Gå til innhold
Hundesonen.no

Nå er det mange som har valper her, og ennå fler som nettopp har hatt.


Recommended Posts

Skrevet

Da synes jeg ikke bildene trenger å være helt nye, kanskje man kan få bruke alle valpebilder man har, bare det er bilde av egen valp?

Forslaget har iiiiingenting å gjøre med at jeg selv har valp... :P

Skrevet

Føles sånn smått urettferdig i og med at alle mine valpebilder er tatt med et ustabilt kamera med 3 mp, og de er ikke tenkt ut på noen morsom måte eller lignende. Det er bedre med konkurranser der alle kan være med, syns jeg :P

Skrevet

Tror nok kanskje at det blir litt urettferdig for noen, uansett? Er ikke alle som har en "hund i arbeid" heller?

(Har forøvrig ikke valp jeg heller :P )

Skrevet
Føles sånn smått urettferdig i og med at alle mine valpebilder er tatt med et ustabilt kamera med 3 mp, og de er ikke tenkt ut på noen morsom måte eller lignende. Det er bedre med konkurranser der alle kan være med, syns jeg :P

Jeg har absolutt ikke noe bra kamera jeg heller, men sålenge man ser hunden tenker ikke jeg så mye på kvaliteten iallefall :P tenker mer på søthetsgrad jeg hehe

Skrevet
Tror nok kanskje at det blir litt urettferdig for noen, uansett? Er ikke alle som har en "hund i arbeid" heller?

(Har forøvrig ikke valp jeg heller ;) )

Akkurat - jeg hadde ikke noe bilde av Chantana i arbeid..

Men jeg har noen valpebilder liggende! :)

Skrevet

Jeg syntes det hørtes ut som en veldig fin idé!

(Har ikke valp jeg heller, men noen valpebilder har jeg sikkert, selv om det ikke er noen super kvalitet på de...)

Skrevet

Jeg syns også dette er en god ide.

Er jo ikke alle som har bilde av hund i arbeid og andre foto konker som vi har hatt.

Fins jo flere muligheter for dem som ikke har bra valpe bilder da.

Skrevet

Så gøy! :Laugh: Jeg har ikke valp, er ikke noe god til å ta bilder og har et lite digetalkamera med begrensete muligheter, men er med på diverse konkurranser her likevel. Fordi: Jeg syns det er gøy å ta bilder, jeg liker å se bilder av egne og andres hunder og fordi det skal være rom for alle i et sånt forum.

Denne konkurransen skal jeg ikke delta i, men gjett om jeg vil kose meg med bilder og stemme fram det bildet jeg liker best! :)

Skrevet

Synes det var en god idé jeg, selv om jeg ikke kan delta selv. Har ikke valp, og alle valpebildene av Orry ble borte etter en pckrasj for et par år siden :) Men likevel, er jo moro å stemme fram andre!

Selv om jeg håper det kommer en konkurranse jeg kan være med på og *knis*

Skrevet
Føles sånn smått urettferdig i og med at alle mine valpebilder er tatt med et ustabilt kamera med 3 mp, og de er ikke tenkt ut på noen morsom måte eller lignende. Det er bedre med konkurranser der alle kan være med, syns jeg :)

Jeg bruker alltid vårt grusomme kamera, så ikke snakk :wub:

Veldig god idè... Kanskje bare med at det skal være din valp/ eller en valp i en form for tilknyttning til din hund? Slik at man ikke kan ta bare hva som helst?

Guest Christine
Skrevet

Vi kan jo alltids vente til uke 27 med konkurransen da! :rolleyes:

Skrevet
Jeg bruker alltid vårt grusomme kamera, så ikke snakk :wub:

Veldig god idè... Kanskje bare med at det skal være din valp/ eller en valp i en form for tilknyttning til din hund? Slik at man ikke kan ta bare hva som helst?

Jo, det synes jeg.

Men vi må da få denne konkurransen først, da...

Skrevet

Hoppsann

Har notert ned ønsket så da blir det tema på neste fotokonkurranse som kommer litt uti juni en gang tenker jeg. Det er jo snart sommer og det ligger an til masse fine sommerbilder også :wub:

Guest Maritus
Skrevet

Å ja, endelig en jeg kan være med på! Men kan man legge ut av en annen hund som man hadde før å??? Jeg skal i allefall legge ut ett av min egen som valp :wub:

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...