Gå til innhold
Hundesonen.no

Her er Lille Ullball!


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg nettopp kommet hjem etter en biltur på 120 mil med min splitter nye valp! Med uvurderlig hjelp fra SusanneL har jeg valgt ut valp fra Sverige, og her er hun:

Majken_sitt.jpg

valp5.jpg

Jeg har bare disse to bildene som jeg har fått fra oppdretteren foreløpig, på sittebildet er hun fem uker og på ståbildet åtte (tror jeg). Nå er hun ti uker gammel. Vi har tatt haugevis av bilder idag, men de er ikke klare ennå. Bildespam coming up!

Hun heter Lärkängens Take it Easy, og navnet som jeg ville holde hemmelig er Symra. Det betyr vårtegn på gammelnorsk.

Symra er en utrolig herlig valp. Vakker og tøff. Da vi kom hjem med henne visste ikke Pippin helt hvordan han skulle oppføre seg, han vimset omkring og så nokså forvirret ut. Da han prøvde seg med et par litt prøvende bjeff fikk han noen meget bestemte bjeff tilbake! Symra toget bare rundt i huset og skulle undersøke alt, hun brydde seg ikke om den der tullete pjuskehunden i det hele tatt. Plutselig fikk hun lyst til å leke og la seg ned på albuene, logret og bjeffet. Da smeltet Pippin fullstendig! Nå er han bare helt forelsket.

Symra og jeg slår oss ned på gjesterommet i natt, jeg tror hun trenger en fredelig natt. Så får vi prøve å krype oppi til far og Pippin i morgen natt.

Skrevet

Gratulerer så mye med den nye valpen! Og så er det bare én ting til jeg må si før jeg går og legger meg: ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ :o

Guest Maritus
Skrevet

ÅÅÅ! Symra er kjempe skjønn :o ! Gratulerer, med ny valp!

Skrevet

Åååå... gratulerer så masse med valpen ! Hun så riktig flott ut - og Symra var kjempeherlig navn :o. Nå gleder vi oss til å følge med videre !!

Skrevet

Hun var virkelig nydelig! Og Symra var et meget vakkert navn...

Vi gleder oss til å følge med henne videre.

Skrevet

Gratulerer så mye! ;) Utrolig bra at det ordnet seg så fort, dette fortjente du virkelig!

Hun er helt nydelig, og Symra var et kjempefint og originalt navn.

Gratulerer igjen, og jeg gleder meg masse til å følge med videre og gleder meg til flere bilder :o;)

Skrevet

Gratulerer med den vakre ullballen! Så flott at det ordnet seg ;)

Og navnet var nydelig, ikke rart du ville holde det for deg selv :o

Skrevet

Gratulerer med valpen!!

Kjempe fint navn også! Det er så fint med uvanelige navn, liker ikke sånne som alle har.

Lykke til videre med søte Symra!

Skrevet

Gratulerer masse med valp! ;) Hun var utrolig herlig :o Symra var virkelig ett flott navn syns jeg. Gleder meg veldig til å se flere bilder av den lille dotten ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...