Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke blogger er det å velge i mellom?


LindaM

Recommended Posts

Skrevet

Mulig dette var feil plassering, men men :P

Overskriften sier vel alt?

Hvilke blogger er det å velge i mellom, Og hvilken burde jeg velge?

Jeg skal skrive masse, og også legge inn masse bilder!

Jeg vil gjerne ha det sånn at det er sånn 'kalender' eller hva nå enn jeg kan kalle det, og ikke sånn at de forsjellige postene kommer under hverandre :lol:

Ville blitt veldig glad om noen ville hjelpe meg med dette :happy:

Skrevet

Jeg har prøvd Wordpress, Blogtown og Blogspot. Blogspot liker jeg ikke... Bruker Blogtown på hundebloggen og Wordpress på den andre bloggen min.

Hos wordpress har du valget mellom å velge en av malene deres, eventuelt å bygge opp en helt egen en via en egen server. Om man vil bygge en egen må man benytte wordpress.org. Jeg hadde blogg der før, men har mistet passordet, og gidder rett og slett ikke å styre med det igjen for øyeblikket :lol:

Skrevet

Jeg bruker trykker.com

Du kan jo velge om du vil ha sånn kalender-greie eller under hverandre. Det velger hvertfall jeg selv. Personlig liker jeg at de er under hverandre derfor bruker jeg det :lol:

Skrevet

Trykker.com er vel det samme som wordpress, bare på norsk? Jeg opplevde iallefall Trykker.com til å være rimelig ustabilt og tregt. Blogtown liker jeg ikke, verken utseende messig eller adressen bloggene får. Blogspot liker ikke jeg heller, dessuten synes jeg det ofte går tregt der. Jeg har bruk wordpress lenge, og har ingenting å klage på. For å få mer variasjon og større valgfrihet i oppsett og malene, så anbefaler jeg å kjøpe webhotell og domene.

Skrevet

Jeg blogger på vg. (www.vgb.no/26650)

Jeg har prøvd på worpress, blogspot, forfatterbloggen, egen hjemmeside (noe halvhjertet alt dette), og vil man ha lesere uteom venner og familie er dette stedet. Men innleggene kommer etter hverandre da, og det er heller ingen kalender. Egner seg fint for fotoblogging da.

Men... jeg tror kanskje wordpress.com passer deg bedre utifra det du skriver, kalender, mulighet for flere sider, en del layoutmuligheterm og ekstrating. Jeg har også blogg der, men fant ut av at det er ikke noen vits i å spre seg for tynt liksom, når det er så bra på vg.

Trykker.com er vel det samme som wordpress, bare på norsk? Jeg opplevde iallefall Trykker.com til å være rimelig ustabilt og tregt. Blogtown liker jeg ikke, verken utseende messig eller adressen bloggene får. Blogspot liker ikke jeg heller, dessuten synes jeg det ofte går tregt der. Jeg har bruk wordpress lenge, og har ingenting å klage på. For å få mer variasjon og større valgfrihet i oppsett og malene, så anbefaler jeg å kjøpe webhotell og domene.

Litt ot, men er noe jeg lurer på ang. wordpress. Må man betale for å få større valgfrihet i oppsettene? Altså bortsett fra at man må kjøpe domene og webhotel, noe jeg har fra før. Er det vanskelig? Fant liksom ikke ut hvordan man gjorde det, må man betale noe til wordpress?

*dobbelpost, mod Anette*

Skrevet
www.norblogg.net tilbyr fullversjonen av wordpress MED serverplass til kr 0,- :blink:

Det er der jeg har siden min for tiden.

JAMMEN! Det står at de har sommerstengt :P

Skrevet
JAMMEN! Det står at de har sommerstengt :blink:

Det står at de har ferie til og med uke 32, så da åpner den vel igjen til uka...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...