Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Skrevet

Denne vinteren føler jeg at jeg har klart å utnytte ganske bra, til tross for at jeg ikke er noe vinter-menneske. Men fant frem skiene, og med en bil som fungerer har vi vært oppe på ski stort sett hver dag i ukedagene (i helgene er det for mange hunder og mennesker til at det blir koselig, det går jo i en viss fart liksom :P )

Men nå tror jeg ski-sesongen er over for min del, har blitt for hardt, så det blir vondt å bremse. Så da overtar sparken, for sparføret der oppe er supert nå. Men ønsker meg en bremsematte da, tror jeg :P

lolapagolaSparktur-kanalen-2015-02-21-09

lolapagolaSparktur-kanalen-2015-02-21-00

Også et instagram bilde, Casper nyter solen både ute og inne :)

10990616_409566285877137_938391137_n.jpg

https://instagram.com/jesusisjustaguythatcutsmylawn/

  • Like 8
Skrevet

Han er fin :wub:

Misunnelig på sparkeføre, tror ikke det finnes noen områder man kan bruke spark rundt her :(

Takk ^^ :D

Ja det skal denne byen ha, de legger godt til rette for vinteraktiviteter altså :-) Det er flere kilometer oppmåkt parallelt med skiløypene oppe i marka, og masse veier rundt om der det ikke strøs. Og skiløypene kan og brukes når det er såpass hardt som det har vært (men det gjør jeg bare når det er veldig lite folk ute da).

Skrevet

Flink fotograf og nydelig hund, som alltid!

Tusen takk! :D

Han er så vakker! Bare synd jeg ikke kan bruke han på mine linjer :(

Ja det er veldig synd... for du skulle gjerne få brukt ham :) Tusen takk!

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk! :D

Ja det er veldig synd... for du skulle gjerne få brukt ham :) Tusen takk!

Det tar jeg som et kompliment :) Tusen takk :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei!  Vet ikke om dette er riktig kategori, men prøver uansett.  Selma trenger hjelp til å få inn litt penger til korsbåndsoperasjon. All info står inne på spleisen. Gjerne del lenken i sosiale medier, det settes utrolig stor pris på. Selma er det absolutt viktigste jeg har og jeg er så takknemlig for all hjelp som kommer vår vei.  Det eneste jeg kan gjøre nå er å be om hjelp litt over alt, selvom jeg gjerne skulle klart alt selv.  Spleis.no/selma Beklager på forhånd hvis dette ikke er riktig kategori 
    • Det er jo forskjell på "litt varsling" og den overdrevne bjeffingen som du beskriver her, og det virker slitsomt for alle. Jeg har dessverre ingen gode innspill, dere har jo allerede fått mye god hjelp. 
    • Hvordan er han sammen med andre hunder? Er det mye lyd da også?  
    • Hei! Takk for svar:) Ja, vi har skjekket han hos vetrinær, og prøvd adaptil uten noen endring. Radio/annan lyd i bakgrunnen hjelper ingenting med mindre den skjermer for lyder utenfra, og da må vi ha volum så høyt at det blir irriterende for oss😅 Har prøvd ulik balanse med forskjellig mental og fysisk trening, og mengde. Vi merker at han er litt roligere om vi gjør aktiviteter som er mindre stressende for han, og trener mer spor/søk. Fortsatt langt over gjennomsnitt med bjeffing, men det er hevrtfall litt forbedring. Når det kommer til kastrering så er han kastert på grunn av andre medisinske årsaker, og for oss har ikke dette hatt noe innvirkning desverre. Har kommet frem til at dette helt sikkert er genetisk og han kommer nok alltid til å være litt varsler hund. Samtidig tenker jeg også at dette er noe som er vanskelig for han, og veldig stressende. 
×
×
  • Opprett ny...