Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor går du tur med hunden din?


Lollipopp

Recommended Posts

Skrevet

Hvor går du tur med hunden din??

*Midt i byen langs bilveien

*I skogen

*Rundt i nabolaget

*På starnden

*I hagen

*Annet(hva?)

Skriv gjerne også ditt favoritt sted å gå på tur ;D

Skrevet

Vi har mulighet til å variere, ettersom vi bor 2 minutters gange fra skogen og 10 minutters gange fra byen.

Foretrekker helt klart å gå i skogen, ettersom jeg nyter å ha hunden løs de månedene det er lov.

På vinteren, når det er mørkt og for mye snø i skauen, går vi som regel tur på en golfbane som ligger ti minutter unna, der det kjøres opp ei lita lysløype-sløyfe ingen ski-racere bruker. Det er stort sett hundefolk som trasker der vinterstid.

Prøver likevel å få til en tur i byen i løpet av uka, da jeg tror hunden har godt av å skifte litt miljø og bli utfordret på den måten. Men 3 av 4 turer foregår nok i "landlige" miljøer ja...

Skrevet

Vi går nesten utelukkende bare i skogen. Vi har "vårt egent sted" der vi treffer nesten aldri folk. Trur sist jeg traff en annen hund der var for 2.5 år siden... En og annen gang kan vi gå noen smårunder her i omeget, enten i en park, langs Glomma eller ved Tunevannet. Enten løper hundene mine løse, eller så går de i sele og trekker.

Er det snø, så går vi på jordet ved siden av her. Men i disse dager så blir det ikke så mange turer der akkurat. Men topp trening for hundene å løpe i dyp snø da.

Favorittplassen her er i skogen, og hatstedet er i byen. Vida klarer utmerket å gå tur i byen. Hu er nok bedre sosialisert på slikt der hu kom fra enn hva jeg gjør med mine. Jeg hater byen maximalt, og det gjør Nirm også forståelig nok. Prøver å ta oss sammen en gang i året og tenker at NÅ MÅ jeg trene på at han skal kunne gå tur der og. Og etter en tur så er både jeg og hunden enig at det blir lenge til neste gang. ;)

Skrevet

Det kommer mye an på årstidene hvor jeg går tur med hunden. Om vinteren når det er mye snø går vi ofte på ski etter skuterløyper eller i fjæra, men størstparten av turene går langs gangveien. Ikke noe jeg trives med, men med en liten hund som kaver når det kommer litt(10-15cm) snø, så har jeg ikke andre valg. Om sommeren, våren og høsten derimot skal det mye til for at vi går langs gangfeltet eller veien. Har tilgang til skog rett rundt huset, så da bruker vi jo selvfølgelig den.

Skrevet

Vi bor landlig til med 1 min te fjæra og 30 sek til skogen og jordet. Så vi går der det passer, i det siste har det blitt fjæra først, også går vi runden og havner i skogen. Akkurat passe langt for en valp. Springer løs og går der det passer henne

Skrevet

Småturene er båndturer rundt i området her. (Det kalles kanskje villastrøk...). Ellers prøver jeg å få til èn tur med frislepp og /eller trening hver dag. Ikke alltid så lett når det er stupmørkt før jeg kommer fra jobb, men nå går det mot lysere tider. ;) I går gikk vi i skogen (den "sonenturen") fra halv fem til halv syv. Kjempekoselig og litt skummelt å gå tur med bare måneskinn som lyskilde! Ikke noe er farlig når man har følge. ;)

Skrevet

Jeg bor rett ved den noe stressende Bogstadveien, så vi flykter ofte opp til Sognsvann når vi har muligheten. Men siden Sognsvann nå er en eneste stor skøytebane både på land og på vann, holder vi oss mest til Stensparken og Frognerparken.

Jeg gleder meg veldig til neste helg, for da reiser vi til sambos foreldre utenfor Kongsvinger. Der ligger jordene og Glomma og bare venter på oss :rolleyes:

Skrevet

Tja, det varierer veldig. Skogen er en god favoritt, og vi har mange skoger å velge mellom. Ellers er jordene populære. Noen ganger rusler vi langs fortauene og rundt omkring i nabolaget, og andre ganger drar vi til byen for å gå tur, eller kankje til stranda. Tulla går ofte løs, men det er ikke alltid hun utnytter det like mye.. ;)

Skrevet

Her søker vi oss til skogen så fort vi kan. Bikkja må jo få løpe løs må vite! Og jeg trives mye bedre der enn i sentrum. Men en sjelden gang i blandt tusler vi opp her også da. Vi bor liksom i sentrum, og må ta bil for å komme til skogen, så...

Skrevet

Går på jorder og i skogen. Er heldig og kan slippe de løse 50 meter fra huset, og da kan de begge løpe villmann til vi kommer hjem igjen. Nå når Kokos er operert blir det turer rundt i nabolaget med Kokos og hun slippes løs på en fotballbane ovenfor der vi bor. Blondie får skogstur/jordetur istedet. Så jeg gleder meg til å heller gå en lengre tur med de begge igjen. I byen går vi dessverre altfor sjeldent.

Skrevet

Skogen er storfavoritt ja,men liker den best om sommeren når jeg kan gå langt inni og rote rundt helt for meg selv,utenfor turløyper. Ellers har vi noen andre steder med mye jorder og enger vi drar til også,hvor det er supert for hunden å løpe løs. Småturene tar vi stort sett i byen,for vi må kjøre for å komme til favorittplassene.

Skrevet

Jeg går tur med hunden min i fjellet og utenom veier til kveldstur. Jeg pleier å finne gode veier han kan løpe fritt så mye som mulig. Prøver å gå tur i fjellet så mye som mulig, men viss ikke blir det en tur utenom veier til kveldstur :P

Mitt favoritt sted er et sted i fjellet som heter "hagane". Hunden løper fritt hele tiden, og jeg trenger ikke uroe meg for biler eller andre dyr som kommer :P Arwen elsker dette stedet, og det er gåavstand fra huset mitt :lol: Pleier å ta med leker/freesbe til å leke med, og tar en del søk og rundering der siden det er perfekt med trær og steiner.

Jeg liker også veldig godt hytta vår. Den er blitt flittig brukt i det siste:) Pleier å gå der med venner som har hund, og det elsker hundene. :P

Skrevet

Jeg går tur med hunden min for det meste i skogen. Der liker hun seg veldig godt. Jeg går og ofte ute i frie områder, hvor hun kan springe, på bøer, enger eller den slags.

ps: når jeg går på tur med Kaiza har jeg hun aldri i bånd, hvis det ikke er båndtvang, eller dyr der da. Hun liker best å springe fritt;) men jeg har alltid båndet med, i tilfelle vi møter andre hunder eller mennesker. Selv om det er ytterst sjelden siden vi bor på landet.

Skrevet

Vi bor ganske landlig til, så det blir mange turer i skog og mark, over jorder og langs elva. Det siste er nok favorittturen til mine to jenter for da er de løse hele tiden og de er mye interesant å utforske! Men vi tar også turer i mere tettbygd strøk, er f.eks akkurat kommet inn etter en times tur sammen med en venninde, (hun "låner" den ene hunden min når vi går turer), og idag gikk vi altså i mere sentrale områder. Det synes også hundene er spennende, mange folk som vi kjenner og som vil hilse, og kanskje også noen hundevenner. Men i byen har de aldri vært, det er nemlig 6mil unna (Oslo) mens det er fem minutter til skogen!

Skrevet

Vi går egentlig tur overalt vi - fra skog og mark, enten det er de øde turene eller det er de sosiale, og til parkturer og til rene spasere i byen-turer.

Mine hunder liker å gå nye steder, det er spennende og interessant - og samtidig liker de sine "faste" favorittsteder. Så vi gjør det meste vi :lol:

Skrevet

Til hverdags er det mest tur i skogen og litt på fortau.

Er flittig bruker av hodelykt eller lysløypa nå på møketiden. Hender vi jogger noen runder rundt her på fortauet, men vi foretrekker skogen.

I helgene er det enten skog ( tur ) eller jakt/trening på fjellet.

Skrevet

Går for det meste i skogen og på jorder. har skogen rett bak huset. Og da går hundene alltid løse.

Men på kveldene rusler jeg rundt i nabolaget. Vi går også litt i byen om jeg skal på møte og sånn, har med hundene veldig ofte om jeg ikke skal noe annet.

Skrevet

Det blir mye labbing i villastrøket der vi bor, prøver å variere løypa litt da. Av og til tar vi avstikkere gjennom en liten skog eller ned til sjøen. Noen ganger (ganske lenge siden nå :lol: ) går vi en skikkelig markatur.

Det finnes en tråd der folk la ut bilder av sine daglige turområder, den ligger her

Skrevet

Litt forskjellig.

Yndlingsturplassen er i fjellet :lol: , siden der er vi aldri.

Men jeg pleier å gå/sykle faste ruter. Blir som regel litt vanlig kjdelig vei i starten, så sykler vi kanskje ned til en skog eller noe. Så hender det vi drar til stranda av og til, men det er så langt borte, så vi må kjøre bil.

Skrevet

Vi går opp til Gaustadskogen. Det er ca. 10 min å gå. Men vi går som regel ikke på de mest brukte stiene, for der er det ofte mange mennesker. Og vi liker å tusle for oss selv :lol:

Vi trener en del i Frognerparken. Både lydighet og agility. Det tar ca. 20-25 min å gå dit herifra, så det er et godt brukt tur alternativ.

Skrevet

Knøttis er stort sett med over alt, så blir bygåing på henne flere ganger i uka. Men hjemme så går vi rundt i nabolaget eller i skogen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...