får vel gå til innkjøp av speilrefleks med mulighet for film, og filme og der kanskje omsider finne noen bilder som er ok. Har slettet xxxxxxx dårlige bilder og gir opp litt og får liten lyst til å ta bilder når det uansett blir bare tull :)

Ha ha trikset er å ta 300 biler hver dag, da må det bli noen bra! Men kan hende jeg tar unormalt mange bilder av hunden min :) (her snakker vi snart 10 gb av harddisken med prikker). Dette er ett av få vellykkede oppstillingsbilder, det er ikke så lett å stille ham opp selv, ser liksom ikke bena, også må jeg jo gå bort for å ta bilde og.

Speilrefleks skal jeg også kjøpe meg, var på nippet i dag inne på expert, men så er det jo lurt å sjekke priser, expert er ikke billigst akkurat.

Du får kjøpe kamera kjapt da, for jeg vil se masse biiiilder! :D

Skrevet
Du får kjøpe kamera kjapt da, for jeg vil se masse biiiilder!

Det var dette med å ha penger da ^^. Har endel ting som kjøleskap, fryser og andre ting forran på lista. Samtidig koster det jo endel for et godt kamera - når jeg først kjøper så liker jeg å kjøpe skikkelige ting. Så må nok opp ganske mye i pris muligens - ikke vet jeg, har ikke sjekket priser og hva man får med og hva som man bør ha med (har 0 peiling)

Må få min bedre halvdel til å engasjere seg litt mer i å ta bilder - selv om man da får litt hummer og kanari ... thihi - Hun er ekspert på å få med en finger forran, sola midt imot etc etc ... så vi er 2 knotehuer begge på dette med bilder :)

Skrevet

Smart triks, men jeg er sikker på at han ser så bra ut uavhengig av triksene dine og antall bilder såh :)

  • 1 month later...
Skrevet
Kjekkasen sin det!

:lol:

Kjempe pen prikke gutt :lol:

Ække så værst nei :rolleyes2:

Så vakker!

Og herlig uttrykk på siste bildet! :lol:

Takk :lol:

Han har et utrykk til å smelte av altså, må bare gå bort og susse på ham bare han ser på meg jeg hihi :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet
hihi,kult bilde :blink:

Hihi, ja måtte bare ta det med :lol:

Her er fra i dag:

dscn8621-510x419.jpg

dscn8611-510x382.jpg

På bildet over ser det ut som han har så tynne lår, men han har jo egentlig ikke det, og det ser man jo på bildet under... er finest når han spenner litt liksom, men ja... jeg får ikke til å stille ham. (surve surve :) ) og når han spenner det ene benet blir det jo heller ikke paralelt.

dscn8626-510x404.jpg

Mer i bloggen http://dalmatiner.vgb.no/2009/07/12/litt-utstillingstrening/

Skrevet

Han er så fin! :lol: Derfor går det kjempefint på utsillingen ! :blink:

Er det ringtrening her i Oslo du skal på imorgen? (har du flyttet hit nå?)

Skrevet
Aaw..Om jeg skal ha en stor hund en dag, så tro jeg det må bli en sånn prikkas :)

Kult :lol: Etter det jeg har skjønt er mops ganske klovnete av seg, så blir isåfall ingen vanskelig overgang på det området :)

Han er så fin! :) Derfor går det kjempefint på utsillingen ! :blink:

Er det ringtrening her i Oslo du skal på imorgen? (har du flyttet hit nå?)

Takk takk :D Nja... skeptisk, er jo allerede så nervøs at jeg omtrent tisser på meg ved tanken (men gjør ikke det, blir så ekkelt i sofaen etterpå)

Nei, ikke i oslo, er retrieverklubben i hamar. Har ikke funnet no sted å bo enda. (ikke at jeg har prøvd da, men blokker det litt ut, vet at det blir vanskelig... skyver alt foran meg jeg... ;))

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...