Gå til innhold
Hundesonen.no

Nettside med fine bånd/halsbånd


Recommended Posts

Skrevet

Trenger tips til hvor jeg kan finne fine bånd/halsbånd til hero. Fikk med kjempefint bånd og halsbånd når jeg fikk han, men fine gutter må jo ha litt og bytte på med.

  • Svar 141
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Trenger tips til hvor jeg kan finne fine bånd/halsbånd til hero. Fikk med kjempefint bånd og halsbånd når jeg fikk han, men fine gutter må jo ha litt og bytte på med.

vibri i sverige har mange flotte varianter :ahappy:

Skrevet

Spørs jo hva du liker, og hvilken prisklasse du tenker på. Her har de i hvert fall veeeeeldig mye fint i lær (som jeg liker best):

http://hideandcollars.co.uk/

De syr etter ordre, og med tanke på det er de ikke så ille dyre heller, vil jeg si.

Skrevet
Skulle jeg nevne å.. ELSKER de EZY-dog halsbåndene. De hadde sikkert passet bra på Hero.

Bra du var fornøyd med bånde du fikk med. Er jeg som har fiksa det.. hehe :rolleyes:

Jeg likte også ezy-dog halsbåndene, men ikke nå mer.. På en kald (-10) vinterdag knakk/sprak først de refleksstripene, og etterlot seg skarpe kanter som ødela favoritt vottene mine :) Deretter sprakk plasten i låsen! Jippi liksom..

  • 2 weeks later...
Skrevet
siden er nede, men hun lager dødsfine bånd ;) tror den blir fixet i dag :P

Var nettopp inne på siden, den var oppe, men så ingenting til noen halsbånd?

Skrevet

alle de båndene jeg har kjøpt til hundene mine hos bissevov, er helt superbra. til og med det ene i fleece , som hun sa tålte dårligere vann, har holdt seg godt. så jeg er superfornøyd både med varer og servicen :wub::ahappy:

Skrevet
alle de båndene jeg har kjøpt til hundene mine hos bissevov, er helt superbra. til og med det ene i fleece , som hun sa tålte dårligere vann, har holdt seg godt. så jeg er superfornøyd både med varer og servicen :):ahappy:

Har du noen bilder av tingene?

Har bare sett bilder hos en venninne som ikke var fornøyd jeg, så skulle gjerne likt å sett bilder av noen som er fornøyd før jeg gjør meg opp en mening. :wub:

Skrevet
Har du noen bilder av tingene?

Har bare sett bilder hos en venninne som ikke var fornøyd jeg, så skulle gjerne likt å sett bilder av noen som er fornøyd før jeg gjør meg opp en mening. :wub:

skal knipse det i løpet av dagen jeg :ahappy::)

Skrevet

Jeg synes nok kanskje det er litt feigt at denne en personen som ikke var fornøyd sender bilder til alt og alle fordi hun ikke var fornøyd med et par av tingene. Folk er forskjellige. Hun glemte vel i samme slengen å nevne at hun fikk igjen alle pengene, å samtidig beholdt tingene hun faktisk var fornøyd med?

Tenkte meg det ...

Skrevet
Jeg synes nok kanskje det er litt feigt at denne en personen som ikke var fornøyd sender bilder til alt og alle fordi hun ikke var fornøyd med et par av tingene. Folk er forskjellige. Hun glemte vel i samme slengen å nevne at hun fikk igjen alle pengene, å samtidig beholdt tingene hun faktisk var fornøyd med?

Tenkte meg det ...

Nå er det vel ikke unormalt at venner prater om ting vel? :ahappy: Mulig det ikke er riktig å snakke om erfaringer med nettbutikker, men jeg har gjort akkurat det samme flere ganger med nettbutikker og produkter jeg har handlet. Tipper vi ikke er de eneste.

Skrevet
Jeg synes nok kanskje det er litt feigt at denne en personen som ikke var fornøyd sender bilder til alt og alle fordi hun ikke var fornøyd med et par av tingene. Folk er forskjellige. Hun glemte vel i samme slengen å nevne at hun fikk igjen alle pengene, å samtidig beholdt tingene hun faktisk var fornøyd med?

Tenkte meg det ...

Nei, "glemte" ikke det. :wub:

Og hva er egentlig galt med å diskutere ting man har kjøpt? Det skjer da hele tiden, det.. "Er du fornøyd med ditt og datt som du kjøpte der og der?" "Hvor anbefaler du å kjøpe sånn og slik?" og så forteller man det man har erfart. Ikke snakk om å henge ut noen, men noen ting er man ganske enkelt mer fornøyd med enn andre, og noen ting er man mer misfornøyd med enn andre ting.. Man har da ikke taushetsplikt ovenfor en nettbutikk/annen "butikk" man har handlet hos?? :ahappy:

Skrevet
Nå er det vel ikke unormalt at venner prater om ting vel? :ahappy: Mulig det ikke er riktig å snakke om erfaringer med nettbutikker, men jeg har gjort akkurat det samme flere ganger med nettbutikker og produkter jeg har handlet. Tipper vi ikke er de eneste.

Nei, "glemte" ikke det. :)

Og hva er egentlig galt med å diskutere ting man har kjøpt? Det skjer da hele tiden, det.. "Er du fornøyd med ditt og datt som du kjøpte der og der?" "Hvor anbefaler du å kjøpe sånn og slik?" og så forteller man det man har erfart. Ikke snakk om å henge ut noen, men noen ting er man ganske enkelt mer fornøyd med enn andre, og noen ting er man mer misfornøyd med enn andre ting.. Man har da ikke taushetsplikt ovenfor en nettbutikk/annen "butikk" man har handlet hos?? :wub:

Nettopp slik er det ting fungerer. Tåler man ikke det som profesjonell aktør bør man vurdere å finne på noe annet og gjøre rett og slett.

Selv har jeg kjøpt av Kifani, og er veldig fornøyd med halsbåndet.

Skrevet
og jeg har kjøpt fra bissevov, og er veldig fornøyd med samtlige produkter derifra :ahappy::wub:

Ja, det skrev du på forrige side. Så skrev noen andre at de ikke var fornøyd. Så skrev bissevov selv noe mindre fordelaktig om en kunde - noe som aldri er lurt. Man bedrer ikke sitt rykte når man snakker stygt om kundene sine. Så da er man vel ferdig med den saken?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...