Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva heter hunden din?


ipadda

Recommended Posts

  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Mine heter:

- Nellyvill's All Body'n Brain "Albin"

- Nellyvill's Better Than Bitte "Bella"

- Pizzicato's Micro Midas "Tyson"

Skrevet

Freetains lollipop (Loppa til daglig)

Nana heter bare Nana og det gjør Simba å..

Har også en del kallenavn, simbi, tulleungen, naan, nanna, surrehue, lopp, loppis, beibi..

Skrevet

Hakinos Better Behave Bridie... (kunne ikke finnes et bedre navn :lol: ) Bridie til daglig. eller Schnuppa, trollet, bebis, tassmus, musa, masungen, Bri, Brrrrrrrrridie! .... Men hovedsaklig Bridie, Bri og Schnuppa. :P

Skrevet

Arca Halu's Cute Freya - Freya til daglig, innimellom gamlemor, skithoinn, lille venn m fl

Pepalfa's Esp-Ecial - Callaway til daglig, innimellom lillemor, lille krokodill, PC, ramp m fl

Skrevet

Unngull's Dana De Dana. Abbygail sånn offesielt, men til daglig er hun Abby, Knøttis, småttis, turboknøtt, teita, søta og snuppa. Går mest i Abby og Knøttis.

Skrevet

Min Vega, heter bare Vega, men kaller henne gjerne for barne, mamma(!) søtnos, nurket, tjukkebollafeita, søtis^^

Tika heter: Suolmalainens Adorable Tika, til daglig "Tika"

men kalles også får raringen, nurket, soppen og litt av hvert :lol:

Skrevet

Twinki heter bare Twinki - kalles Twinkilinki, nuppi, mipsi, store svarte, pelskling, bælla

Norwinstars A Cherry Blossom kalles Blomst til daglig, evt tipsi, lilletrille, stinkilink, mips, tjukka, tassmus, litja.

Skrevet

Angel Pollentia's Almost Idefix

(Tassen)

edit; og så må jeg ikke glemme kallenavnet "Tassen von Bustenskjold"

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...