Gå til innhold
Hundesonen.no

Himmelsprett-trening?


Aya

Recommended Posts

Skrevet

17-20 Mai kommer knottis, vegard og jeg en tur til Asker.. Noen som vil ha et maitreff?

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
17-20 Mai kommer knottis, vegard og jeg en tur til Asker.. Noen som vil ha et maitreff?

Jaaaaaaaaaaa! :whistle:

*gleder meg til å kosemose på Knottis* :icon_confused:

Skrevet
Jaaaaaaaaaaa! :whistle:

*gleder meg til å kosemose på Knottis* :icon_confused:

Vernehansker, eventuelt rustning, vil være et passende antrekk.

Skrevet

jeg ka nokk være med... men er det noen vi enten kan sitte på med eller reise med? liker ikke å dra aleine finner aldri veien! :icon_confused:

Skrevet
Bare en ting.. Hva mener du med "Himmelsprett-trening"? :icon_confused:

Den helga er Kristi Himmelfart, som blir kalt himmelspretten.. :whistle: Iallefall i min familie? Blir vel Oslo sikkert?

Skrevet
Den helga er Kristi Himmelfart, som blir kalt himmelspretten.. :whistle: Iallefall i min familie? Blir vel Oslo sikkert?

Å :P

Når er det? :icon_confused:

Sier ja til Oslo jeg også :whistle:

Skrevet
Å :whistle:

Når er det? :icon_confused:

Sier ja til Oslo jeg også :whistle:

Kristihimmelfartsdag(himmelspretten) er i år på torsdag 17. mai (typisk, èn fridag mindre i år <_< ).

Hvor i Oslo tenker dere at det blir da?

Skrevet

Dersom vi ikke har noen form for religiøs sammenkomst (svært lite sannsynlig) eller annet familieopplegg kunne der høres interessant ut å ta en tur, altså.. :D Det spørs litt når og hvor det blir, og eventuelt hva som er treffets "tema". Men selvsagt har jeg, som alle dere andre, lyst til å se lille bøtteknotten.

*gi meg mer info.. *

Skrevet

Jeg vet ikke.. Fredag eller lørdag passer best. Hvor i Oslo er ganske fritt, men det må være lett å komme frem, for jeg har en sørlending som skal leke sjåfør *fnise*. Ikke noe galt om sørlendinger altså, men..

Skrevet
Hvor i Oslo tenker dere at det blir da?

syntes frogneparker en grei jeg... lett tilgjengelig med bane, buss og bil

Dersom vi ikke har noen form for religiøs sammenkomst (svært lite sannsynlig) eller annet familieopplegg kunne der høres interessant ut å ta en tur, altså.. ;) Det spørs litt når og hvor det blir, og eventuelt hva som er treffets "tema". Men selvsagt har jeg, som alle dere andre, lyst til å se lille bøtteknotten.

*gi meg mer info.. *

hadde vært utroligt gøy å møte chessea igjen da :D

Skrevet

Iik! Mathilde jo.. :D Det hadde vært koselig å møte deg og Ludde igjen og.

Men kom med konkrete ønsker og tider osv, så kan jeg bestemme meg fort for om jeg kommer eller ikke.. ^^

Skrevet
syntes frogneparker en grei jeg... lett tilgjengelig med bane, buss og bil

Kan stille i Frognerparken uten hund, jeg :D ... Eller så kan vi treffes et litt mer utmarkspreget sted (fint ord).

Skrevet
Kan stille i Frognerparken uten hund, jeg :D ... Eller så kan vi treffes et litt mer utmarkspreget sted (fint ord).

Wow Ida, lært deg nytt ord eller? *flirer* :Laugh:

Men jeg stemmer sikkelig ned til Frognerparken! For å si det sånn, da kommer ikke jeg! ;) og for å stjele Idas fiiiine ord så stemmer jeg også for et litt mer utmarkspreget sted! :P

Skrevet

I'm all about the woods baby:p Eller noe sånt.. Jeg vil helst ikke ha treff et sted med en drøss fremmede hunder, det holder med de på treffet. Må kontrollere litt hvem Knottis møter og sånt, hun er skeptisk til visse typer.. Så utmarkspreget hadde vært kjekt.

Skrevet

Vi har jo gått i Mærradalen før, hva syns du om det da?

Enkelt å komme seg dit også ;)

For ikke snakke om at det er 5 min å gå dit for meg...! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...