Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi har fått valper 13/4!


Guest Dratini

Recommended Posts

Guest Dratini
Skrevet

Ja, endelig kan jeg skrive at vi venter valper!

På torsdag fikk vi bekreftet at Amy er drektig og at vår "kjærlighetstur" til Nederland var "ikke forgjeves".

Dette blir hennes andre kull og vi håper at alt skal gå like bra som sist gang.

Hannen vi har paret henne med har jeg tittet på i flere år og i januar i fjor "hoppet" jeg i det og sendte mail til eieren. Jeg hadde vurdert denne hannen for hennes første kull, men fant ut at å dra så langt for første paring var litt for stor risiko, men nå er det altså gjort.

Her er hannen:

Dch VDHch IHFch VDH-eur.sg-07 Amsw07 Biko van de Bremmerstee

biko1.jpg

Og akkurat i dag deltar han i/på Crufts.

Og her er mamma:

N uch skoddevikas Black Amy

amy1305_07.jpg

  • Svar 260
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Spennende! Når venter du valpene?

Har ikke sett svart hoverwart før - han var stilig! Finnes det mange svarte i Norge?

Skrevet
Spennende! Når venter du valpene?

Har ikke sett svart hoverwart før - han var stilig! Finnes det mange svarte i Norge?

Står at valper ventes ca 11/2...

Skrevet
Står at valper ventes ca 11/2...

Men det er nok skriveleif, for det står også:

Ja, endelig kan jeg skrive at vi venter valper!

På torsdag fikk vi bekreftet at Amy er drektig og at vår "kjærlighetstur" til Nederland var "ikke forgjeves".

Altså, torsdag. Og innlegget ble skrevet i dag. :hmm:

Skrevet
Men det er nok skriveleif, for det står også:

Altså, torsdag. Og innlegget ble skrevet i dag. :hmm:

Ja eg såg det...

Guest Dratini
Skrevet

Beklager, feil dato, riktig er 11/4.

Det finnes sorte i Norge, men ikke så mange. Egentlig har det vært født for få sorte i Norge og med denne kombinasjonen kan vi få alle tre fargevalgene :hmm:

Skrevet

Så spennende! Lykke til, gleder meg masse til å se bilder av de små :hmm:

Flott hannhund du har valgt!

Skrevet

Disse valpene gleder jeg meg til å se.

Har ikke hørt om denne rasen før jeg ble medlem i forumet. Veldig spennende :hmm:

Edit: Glemte å gratulere!

Skrevet

Så spennende! Liker veldig godt rasen, så litt på den rasen selv da jeg skulle finne meg vofs, men så ble det rottis på meg gitt :hmm:

flotte er de i alle fall, har truffet en dame som har en sånn her i Bergen - men det er ikke så mange av de i Norge?

Fine er de :-)

Guest Dratini
Skrevet

Takker for gratulasjonene som har kommet :hmm:

Gratulerer så masse! :P

Håper på mange bilder når nøstene melder sin ankomst :rolleyes:

Takker :P Det blir en spennende tid fremover. Og akkurat som sist gang kjente vet'n minst 5 valper (tar ikke ultralyd), sist gang kom det 9 valper :P

Så spennende! Liker veldig godt rasen, så litt på den rasen selv da jeg skulle finne meg vofs, men så ble det rottis på meg gitt :P

flotte er de i alle fall, har truffet en dame som har en sånn her i Bergen - men det er ikke så mange av de i Norge?

Fine er de :-)

Om alt går som vi håper kommer det en sort hanne til Bergen :P Det er vel ca 300 i Norge, rasen er på vei oppover men vi håper inderlig at den ikke blir kjempepopulær...

Bilder kommer så fort valpene er her og jeg kommer helt sikkert til å lege ut bilder av "tjukka" når hun blir større. Sist fikk hun 9 valper og fødselen gikk kjempefint.

Gratulerer :P

Ser på rusultatene fra crufts at faren ble reserve beste hanne, kjempebra!

Stemmer det: Pappaen til kullet ble andre beste hanne på/ved Crufts i dag, BIR ble hans datter Annvad Daimys Prinsess.

Skrevet

Uff da, hoffebarn er jo farlige søte :)

Er ikke lenge siden jeg fikk kose litt på opdrettern her i bygda sine valper. De er jo så nydelige.

Hoffe er en av rasene jeg vurderer i framtiden:)

Skrevet

Gratulerer! Endelig er det sikkert at det ble vellykket parring - gleder meg til å følge med! :)

Guest Dratini
Skrevet
Uff da, hoffebarn er jo farlige søte :)

Er ikke lenge siden jeg fikk kose litt på opdrettern her i bygda sine valper. De er jo så nydelige.

Hoffe er en av rasene jeg vurderer i framtiden:)

Ja, de er da gode og farlig søte :) Synd at den oppdretteren mista så mange i siste kull. Kjenner henne veldig godt også :) Kommer nye valper der snart igjen :D

Gratulerer! Endelig er det sikkert at det ble vellykket parring - gleder meg til å følge med! :D

Joda, Amy begynner å bli "tykk". Skal prøve å ta bilder av henne snart, magen henger nå og hun har 29 dager til termin... OG det er lov til å komme og sosialisere, ta med deg Fenrisgutten også :)

Skrevet
Ja, de er da gode og farlig søte :) Synd at den oppdretteren mista så mange i siste kull. Kjenner henne veldig godt også :) Kommer nye valper der snart igjen :D

Jaa :)

Kira barn kunne jeg tenkt meg :)

Guest Dratini
Skrevet
Jaa :)

Kira barn kunne jeg tenkt meg :)

Kira er ei kosejente og spennende hanne som er valgt også :) Glemmer ikke da eieren til Kira var stressa (har du sett henne stressa??? :) ), spesialutstilling og hun skulle selv gå med Tina. "Enn Kira da?" spurte jeg, "hun fikk da CK og skal også inn i btk!". Det endte med at jeg sprang til hennes bil, henta ut Kira og viste henne i ringen ;)

Skrevet
Kira er ei kosejente og spennende hanne som er valgt også :) Glemmer ikke da eieren til Kira var stressa (har du sett henne stressa??? :) ), spesialutstilling og hun skulle selv gå med Tina. "Enn Kira da?" spurte jeg, "hun fikk da CK og skal også inn i btk!". Det endte med at jeg sprang til hennes bil, henta ut Kira og viste henne i ringen :)

hehe, kan ikke huske direkte å sett henne stressa nei, men sint å ellers slikt :)

Guest Dratini
Skrevet
hehe, kan ikke huske direkte å sett henne stressa nei, men sint å ellers slikt :)

Hun var bare glad at det var Kira og ikke Tina jeg skulle hente. DET var et syn for guder å se henne stressa :) , tro meg. I ettertid flirer vi godt av hele episoden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...