Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Filmen er filmet av meg, men redigert og kranglet med av argyros. :lol:

Næmmen! Vimeo har laget krøller på den jooo. :)

Edit:

Han er jo så søøøøt! :) :)

  • Svar 682
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter åtte år med min fantastiske Lupin så var det slutt. Takk for alt min fantastiske Lupilu       Noen ganger tar livet noen vendinger som man ikke helt klarer å henge med i. Pga samlivsbr

Ett helt år er gått etter at vår umistelige Hottie forlot oss. Ett år, det føles som en dag og det føles som 10 år. Savnet er fremdeles vanvittig stort. Jeg savner henne så det kjennes som det revner

Det er fryktelig sårt å oppdatere denne tråden. "Hovedpersonen" forlot oss i februar etter flere år med sykdom. Min kjære elskede Kahlo har ikke vondt mer. Grunnpilaren i Kaostrioen er borte for allti

Posted Images

  • 4 months later...
Skrevet

Er på tide med ny bildespam av kaostrioen:

Livet er en lek:

5881121747_36038908eb_z.jpg

5881683906_e2b6461062_z.jpg

Incomming Jodler!

5881122843_22fd9d9cdc_z.jpg

Basjijakt:

5881685264_779982728e_z.jpg

Lukisen har vokst, både i størrelse og tøffhet:

5881685788_b51ed274a7_z.jpg

Noe Snusern er kjempefornøyd med, ingenting er som en ordentlig drakamp!

5881124529_3bc83110d7_z.jpg

Bøddies:

5881686792_b99bfcd93d_z.jpg

"Mihi, min pappa er sterkere enn din pappa!"

5881687346_7e128a207f_z.jpg

"Det er han ikke det!"

5881127849_73a1a994cc_z.jpg

"Årh, barnslige drittunger..."

5881689720_74bbff364d_z.jpg

"Det er han det så!"

5881690172_ff1e5f4a24_z.jpg

"Den som er sist, ler best"

5881690378_6e735a5525_z.jpg

Jodlern liiiider, han må noe, veldig!

5881687678_c3b9ba80d8_z.jpg

Men litt portretter har vi da alltids tid til:

5881126071_d64b744f89_z.jpg

"Snu på hodet, liiitt til, hold it!

5881126247_1b59ff32b2_z.jpg

"Work it, baby"

5881688224_b111ceaef0_z.jpg

"Gimme the look"

5881126651_9a5bfcbace_z.jpg

"Og nådestøtet" :wub:

5881126907_e60d221a73_z.jpg

De gale har det godt:

5881682996_9649640e23_z.jpg

Lidende Lukis:

5881689072_6df2148036_z.jpg

Lykkelig Lukis:

5881129433_5160c8187d_z.jpg

Skrevet

Fiiine pelser!

Takk. :ahappy: Jeg er helt enig. Selv om kasko er et eneste stort myggstikk nå (myggen er litt for glad i han, gitt), så er han fremdeles fin. :wub:

Skrevet

For noen nydeligheter :wub: :wub: basenji blikket er jo bare så :wub: og herlig langbein og bartedyr :ahappy: hehe kjenner veldig til lidene blikk fordi man mangler puter og mykt undelag ja! Doffedyret nekter og legge seg han om det ikke er mykt nok.. til nøøøøød om det er mye Sol og han må bare sole seg da..

nysgjerrig på hvordan gjerdetype/ netting du bruker i hundegården?

Skrevet

Var Lupin alltid så stor, eller har han vokst mye siden jeg var der sist? :lol:

Søtingene!

:lol: Han var vel for opptatt med å bjeffe eller løpe til å vise hvor stor han er.

Takk :ahappy:

For noen nydeligheter :wub: :wub: basenji blikket er jo bare så :wub: og herlig langbein og bartedyr :ahappy: hehe kjenner veldig til lidene blikk fordi man mangler puter og mykt undelag ja! Doffedyret nekter og legge seg han om det ikke er mykt nok.. til nøøøøød om det er mye Sol og han må bare sole seg da..

nysgjerrig på hvordan gjerdetype/ netting du bruker i hundegården?

:lol: Ja, det blikket kjenner vel de fleste med mynder, fy flate, hadde blikk kunnet drepe hadde jeg i det minste hatt en stygg hoste. *fnis*

Bruker 2 meter minerva hundegårdsnetting fra småfeservie. :ahappy:

Ser ut som ett herlig hundeliv på gården :) Søte altså :wub:

Takk. :ahappy:

Skrevet

Awww. det ser så herlig ut med den nye hundegården!

Og bikkjene er flottere enn flottest :wub:

Vi digger den! Bare Jodlern slipper å doe der, så er den kjempefin. :lol:

En herlig gjeng som storkoser seg :lol:

De gale har det godt. :lol:

Når ble lukisen voksen? :blink:

Kassebass! :wub:

Det lurer jeg og på! :lol:

Enig. :wub:

Helledussan! Jeg er frelst...Fortell meg at jeg IKKE skal ha Riesen... FORT :whistle:

:lol: Hva er gæernt med riesen liksom? Finnes det noe bedre en en stor svart gæern bartehund? :wub:

Skrevet

Kasko er så kjekk at jeg måtte stjele litt igjen :innocent:

De er flotte alle sammen!

*Enda litt surere for at jeg ikke orket å kjøre opp til Rena midt på natten for å ha med Kaskoebass på utstilling*

Skrevet

Kasko er så kjekk at jeg måtte stjele litt igjen :innocent:

De er flotte alle sammen!

*Enda litt surere for at jeg ikke orket å kjøre opp til Rena midt på natten for å ha med Kaskoebass på utstilling*

Yey, verdens fineste kassebass får vist seg frem på siden din igjen? :D Myrsnipa blir stolt av sånt. :ahappy:

Vi tar det igjen en annen gang, han må jo vise seg frem igjen. :ahappy:

Skrevet

Kasko :wub:

:ahappy:

Kasko eeer på siden igjen *kjapp i svingene* :innocent:

:D

Hahaha :)

Riesen er nydelige, men var ikke akkurat planen min! :) Pelsstell er det også *ler* og jeg skyr pelsstell...

Hehe skjønner den, riesen er ikke det man impulskjøper. :aww: Og ja, er en grunn til at jeg har to rimelig korthåra hunder som nr 2 og 3. :icon_redface: Men riesen er bare... *sukk* :wub:
Skrevet

Hvis du blir lei av en av gutta dine, er det bare å si fra :D Damer med meninger, har jeg nok av, men herlig er hun :wub:

Skrevet

Hvis du blir lei av en av gutta dine, er det bare å si fra :D Damer med meninger, har jeg nok av, men herlig er hun :wub:

Går da vel ikke an å bli lei av dem vel? :blink::wub:

Skrevet

Dimlingen savner den deilige v8'rn til Kahlo! Han syns damer med sterke meninger er deilige, og særlig når de er litt gærne! :lol: (jeg er enig :wub: ) Også er jeg heeeelt sikker på at han savner å ignorere basenjier og skremme lukiser, men det er mulig lukisen ikke er så lettskremt lenger?

...tror kanskje at jeg kan overbevise meg selv om at jeg må ta meg en tur ned til Rena en gang iløpet av sommeren :innocent:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...