Gå til innhold
Hundesonen.no

Himmelsprett-trening?


Aya

Recommended Posts

Skrevet

17-20 Mai kommer knottis, vegard og jeg en tur til Asker.. Noen som vil ha et maitreff?

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
17-20 Mai kommer knottis, vegard og jeg en tur til Asker.. Noen som vil ha et maitreff?

Jaaaaaaaaaaa! :whistle:

*gleder meg til å kosemose på Knottis* :icon_confused:

Skrevet
Jaaaaaaaaaaa! :whistle:

*gleder meg til å kosemose på Knottis* :icon_confused:

Vernehansker, eventuelt rustning, vil være et passende antrekk.

Skrevet

jeg ka nokk være med... men er det noen vi enten kan sitte på med eller reise med? liker ikke å dra aleine finner aldri veien! :icon_confused:

Skrevet
Bare en ting.. Hva mener du med "Himmelsprett-trening"? :icon_confused:

Den helga er Kristi Himmelfart, som blir kalt himmelspretten.. :whistle: Iallefall i min familie? Blir vel Oslo sikkert?

Skrevet
Den helga er Kristi Himmelfart, som blir kalt himmelspretten.. :whistle: Iallefall i min familie? Blir vel Oslo sikkert?

Å :P

Når er det? :icon_confused:

Sier ja til Oslo jeg også :whistle:

Skrevet
Å :whistle:

Når er det? :icon_confused:

Sier ja til Oslo jeg også :whistle:

Kristihimmelfartsdag(himmelspretten) er i år på torsdag 17. mai (typisk, èn fridag mindre i år <_< ).

Hvor i Oslo tenker dere at det blir da?

Skrevet

Dersom vi ikke har noen form for religiøs sammenkomst (svært lite sannsynlig) eller annet familieopplegg kunne der høres interessant ut å ta en tur, altså.. :D Det spørs litt når og hvor det blir, og eventuelt hva som er treffets "tema". Men selvsagt har jeg, som alle dere andre, lyst til å se lille bøtteknotten.

*gi meg mer info.. *

Skrevet

Jeg vet ikke.. Fredag eller lørdag passer best. Hvor i Oslo er ganske fritt, men det må være lett å komme frem, for jeg har en sørlending som skal leke sjåfør *fnise*. Ikke noe galt om sørlendinger altså, men..

Skrevet
Hvor i Oslo tenker dere at det blir da?

syntes frogneparker en grei jeg... lett tilgjengelig med bane, buss og bil

Dersom vi ikke har noen form for religiøs sammenkomst (svært lite sannsynlig) eller annet familieopplegg kunne der høres interessant ut å ta en tur, altså.. ;) Det spørs litt når og hvor det blir, og eventuelt hva som er treffets "tema". Men selvsagt har jeg, som alle dere andre, lyst til å se lille bøtteknotten.

*gi meg mer info.. *

hadde vært utroligt gøy å møte chessea igjen da :D

Skrevet

Iik! Mathilde jo.. :D Det hadde vært koselig å møte deg og Ludde igjen og.

Men kom med konkrete ønsker og tider osv, så kan jeg bestemme meg fort for om jeg kommer eller ikke.. ^^

Skrevet
syntes frogneparker en grei jeg... lett tilgjengelig med bane, buss og bil

Kan stille i Frognerparken uten hund, jeg :D ... Eller så kan vi treffes et litt mer utmarkspreget sted (fint ord).

Skrevet
Kan stille i Frognerparken uten hund, jeg :D ... Eller så kan vi treffes et litt mer utmarkspreget sted (fint ord).

Wow Ida, lært deg nytt ord eller? *flirer* :Laugh:

Men jeg stemmer sikkelig ned til Frognerparken! For å si det sånn, da kommer ikke jeg! ;) og for å stjele Idas fiiiine ord så stemmer jeg også for et litt mer utmarkspreget sted! :P

Skrevet

I'm all about the woods baby:p Eller noe sånt.. Jeg vil helst ikke ha treff et sted med en drøss fremmede hunder, det holder med de på treffet. Må kontrollere litt hvem Knottis møter og sånt, hun er skeptisk til visse typer.. Så utmarkspreget hadde vært kjekt.

Skrevet

Vi har jo gått i Mærradalen før, hva syns du om det da?

Enkelt å komme seg dit også ;)

For ikke snakke om at det er 5 min å gå dit for meg...! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...