Gå til innhold
Hundesonen.no

Et sjeldent syn på himmelen


Ricco

Recommended Posts

Skrevet

I dag tidlig fikk eg sjå noko spesielt og urtolig fint på himmelen, perlemorskyer. Tok noen bilder så dere og kan få sjå.

IMG_1817.jpg

IMG_1810.jpg

IMG_1808.jpg

IMG_1805.jpg

IMG_1803.jpg

IMG_1799.jpg

Skrevet

Oi! det så jeg da jeg venta på toget i går! Jeg trodde nesten det var spøkelser da jeg først så de, for de var liksom så "selvlysende". ;)

Men utrolig fine. Flott at du fikk tatt bilder, jeg (lat som jeg er) orka ikke å rote fram kamera fra bagen.

Skrevet
Aldri sett det jeg, faktisk... Sør-Norge-fenomen? Men det var fint, da. ;)

Tror man skal kunne se de i Trondheim også.

Skrevet

Dæven! Nå er jeg flau! Er det det som er perlemorskyer??? Tøtto så dem i dag tidlig og gikk helt i fyr og flamme. Hun mente det så ut som "stillestående" nordlys (som man ser på det ene bildet ditt). Jeg bare svarte "ååh, så fin himmel ja.." og fortsatte å konse på motorveien ;)

*skamme seg*

Men jeg skal løpe ut til henne og fortelle henne at det hun så var perlemorskyer!

Skrevet
Nydelig! Ja det er et sjeldent fenomen. Så det selv ifjor. Slik så det ut:

*klippet vekk enda et vakkert bilde*

Utrolig å få sett det med egene øyne. Det varer jo så kort også.

Arrrrg! Hvorfor kjørte jeg ikke til siden og så på dette sammen med tøtto?! Isj! Fikk det bare med meg i forbifarten... uten å egentlig se på det ;)

Skrevet

Flotte bilder av perlemorsskyene ja ! Det er ikke så lett å ta bilder av dem siden de er så lysende... omgivelsene blir liksom veldig mørke. Jeg gikk glipp av fenomentet tidligere denne uka, men fikk tatt bilder i dag jeg også ;). Skyene "mine" hadde ikke så fine farger - og var litt langt unna, men...

2008-01-25-Perlemorsskyer04.jpg

2008-01-25-Perle035.jpg

2008-01-25-Perlemorsskyer02.jpg

Skrevet

Det så vi her også, mens vi ventet på bussen tidlig tirsdag morgen ;)

Det var alldeles nydelig, og himmelen var både lilla, rosa, grønn og blå! Har aldri sett det før!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...