Gå til innhold
Hundesonen.no

Menneskene bak profilene


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Vi har hatt slike tråder før, men mange medlemmer har kommet og forsvunnet siden den tid, derfor tenkte jeg at det var på tide med en ny!

Så blir det kanskje enklere å kjenne igjen sonenmedlemmer på stevner og utstillinger, og det er alltid spennende å oppdage at han du trodde var mann, ikke var det allikevel - og omvendt. :P

Post bilde av deg selv!

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Eg heiter Sølvi og er 46 år. Er vel en av dei som har vore lengst medlem her på sonen, siden nov 04. (var vel medlem nr 5 trur eg :P )

Her er eg og min bedre halvdel. Sånn ser vi stort sett ut når vi er på utstilling.

berg1.jpg

Skrevet
OT: Ingvild, er du bare 17?? Trodde du var 17 for sånn to år siden :P

Jeg blir atten om ca. to måneder, og det føles forferdelig lenge til (ja, jeg er teit barn som gleder meg innmari til bursdagen min, riktignok (forhåpentligvis) ikke av samme grunn som småbarna gjør det), så jeg tenkte jeg burde skrive 17, hehe.

Skrevet

Jeg er heller ingen gutt/mann! Jeg heter Lena og er 12 år.

rswg1k.jpg

Meg og fôrhesten, Ganti på 30 år:

2rnwk88.jpg

(Vaka og Ask i bakgrunn)

Har ingen bilder rett forfra. Kanskje like greit... :P

Skrevet
*klipp*

Meg og fôrhesten, Ganti på 30 år

2rnwk88.jpg

(Vaka og Ask i bakgrunn)

Har ingen bilder rett forfra. Kanskje like greit... :blink:

OI, det er ikke gamle Ganti som sto på Åsli for mange år siden vel? Kan hvertfall stemme med alderen sånn ca.

Sånn ser jeg ut da;

33680f98.jpg

Skrevet

Arti å se ansiktene bak nickene! :blink: Har jo sett mange fra før siden man har vært her en god stund. legger ut et gammelt bilde, men så har jeg jo ikke forandret meg noe på de siste 7-8 årene så det går nok bare bra :)

megoghera.jpg

Skrevet

Dette er da meg i sommer.. Nå er håret kortere og jeg har litt mer lugg da, men samme jenta :blink: Jeg er 18 år og heter Heidi.

Frankrike085107.jpg

Skrevet

Jeg tror jammen jeg har sett Blondimamma på utstilling i moss?! Kan det stemme??

Vel, her i i hvertfall jeg.. Er nok litt Tomboy'ish, men er ei jente da :blink:

IMG_9538.jpg

(Er heller ikke helt rektig skrudd sammen, noe som kommer tydelig frem på bildet! :) )

Skrevet
Jeg tror jammen jeg har sett Blondimamma på utstilling i moss?! Kan det stemme??

He he.. Stemmer det ser du :blink: holdt på å renne bort i varmen der enda jeg bare gikk med kortermet topp og olaskjørt... Men lærte EN' ting da jeg så på bildene etter utstillingen da.. At uansett hvor varmt det er, så bruker man IKKE utringet topp når man må har liten hund man må bøye seg ned for å stille.. Tror mange så bh'n min den dagen gitt :)

Skrevet
OI, det er ikke gamle Ganti som sto på Åsli for mange år siden vel? Kan hvertfall stemme med alderen sånn ca.

Nei, du, det vet jeg faktisk ikke. Jeg har han på fôr det 3. året nå, så er ikke så kjent i hvor han bodde før. Men det første året jeg hadde han bodde han på Ersgaard. Men flyttet til en gård like bortenfor (Lillehammer, altså) :blink: Vi kan jo heller snakkes på PM :)

Edit: Han er født i 1978 da, så da kan du jo bare regne ut :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...