Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Drammen 28.desember


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Kommer med flere forslag om treff jeg :lol: Noen som vil? Og kan?

Regner med at flere vil, men vanskelig å finne en dato som passer alle, kanskje?

Hva med helgen, lørdag 1 elr søndag 2 desember?

  • Svar 168
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg er med vettu :lol: Kan ikke 1. desember, og tviler på at jeg kan 2, men er jo alltids en mulighet.

Tar vi en skogtur denne gangen eller? Begynner å bli litt lei drammen park og torget nå :P

Skrevet
den 2 kan itte je.. da e det valpeshow i Andeby :lol:

I Andeby? :Laugh: Stille mot Pluto da eller? Sorry, jeg har dårlig humor i dag *ler*

1. og 2. kan jeg ikke, da jobber jeg begge dagene... 8. og 9. derimot, har jeg frihelg, så da passer begge dagene. Lørdag 8. passer best for oss :P

Skrevet

Dere er så teite altså ! Jeg kan 1 og 2, men da er det selvfølgelig ingen andre som kan :lol:

Er på agikitykurs 7-8-9 des, så da kan ikke jeg i allefall. Desverre !

Skrevet
I Andeby? :Laugh: Stille mot Pluto da eller? Sorry, jeg har dårlig humor i dag *ler*

1. og 2. kan jeg ikke, da jobber jeg begge dagene... 8. og 9. derimot, har jeg frihelg, så da passer begge dagene. Lørdag 8. passer best for oss :lol:

JA DET ER MEG OG MARISSA MOT MIKKE OG PLUTO :P

OG vi kommer til å VINNE :P Taaaataaaa, så vet ALLE det :P

Er så morro å kalle andebu for andeby,... :D

Skrevet

Kanskje jeg skal ta med Baghera og komme en tur også? ^^

Men er veldig usikker på helgene fremover, men hvis jeg kan, så kommer jeg gjerne!

Meen jeg må ta tog da, så hadde vært fint hvis det ikke blir kronglete langt unna det, evt at noen kan møte oss på togstasjonen? :lol:

Skrevet
Kanskje jeg skal ta med Baghera og komme en tur også? ^^

Men er veldig usikker på helgene fremover, men hvis jeg kan, så kommer jeg gjerne!

Meen jeg må ta tog da, så hadde vært fint hvis det ikke blir kronglete langt unna det, evt at noen kan møte oss på togstasjonen? :P

så koselig om du kommer :lol:

Vi kan møte dere på togstasjonen :P

Skrevet
Jeg stemmer for lørdag den 8. :lol: Og vi trenger også hjelp fra togstasjonen :icon_redface:

kan møte dere på togstasjonen også.

men hva blir det til :lol: ?? skogtur elr parken? og hvilken dag?

Skrevet
kan møte dere på togstasjonen også.

men hva blir det til :lol: ?? skogtur elr parken? og hvilken dag?

Jeg stemmer for skogstur, og lørdag 8. desember :icon_redface:

Skrevet

samme her :lol: kan hende jeg skal være med noen jeg kjenner til andeby bikkjer greier :lol: så vet ikke helt om 1-2 des :icon_redface:

hehe men 8-9 des passer fint ;) da er det sikkert snø og og det er fint :P:(

Skrevet

Jeg kan 8. desember, blir det en annen dag kan neppe vi være med i hvert fall. Så ja, jeg stemmer for den datoen :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...