Gå til innhold
Hundesonen.no

Må bare vise dere, nyklippet Blondie


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Må bare vise dere hvor fin Blondie ble etter at jeg gredde henne med underullskammen og badet henne... Øver på å stå pent på bordet også gjør hun. .Står litt steilt men.. Ble litt forvirret av at sønnen min sto med godbiten forran henne, mens mamma tok bilde, så hun var ikke direkte enkel å stille opp. .Skal på valpeshow neste helg. .Gleder oss VELDIG :lol:

post-3783-1208554784_thumb.jpg

Skrevet

Nydlig frøken du har Blondie. Synes hun står pent jeg, men hva vet vel jeg...

Klipper man de hvite?

Har ikke peil selv, men hvorfor skulle man ikke det? Det er jo bare fargen som er anderledes.

Skrevet
Klipper man de hvite?

Neida, jeg skrev feil.. Man NAPPER de... Men man klipper de litt til på bena og rundt øynene og ørekantene. .Pluss at man barberer de på ørene under magen og på halen... Var det jeg mente når jeg skrev klippet, men kom litt feil ut.. hehe... Takk for komplimentene forresten :lol:

Nydlig frøken du har Blondie. Synes hun står pent jeg, men hva vet vel jeg.

Bare en liten smule steilt, men ikke så ille.. men jeg er litt perfeksjonist på det der.... :yes:

Skrevet
Hvordan er de hvite å holde ren? Min s/s blir liksom så skitten/grå på det hvite.

vel..... Hun blir jo fort møkkete da.. Må jo inrømme det.. Så det blir et ukentlig bad her, og spyling i dusjen oftere hvis det er søle og leire ute.. Men nå har hun jo myk valpepels på hodet og bena da, mens pelsen på kroppen begynner å bli mye striere etter nappingen, så jeg vet ikke hvordan det blir når all pelsen generelt blir litt striere. .kanskje den blir mer skittavstøtende da????

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...