Gå til innhold
Hundesonen.no

Går hunden din løs når du går i skogen?


Heidihj

Går hunden din løs når du går i skogen?  

32 stemmer

  1. 1.

    • Ja, alltid
      20
    • noen ganger
      10
    • Nei, aldri
      2


Recommended Posts

Skrevet

næi, ikke nå lenger.. :D han stikker etter spor av vilt og viltet selv, så han kan ikke være øs i skogen med mindre det er flere hundr der. men nå trener vi med langline, så det blir nok etterhvert! :D

Skrevet

Puma gjør det (Border Collie).. Men med Frøya (Gordon setter) kommer det veldig ann på hvor vi er.

Skrevet

Har ofte ikke halsbånd på Tequila engang jeg da.. De eneste gangene hun er i bånd er på t banen og langs veeeeeldig trafikerte veier..

Skrevet

Tinka er veldig glad i andre mennesker og hunder hun da, så det spørs hvilken skog på hvilket tidspunkt. Veien i Estendstadmarka en søndag formiddag = på med båndet. Men som oftest går hun løs i skogen, eller i alle fall i langline.

Skrevet

Ja hvis jeg kjenner terrenger og jeg vet at jeg ikke kommer til å møte på noen dyr eller sauer. Jeg kommer ikke på ny plass og slipper henne. Slipper henne heller ikke på turer hvis det går andre mennesker

Skrevet

Mine går alltid løse i skogen, det er kanskje ikke så rart for vi bor omtrent rett ved siden av skogen. Treffer vi noen her inne, så er det andre hundefolk. Holder oss på stiene. De stikker ikke av, men holder seg i nærheten av meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...