Gå til innhold
Hundesonen.no

Flinkbisk.net


HildeM

Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Fikk lyst til å flytte til Geiranger jeg! Rop ut hvis det dukker opp noen ledige jobber der :P

Ta deg en tur i sommer og jobb i butikken til foreldrene mine da vel! :)

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Nytt domene er bestilt!

Rekner med å ta i bruk det flotte nye domenet mitt på torsdag/onsdag. Webhotell er også bestilt. Brukte one.com, hørtes rimelig ut.

Den nye adressen blir: flinkbisk.net

Hva syns dere? Jeg synes det var ganske stilig!

  • 1 month later...
Skrevet

Ny lay idag!

Men har så skrøpelig få linker, så om noen vil "bytte linker" så blir jeg veldig glad!

Hva syns dere?

Har fått inn mye tekst (i forhold til dan jeg hadde før) så nå må dere inn og lese!

Men lurer på hvordan jeg skal få gjestebok og blogg inn i ruta, og ikke i en helt ny side...!

:D

edit: er usikker på bakgrunnen (altså den helt bakerste, den med striper) Litt feil farge, liksom?

Guest Per Olav
Skrevet
Hvorfor fungerer den bare i Explorer da !?

Fordi Explorer lages av Microsoft :P

Skrevet

Den fungerer ikke hos meg heller. Jeg ser ikke teksten, og menyen er ikke der den egentlig skal være.

Jeg bruker Opera forresten :P

Skrevet

Det er utrolig irriterende, men jeg vet ikke hvordan jeg skal fikse det... :ahappy:

Er det noen som har meninger om hvordan den ser ut i IE da? :angel:

Skrevet

*Åpner trege IE og skriver inn addressen*

Den ser virkelig flott ut i IE. Fin bakgrunn (som ikke vises i FF) og tekst/rammer er på plass. Fine farger, og morsomt bilde :)

Fin og enkel layout, bare synd at den ikke funker i FF/Opera.

*Lukker IE (som bruker ufattelig lang tid på å legge seg ned)*

Skrevet

Takk!

Meneh.. *kremt* Nå har jeg nytt design (igjen..) Litt annen måte å bygge siden på denne gangen. Vises best i Opera, og vises brukelig i IE. (Bortsett fra en irriterende strek i layen. Arrhg!) Har ikke FF, så hvordan den ser ut der vet jeg ikke. Det får dere svare på!

Kommentarer?

Jeg har etterhvert funnet ut at den fonten jeg bruker, ikke kan vises med alle. Hvilken skrift kan jeg bruke, som alle har, og som ser bra ut på internett?

PS! Gjesteboka dør av sult snart..!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg funnet en ny løsning med fotogalleriet. Du kan se den ved å gå inn på fotogalleriet og deretter trykke på "Dråpebilder".

Kommentarer?

  • 2 months later...
Skrevet

Har byttet design idag.

Noen som har lyst til å bli linket til? Linkesiden min har så lite innhold!

Hva synes dere om siden?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...