Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvem har et bilde som viser...


Symra&Pippin

Recommended Posts

  • Svar 2.3k
  • Created
  • Siste svar
Hvis jeg smører Blondie inn i skokrem og gnir blomsterjord inn i ørebrynene hennes og barberer bort barten hennes. .Er hun godkjent som "dobermannvalp" da eller?? :):)

Ja, hvis du er villig til å gjøre det syns jeg at det skal være godkjent..! :) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her et et veldig dårlig mobilbilde, men dette er min venninnes dobbermann på 8 uker.

Jeg vil se en hund med mange kattunger rundt seg :)

søteste voffen!

men, seriøst! Mener du at du ikke ønsker å se dette:

Hvis jeg smører Blondie inn i skokrem og gnir blomsterjord inn i ørebrynene hennes og barberer bort barten hennes. .Er hun godkjent som "dobermannvalp" da eller?? :):)

Det gjør jeg nemlig! :rolleyes::):)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt treg jeg, men her kommer denne.. :)

Bridie som PRØVDE å sitte på ei huske, men hu falt gjennom når jeg tok bildet :)

DSC00827.jpg

Ønsket er det samme som den før meg :)

Det er det søteste jeg noen gang har sett :) Se på blikket xD det er liksom "sukk, alt det jeg må finne meg i" :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

NBK_2008_spesial_bade_duna2.jpg

Duna gleder seg til at vannet blir så varmt at hun kanskje kan svømme litt?

Om godkjent ønsker jeg meg et bilde som viser en ting, men i raliteten er noe helt annet. Fritt for tolkning.

(Eks. en situasjon som på bildet ser meget skummel ut, men i realiteten er alt annet enn skummel.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...