Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for omtanke ❤️ Dessverre ble det ikke snakk om måneder en gang ?Tidi fikk sovne inn onsdag 13 mars ? Hun virket noe bedre på søndag og mandag etter at hun hadde fått supplerende medisin

Blondie har blitt 14 år! Hipp hipp hurra!

Tidi var tiltenkt å ha et kull hos oppdretter nå i vinter. Men før hun eventuelt skulle parres, så skulle hun ta ultralyd av hjertet da det er dukket opp en del unge kelpier med hjertefeil. På vei til

Posted Images

Skrevet

Så fine begge to :ahappy: Rosa var ekstra nydelig på det bilde da :wub:

Har du noen favoritt?

Jeg tror det blir gul :) Hun føles som min når jeg ser på bildene av henne :wub: Oppdretter skriver også at hun ville valgt henne, og hun kjenner jo valpene best!

  • Like 1
Skrevet

For en herlig gjeng! :wub: Rød tispe og lilla hanne var veldig kosete. Svart hanne har skikkelig temperament. Men det er gul som blir med meg hjem :) Den minste lille rakkeren! :wub:

Nå har orange, svart, grønn og rosa reist. Vi er neste :) I kveld er vi hjemme i Bergen.

  • Like 5
Skrevet

Tusen takk for alle gratulasjoner :)

Turen hjem gikk kjempe bra! Verden er stor for små valper, men hun tok det kjempe bra! :ahappy: Hun sov på toget til Stockholm, var ute og hilse på mennesker på Stockholm Stasjon. Sov på toget til Arlanda. Var ute og bæsjet litt uten for flyplassen, sov hele veien til gaten (herregud, den flyplassen er jo rene shoppingsenteret!). Kviknet til på gaten og da fikk hun leke litt :) Så sov hun hele flyturen også :ahappy: Tollen tok lang tid da det var noe feil i systemet deres. Jeg var kjempe trøtt, valpen var kjempe trøtt. De visste forresten hvem Jeanette var og at hun hadde 10 kelpier :lol: Som hun hadde vunnet masse med. Bilturen hjem gikk også fint. Litt sutring først, men så sovnet hun.

Hun fikk treffe på Blondie, det var mørkt og det regnet, så det var litt ekkelt. Blondie var flink og bare hilse fint :) Hjemme våknet hun igjen, så fikk hun mat og fikk leke. Da ville Blondie leke med henne, men hun turte ikke helt. Vi kom hjem veldig seint, så vi lå oss ikke før i 2 tiden ca, og det ble hyle orkester da hun skulle i buret for å sove. Sovnet etter hvert så tok jeg henne ut etter å ha sovet en stund også fikk hun sovne i sengen med meg. Så når hun var trøtt nok puttet jeg henne i buret igjen, men da ble det høylytte protester. Jeg var for trøtt til at jeg orket det, det var for seint for at naboene skulle finne seg i det, så i et sekund hvor hun var stille fikk hun komme ut og sov resten av natten i sengen. Da fikk jeg sove helt til halv 9 og våknet av en valp som tygget forsiktig på sengeteppet :) Men vi får finne på noe lurt til i kveld, for i sengen min skal hun ikke være :P

Ihvertfall, si hei til lille Tidi :ahappy:

9720588195_db0236c152_z.jpg

9720588235_8e39efc880_z.jpg

  • Like 14
Skrevet

Grattis!

Og om dette var i Bergen og en moldenser som hjalp deg, så vet jeg hvem jeg skal sparke i leggen mentalt i dag :lol:

Skrevet

Grattis!

Og om dette var i Bergen og en moldenser som hjalp deg, så vet jeg hvem jeg skal sparke i leggen mentalt i dag :lol:

Haha, dette var i Bergen, ja! :lol: Hvor han var fra, det husker jeg ikke :P Men de var flere som visste hvem du var :P Han som sa du hadde 10 kelpier og hadde vunnet mye var en Bergenser.

Skrevet

Tidi :wub: Så søtt navn til ei søt frøken! Denne skal nok gi deg noen grå hår før tiden tenker jeg (party-svenske vett), før hun bare blir søt og god :D Gratulerer med valp :)

  • Like 1
Skrevet

Tidi :wub: Så søtt navn til ei søt frøken! Denne skal nok gi deg noen grå hår før tiden tenker jeg (party-svenske vett), før hun bare blir søt og god :D Gratulerer med valp :)

Takk! :ahappy: For øyeblikket er hun nesten bare søt og god (ihvertfall akkurat nå som hun sover :lol: ), men jeg kan tenke meg om 1-2 mnd, da blir det grå hår :lol:

For de som ikke vet det, så betyr Tidi morsomt på bergensk! ;) Jeg syns det passer bra til en kelpie :)

  • Like 2
Skrevet

Takk! :ahappy: For øyeblikket er hun nesten bare søt og god (ihvertfall akkurat nå som hun sover :lol: ), men jeg kan tenke meg om 1-2 mnd, da blir det grå hår :lol:

For de som ikke vet det, så betyr Tidi morsomt på bergensk! ;) Jeg syns det passer bra til en kelpie :)

Og om ca 3 mnd blir hun enda mer Tidi :lol:

  • Like 2
Skrevet

Takk alle sammen :ahappy:

Janson kommanderte meg til å ta flere bilder, for hun var valpesyk :lol: Så her kommer litt til bilder fra i dag. Jeg skal se om jeg får til et oppstilingsbilde i løpet av dagen også :) Jeg vil gjerne ta det hver uke nemlig, så får vi se hvor bra det går :P

Frøken linselus

9723128217_7110bbfe0b_z.jpg

Vaktvalp

9723128203_31af55541f_z.jpg

Blondie ville også posere :ahappy: Hun er ganske snill søster foreløpig uten om at hun liker IKKE når valpen prøver å hoppe opp i sofaen, da kjæftet hun. Så da ble Blondie forvist og etter det har Blondie vært en engel :) Lekte til og med litt drakamp med Tidi!

9726354930_386c7ef529_z.jpg

Begynner å få pelsen tilbake nå :)

9726343780_957b4ce17d_z.jpg

Et bilde oppdretteren tok av oss før vi reiste :wub:

Whoopee1.jpg

  • Like 9
Skrevet

Supersøt er du, lille Tidi! Jeg ser det lurker lojalitet og f***skap i de øynene der. :lol: Gratulerer så mye! :)

Tidig er ikke bare bergensk, det er vanlig norsk også. :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...