Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Moss


Monab88

Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Frøken var drittlei hele greiene tror jeg. Når hun kom opp til dommerbordet oppfattet hun dommeren helt feil. Hun må alltid "beskytte" meg fra andre personer og hunder så når hun trodde at dommeren skulle "ta" meg knurret hun og glefset til ham. Skjer bare hvis jeg holder på Frøken (jeg holdt henne jo på et vis på bordet) Da var det takk for oss. :icon_fun:

Av en eller annen grunn begynte jeg å gråte når jeg kom ut av ringen. Ikke for at jeg var skuffet eller 'dårlig taper' ellerno (hra hatt godt over 1000 starter med kaninene så det var ingen slik følelese liksom.) Jeg vet bare ikkehva de var. Haha, de som så meg må tro jeg er en skikkelig drittunge som ble skuffa, men det var alstå ikke det..

Skrevet

Det gikk ikke så veldig bra med oss gitt, men depper ikke over det :icon_cry: God trening, med tanke på at det er 4 år siden sist. Jeg var nervøs, det smittet over på Orry, som førte til at han ble daff og gjorde veldig lite ut av seg. Ble litt i usynlig i mengden rett og slett, men vi prøver å gjøre det bedre neste gang. Nå er jeg over skrekken :D

Uansett, han fikk 1. AK (1. KVAL) og gikk ut i konkurranseklassen. Kritikken var ikke så ille, og en del av det negative var min skyld. Er uansett fornøyd, han oppførte seg pent og gjorde det han fikk beskjed om :D

Skrevet

Min lille cavalier tispe debuterte i valpeklasse 4-6 mnd idag.

Og vi fikk BIR :shocked:

Ble ikke plassert i gruppa da.

Debuterte også med Nova i JK. Hun er sent utviklet så hadde regnet med en blå sløyfe.

Men Hun ble 1 jk, 3 JKK og fikk HP :icon_cry:

Er utrolig fornøyd med begge to.

Skrevet

Therese(Toya) fikk 2BTK med ck på Ronja! :)

Det var 28 collies påmeldt!

Grattis :icon_fun:

Grattis til vipsen med Nyx også! :)

Skrevet
Therese(Toya) fikk 2BTK med ck på Ronja! :)

Det var 28 collies påmeldt!

Grattis :icon_fun:

Grattis til vipsen med Nyx også! :)

Jess kjempe flott Therese! :D

Bare en plass bak certet - så det kommer nok! ;)

Skrevet
Jess kjempe flott Therese! :)

Bare en plass bak certet - så det kommer nok! :D

Hvordan gikk det med dere da? :)

Guest Just me!!
Skrevet

Archie ville ikke løpe i ringen, men viste seg ellers veldig greit for dommer på bordet. Det ble 1 kval og 2 konk, så det var den andre hannen som kom videre (2 påmeldte). God trening da men. :)

Skrevet
Skryte litt jeg også :) Lille Nyx (ImageCopy Dancing Dot) fikk sitt andre Cert på sin andre utstilling i dag :icon_fun:

Grattis igjen til Nyx, fine jenta :)

Skrevet
Grattis til dere alle. :)

Trivelig å treffe på flere soniser i dag og.

Treffer aldri noen nye jeg <_<

Kan ikke dere komme inn i flatringen mens jeg står der å presentere dere med hundesonen navn? :D

Gratulerer også til Mali med herlige resultater i går! :)

Skrevet

Dette var Bocca`s første valpeshow (og stevne i det heltatt). Og ho ble nr 2 av 2. Men er fornøyd med kritikken. Så legger den ut:

"4 m old. Femi pup. Good head. Nice eyes. Good ears. Good neck and top(?). Good body. Nice ang. Good bone. Wellset tail. Good coat texture. Moves well when she wants (må jo le litt av frøkena da). Lively temp. Well handled".

Det var godt å få noe positivt, og ikke noe som "feminin tispe" (når det er hannhund).

Skrevet

Ace tok med seg en pen blå sløyfe ut av ringen hun :) Kritikken var det egentlig ikke mye å si på - dommeren hadde funnet ca. 10 forskjellige måter å skrive at hun trenger tid på å vokse seg til. Jeg kan jo ikke akkurat si at jeg er uenig, så jeg er heller superfornøyd med at hunden min gikk inn i ringen med en totalt ukjent person, ble stående "uten støtte" når dommeren kjente over - og fortsatt stod som en påle når han kjente over henne. Resultatene kommer etterhvert :)

Grattis til Nyx, Aris med eiere og ellers alle som er fornøyd med noe i ringen i dag!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...