Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bestilte og betalte et halsbånd for tre uker siden og har enda ikke hørt noe. Hadde vært greit å vite at jeg får varen jeg har betalt for syns jeg...pleier hun å sende ut ordrebekreftelse eller lignende?

Hun pleier IKKE å lure folk, så det kan ha skjedd noe, evt kan det hende at det er forsinket pga juleposten, da tar det lengre tid.

Skriv en mail til hun og hør med hun dersom du er usikker ;)

  • Svar 255
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pappa var på besøk i dag, og hadde med seg de nye halsbånde jeg bestilte til Casper i sommer (og som jeg fikk sendt hjem til foreldrene mine, korttenkt nok.) Det var kult! Kjipe blitzbilder, men her

Så var de kommet da!!! Så sinnsykt fornøyd!!! ?

Snille SandyEyeCandy bestilte halsbånd for meg fra Minx, og det var vel ikke helt som jeg trodde Men jeg digger det Men det er kanskje ikke så brukandes som jeg hadde sett for meg Det passer nok

Posted Images

Skrevet

Tar ganske lang tid, jul eller ei :) Har bestilt derfra i mange år nå, alltid fått det jeg har bestilt, og hun har svart på mailer stort sett samme dag, veldig god service.

  • Like 1
  • 6 years later...
Skrevet (endret)

Drar opp denne igjen! Jeg har endelig etter 7år på ønskelisten bestilt mine første halsbånd herifra. Så får jeg bare håpe at de blir å passe.  ? Idioti av meg å handle nå når jeg ikke har hund selv engang, men men. Gjort er gjort. Worst case så blir de pen pynt eller gaver til venner sine hunder. 

 

Kombinasjonen jeg har bestilt er: En liten homage til Rocky. Kalte han ofte lil shit når han var in tergehumør og fargen hans var grønn, så da ble det dette med den grønne minkyen, halvstrup. 

InShot_20200804_024524189.thumb.jpg.7d2f8a6774bd8c8c519489e9ada27975.jpg

Så halsbåndet jeg har hatt lyst på siden 2013 når mamma ble diagnostisert med kreft: Akkurat som på bildet.

Screenshot_20200801-191734_Chrome.thumb.jpg.59bba0ca800f380d245795c4569bcccb.jpg

 

Dette linet med sort lær: Martingale.

Screenshot_20200801-191920_Chrome.thumb.jpg.d5dc6649e01b029f02aaf9f3b280e9c4.jpg

 

Og dette, linet med den blå og lilla minkyen istedenfor den lyse lilla, også martingale.

InShot_20200804_024428137.thumb.jpg.82d8c65663d8de30819e98a93cd62cb7.jpg

Endret av Rocket
  • Like 2
Skrevet

Tenker du på toll? Isåfall nei, jeg tenker ikke på det i det hele tatt. Tenker det er verdt det uansett. Et tips er å bli med i Collar Mania Maniacs gruppa på facebook. Jeg fikk 20% av på disse iom hun hadde salg for medlemmene i gruppa i helga som var. :D Hun har også egne giveaways der på halsbånd med småfeil innimellom osv. 

Skrevet
1 time siden, Debbie skrev:

De blir så lekre. Holder du deg under prisen?? Har så lyst til å bestille derfra:)

 

Nå er det vel moms og gebyr på alt uavhengig av pris? I utgangspunktet.

  • Like 1
Skrevet
5 minutes ago, WelshenNemi said:

Nå er det vel moms og gebyr på alt uavhengig av pris? I utgangspunktet.

Lest at dette ble utsatt på leveranser til Norge nå mtp corona (mindre jobb for tollvesenet)? Men har ikke sjekket det opp. 

Skrevet

Nja tviler jeg på. Jeg bestilte bøker fra USA, og fikk toll.. så er litt skeptisk. Men det er så mye lekkert der:)

image.png.6a30972415f1fae113448f54e679e618.png

 

Dette er bar en av de jeg sigler på

  • Like 1
  • 4 months later...
Skrevet
4 hours ago, Debbie said:

Fy filleren de var kjempelekre

 

Ikke sant!!! ?? Jeg venter på 9 til da. ? Gikk amok i starten av oktober. ?

2 av dette, double bar buckle og brass metall.

InShot_20201004_231948768.thumb.jpg.851ba611646681334ac3dc57688a95b6.jpg

 

Loop martingale, brass metall.

InShot_20201004_232410895.thumb.jpg.07e094447b8d366576e90da80b933f8c.jpg

 

Loop martingale, nikkel metall.

Screenshot_20200801-192707_Facebook.thumb.jpg.3b789d6ac7ea54f5ae3349b6d7512318.jpg

 

Double bar buckle, nikkel metall. Minky alt ettersom hva lisa mener passer best.

InShot_20201004_234421762.thumb.jpg.08a5128be9bbec6388cd5eb257709936.jpg

 

Double bar buckle, nikkel metall. Not a basic bitch minky lining.

InShot_20201004_232029726.thumb.jpg.d9905a267fe5e55841e9ac5efdbe947d.jpg

 

Valpehalsbånd. ? Evebtuelt til maskott i fremtiden. ?? Loop martingale og nikkel metall.

InShot_20201004_231641395.thumb.jpg.37e591b5bc97fdb23b8267362d9b95e2.jpg

 

Double bar buckle, nikkel metall. Lyseste stripe med tekst og blå minky som matcher best, en av disse ev noe annet som Lisa velger. 

InShot_20201004_232700355.thumb.jpg.5abac6d62d7fee4c914c1d03ad396ff1.jpg

 

Loop martingale, nikkel metall og brodering med teksten "LIMITLESS".

InShot_20201004_234240165.thumb.jpg.dfb6d70ec4ebc7d3699d5be03a3eb30f.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Skrevet

Unnskyld? 9 halsbånd? Hvor mange hunder har du? Det er mer enn mine to har hatt til sammen noen gang tror jeg, på 10 og 14 år...

Det skal forøvrig betales moms på alt fra utlandet over 350 kr, men noen butikker betaler det direkte, så det er lagt inn i prisen.

Her er de oppdaterte reglene: https://www.toll.no/no/netthandel/

Skrevet
Just now, simira said:

Unnskyld? 9 halsbånd? Hvor mange hunder har du? Det er mer enn mine to har hatt til sammen noen gang tror jeg, på 10 og 14 år...

Det skal forøvrig betales moms på alt fra utlandet over 350 kr, men noen butikker betaler det direkte, så det er lagt inn i prisen.

Her er de oppdaterte reglene: https://www.toll.no/no/netthandel/

Man kan da aldri få for mange halsbånd ? ? Min har i hvert fall 5 forskjellige ?

  • Like 1
Skrevet

Uh, jo?

Særlig når de aldri bruker dem uansett... Utenom trening så har vi jo bare sele på (og der har de heller ikke mer enn to-tre hver, til ulik bruk mtp. trekking/gå pent. Men, hver sin smak. Jeg skjønner greia altså, jeg skulle gjerne shoppet 10 av hvert når vi en sjelden gang trenger nytt utstyr, men jeg er sånn som ikke kjøper noe særlg mer enn vi trenger. :P

Skrevet
1 hour ago, simira said:

Unnskyld? 9 halsbånd? Hvor mange hunder har du? Det er mer enn mine to har hatt til sammen noen gang tror jeg, på 10 og 14 år...

Det skal forøvrig betales moms på alt fra utlandet over 350 kr, men noen butikker betaler det direkte, så det er lagt inn i prisen.

Her er de oppdaterte reglene: https://www.toll.no/no/netthandel/

 

1 hour ago, Mardina said:

Man kan da aldri få for mange halsbånd ? ? Min har i hvert fall 5 forskjellige ?

What she said. :Laugh: Neida, noe er gaver etc. Og jeg fotograferer litt så anser noen av dem som fotoprops mer enn bruksting. :) 

Skrevet
9 hours ago, LØJ said:

Bruker nesten bare sele så slipper unna mengder med akkumulerte halsbånd?

Jeg foretrekker sele selv, men har utstyrsdilla og hatt litt ekstra råd til slikt. :Laugh: 

  • Haha 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...