Gå til innhold
Hundesonen.no

Er mopsen vår for tynn?


hobi

Recommended Posts

Hei!

Var på vår første utstilling her om dagen og fikk noen kommentarer på at hunden vår er altfor tynn. Lurte på hva folk her inne synes? Hobi er 3 år og veier 7,2 kg. Har selv lagt merke til at de fleste andre mopser har noen ekstra kg på kroppene sine i forhold til han. Bør vi fete han opp litt? Dyrlegen mente vi burde holde han på den vekta han ligger på i dag. Ellers er han en glad, frisk og aktiv hund. Legger ved et par bilder av han og et av en annen mops på samme alder. Vi fikk tips om at vi burde fete han opp som han på det siste bildet. Ser ikke helt poenget med det. Kan da ikke være noe godt å dra på alle de kiloene og bli dødsliten etter 200m?

mvh

Hobi

http://www.plano.no/Andre/hob1re.jpg

http://www.plano.no/Andre/hob2re.jpg

http://www.plano.no/Andre/hob3re.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunden din ser frisk, fin og herlig ut! Jeg har også en hund som veier en del mindre enn sine artsfrender - og også på labradorene er det vanlig å se dem atskillig kraftigere enn de bør være.

Jeg liker hunder som er sunne, som har midje (svinger litt inn ved lenden) og som man kan kjenne ribbeina på uten å trøkke håndflata inn i hunden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om det er sånn at feite mopser gjør det bedre på utstilling, blir det vel opp til dere å vurdere hvor viktig det er for dere å gjøre det bra der. Synes ikke hunden din ser mager ut i det hele tatt - frisk og fin.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

skrev litt feil i starten.. vi var bare og tittet på utstillingen :) Har ingen planer om å stille han ut heller. Da blir det å beholde han på samme vekt..er veldig fornøyde med sånn han er nå..vært kjedelig om han plutselig skulle blitt en fet,lat hund som ikke orket noe. Takker for god respons :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Jeg okså syns den så bra ut. JEg ville også holdt den på denne vektat. Fikk forresten et tips ang det å feite hunden opp til utstilling nemlig vafler ^_^ Har ikke testet det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hyggelig å høre at dere synes han ser fin ut :)

hei på dere !

håbi er akkuratt passe stor ! ser frisk og fin ut, verdens vakreste lille mops!

takk for sist :P

Heihei !

Fint du er enig:) utrolig vakre dine også! Hvis Emil godtar det kan vi treffes en dag :lol: vi har forresten kjøpt oss leilighet på Jeløya nå..har dere funnet noe ennå?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hyggelig å høre at dere synes han ser fin ut :)

Heihei !

Fint du er enig:) utrolig vakre dine også! Hvis Emil godtar det kan vi treffes en dag :P vi har forresten kjøpt oss leilighet på Jeløya nå..har dere funnet noe ennå?

hehe, det spørs om han godtar det, men kan jo gjøre et forsøk i rolige omgivelser :lol:

leilighet ?! gratulerer!! vi har ikke funnet noe ennå, har ikke bestemt oss for hvor vi vil bo ennå..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aldeles herlig hund må jeg si! Mops er en rase som alltid har facinert meg, men desverre blir den litt for liten for min del. Men den var kjempeskjønn da og så ut som den vat i akkurat passe form ut i fra det jeg kunne se av bildene:) Lykke til på utstilling :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...