Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Moss


Monab88

Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Frøken var drittlei hele greiene tror jeg. Når hun kom opp til dommerbordet oppfattet hun dommeren helt feil. Hun må alltid "beskytte" meg fra andre personer og hunder så når hun trodde at dommeren skulle "ta" meg knurret hun og glefset til ham. Skjer bare hvis jeg holder på Frøken (jeg holdt henne jo på et vis på bordet) Da var det takk for oss. :icon_fun:

Av en eller annen grunn begynte jeg å gråte når jeg kom ut av ringen. Ikke for at jeg var skuffet eller 'dårlig taper' ellerno (hra hatt godt over 1000 starter med kaninene så det var ingen slik følelese liksom.) Jeg vet bare ikkehva de var. Haha, de som så meg må tro jeg er en skikkelig drittunge som ble skuffa, men det var alstå ikke det..

Skrevet

Det gikk ikke så veldig bra med oss gitt, men depper ikke over det :icon_cry: God trening, med tanke på at det er 4 år siden sist. Jeg var nervøs, det smittet over på Orry, som førte til at han ble daff og gjorde veldig lite ut av seg. Ble litt i usynlig i mengden rett og slett, men vi prøver å gjøre det bedre neste gang. Nå er jeg over skrekken :D

Uansett, han fikk 1. AK (1. KVAL) og gikk ut i konkurranseklassen. Kritikken var ikke så ille, og en del av det negative var min skyld. Er uansett fornøyd, han oppførte seg pent og gjorde det han fikk beskjed om :D

Skrevet

Min lille cavalier tispe debuterte i valpeklasse 4-6 mnd idag.

Og vi fikk BIR :shocked:

Ble ikke plassert i gruppa da.

Debuterte også med Nova i JK. Hun er sent utviklet så hadde regnet med en blå sløyfe.

Men Hun ble 1 jk, 3 JKK og fikk HP :icon_cry:

Er utrolig fornøyd med begge to.

Skrevet

Therese(Toya) fikk 2BTK med ck på Ronja! :)

Det var 28 collies påmeldt!

Grattis :icon_fun:

Grattis til vipsen med Nyx også! :)

Skrevet
Therese(Toya) fikk 2BTK med ck på Ronja! :)

Det var 28 collies påmeldt!

Grattis :icon_fun:

Grattis til vipsen med Nyx også! :)

Jess kjempe flott Therese! :D

Bare en plass bak certet - så det kommer nok! ;)

Skrevet
Jess kjempe flott Therese! :)

Bare en plass bak certet - så det kommer nok! :D

Hvordan gikk det med dere da? :)

Guest Just me!!
Skrevet

Archie ville ikke løpe i ringen, men viste seg ellers veldig greit for dommer på bordet. Det ble 1 kval og 2 konk, så det var den andre hannen som kom videre (2 påmeldte). God trening da men. :)

Skrevet
Skryte litt jeg også :) Lille Nyx (ImageCopy Dancing Dot) fikk sitt andre Cert på sin andre utstilling i dag :icon_fun:

Grattis igjen til Nyx, fine jenta :)

Skrevet
Grattis til dere alle. :)

Trivelig å treffe på flere soniser i dag og.

Treffer aldri noen nye jeg <_<

Kan ikke dere komme inn i flatringen mens jeg står der å presentere dere med hundesonen navn? :D

Gratulerer også til Mali med herlige resultater i går! :)

Skrevet

Dette var Bocca`s første valpeshow (og stevne i det heltatt). Og ho ble nr 2 av 2. Men er fornøyd med kritikken. Så legger den ut:

"4 m old. Femi pup. Good head. Nice eyes. Good ears. Good neck and top(?). Good body. Nice ang. Good bone. Wellset tail. Good coat texture. Moves well when she wants (må jo le litt av frøkena da). Lively temp. Well handled".

Det var godt å få noe positivt, og ikke noe som "feminin tispe" (når det er hannhund).

Skrevet

Ace tok med seg en pen blå sløyfe ut av ringen hun :) Kritikken var det egentlig ikke mye å si på - dommeren hadde funnet ca. 10 forskjellige måter å skrive at hun trenger tid på å vokse seg til. Jeg kan jo ikke akkurat si at jeg er uenig, så jeg er heller superfornøyd med at hunden min gikk inn i ringen med en totalt ukjent person, ble stående "uten støtte" når dommeren kjente over - og fortsatt stod som en påle når han kjente over henne. Resultatene kommer etterhvert :)

Grattis til Nyx, Aris med eiere og ellers alle som er fornøyd med noe i ringen i dag!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...