Gå til innhold
Hundesonen.no

Går hunden din løs når du går i skogen?


Heidihj

Går hunden din løs når du går i skogen?  

32 stemmer

  1. 1.

    • Ja, alltid
      20
    • noen ganger
      10
    • Nei, aldri
      2


Recommended Posts

Skrevet

næi, ikke nå lenger.. :D han stikker etter spor av vilt og viltet selv, så han kan ikke være øs i skogen med mindre det er flere hundr der. men nå trener vi med langline, så det blir nok etterhvert! :D

Skrevet

Puma gjør det (Border Collie).. Men med Frøya (Gordon setter) kommer det veldig ann på hvor vi er.

Skrevet

Har ofte ikke halsbånd på Tequila engang jeg da.. De eneste gangene hun er i bånd er på t banen og langs veeeeeldig trafikerte veier..

Skrevet

Tinka er veldig glad i andre mennesker og hunder hun da, så det spørs hvilken skog på hvilket tidspunkt. Veien i Estendstadmarka en søndag formiddag = på med båndet. Men som oftest går hun løs i skogen, eller i alle fall i langline.

Skrevet

Ja hvis jeg kjenner terrenger og jeg vet at jeg ikke kommer til å møte på noen dyr eller sauer. Jeg kommer ikke på ny plass og slipper henne. Slipper henne heller ikke på turer hvis det går andre mennesker

Skrevet

Mine går alltid løse i skogen, det er kanskje ikke så rart for vi bor omtrent rett ved siden av skogen. Treffer vi noen her inne, så er det andre hundefolk. Holder oss på stiene. De stikker ikke av, men holder seg i nærheten av meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...