Gå til innhold
Hundesonen.no

"Mongo-bilder"


Marianne

Recommended Posts

Skrevet

Ligger her på sofaen, formen er ganske laber og whiskeystemmen er på topp så jeg trenger noe å le av! Vi har hatt en sånn tråd før men det er sikkert tatt mange nye gode mongobilder av pelsene! :icon_confused:

Lita kan jo åpne det hele med det mest pricelesse bildet, ever!

MongoLita.jpg

Knott og Lita

IMG_3526.jpg

også Felix og Lita

TurmedFelixogIngvild085_edited.jpg

Tequila

Trening147_edited.jpg

IMG_6212.jpg

:rolleyes:

IMG_6207.jpg

Junior, hoffen til søsteren min, har bittelitt raptus...

IMG_6254.jpg

IMG_6255.jpg

IMG_6256.jpg

Skrevet

Jeg kan strekke hals og gjeipe samtidig.

IMG_0174.jpg

tja, hva skal man si?!

rexute13.gif

Han er vel mer eller mindre, mindre pen når han bader :icon_confused:

P1010131.JPG

Dette er vel heller tatt i feil sekund.

IMG_0420.jpg

Skrevet

Sebastian vasker glasskapet

resized_DSC_0552.jpg

resized_DSC_0544.jpg

resized_DSC_0545.jpg

Et lite heldig bilde av Lasse som gjesper

resized_DSC_0445.jpg

Lasse ligger underst

resized_089.jpg

En liten trøtt gutt

resized_011-1.jpg

Lasse som prøver å gjemme seg bak ryggen min

resized_003-2.jpg

:icon_confused:

Skrevet

Bilde071Custom.jpg

Bilde202l.jpg

Bikkja ser vel ikke så dum uther, men bildet ble jo gøy... :whistle: Det er Bridie på agility banen det!

16_BRIDICustom.jpg

Bridie og Monet vil begge ha belønning for å hoppe hinder (selv om det bare var Monet som hoppa:P)

49_BRIDICustom.jpg

Og sjekk hvor Monet lander... :icon_confused:

53_BRIDICustom.jpg

Skrevet
Jo, vi hadde jo den med uheldige bilder. Er kanskje nesten det samme?

Joda vi hadde det men hvis du leser start innlegget mitt så skjønner du ;)

Mye geniale bilder :)

Skrevet
Hva skjer med at du har fått med BEGGE mine hunder a? *Ler*

Hehehe vær glad for at jeg ikke la ut et av deg også du....! *moahahahaha* :)

Skrevet

Vel.. Trynet til Ems er jo bare morsomt :)

aCIMG3343.sized.jpg

Så har vi Tjukken, som er lei søstren sin og prøver å sette seg på henne :rolleyes:

aIMG_0287.sized.jpg

Frk. Dinersen - den egentlig velpelsede frøkna - lekte malle i vinter.. Sjekk den pistrete halen? Det er nok ikke hennes beste kodak-moment.. *ler*

bCIMG3306.jpg

Zarten hører alltid med i sånne bilde-greier.. hehe - Han hadde fiiiiiine tannebisser han!

aIMG_0064.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...