Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonetreff/ Utstilling Hamar 18-20 november


Silje

Kan du komme på hundesonetreff 18-20 november i Hamar?  

28 stemmer

  1. 1.

    • Ja det kan jeg!
      9
    • Ja, har veldig lyst, men må sjekke om det passer
      10
    • Nei, desverre
      9


Recommended Posts

Skrevet

Ja nå har det blitt mye snakk om hundesonetreff og en del av dere høres ut som om dere kunne tenke dere å tatt det i Hamar 18-20 november og på den måten kombinere det med utstillingen i vikingskipet.

Men vi må ta en liten opptelling over hvem som kan! ;)

Hvem kan komme på hundesonetreff i Hamar?

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Litt langt til Hamar ;)

Ja det er litt langt for meg og... ca 12 timer å kjøre, men jeg skal jo til hamar uansett den helga, og med tanke på at det er en ganske stor utstilling, så vil kanskje ganske mange av oss komme til hamar den helga ;)

Skrevet

Kan ta tog sørover, men det er det der med overnatting altså. Blir vel kaldt nok å sove i telt også. Om jeg finner en billig løsning på overnatting med hund kan jeg vel alltids være med. ;)

Skrevet

Jo, kanskje, jeg vet ikke helt.

Jeg skal på Rallylydighetskurs i november da, men er litt usikker på når det er. Om jeg har tid og penger så kommer jeg. ;)

Skrevet

Campinghytter er jo en billig og grei måte å overnatte på da... Og hvis dere er flere sammen i ei hytte, så blir det jo enda billigere ;)

Skrevet

kommer jeg hvis jeg har hund å stille der.(får se om Småen og Aiwa får opp igjen pelsen sin først) akkurat no er de nedrøyta alle sammen. :wink:

har nemmelig lurt på om vi skal melde på der.

Skrevet

Hvem er det som sliter med overnatting?

Hvertfall. Vicky og Kristina tenker jeg skal sove hos meg, for pappa bor der.

Så regner med vi tre kommer.

Skrevet

Gale-Tinka og jeg kan godt bo i telt i hagen til Julie vi. Billig blir det i alle fall. 8) Spørs om jeg har råd til å ta toget nå da, hehe. Går hunder gratis på tog, eller er det der det er sånn idiotisk 40 cm-regel?

Skrevet
Gale-Tinka og jeg kan godt bo i telt i hagen til Julie vi. Billig blir det i alle fall. 8) Spørs om jeg har råd til å ta toget nå da, hehe. Går hunder gratis på tog, eller er det der det er sånn idiotisk 40 cm-regel?

Bare å komme ;)

Skrevet

Jeg skal dit, men vet ikke om jeg kan komme begge dager osv.. Men det tar jeg når den tid kommer.. ;) Chessea skal i hvertfall få dra til Hamar, basta bom! 8)

Guest Vicky
Skrevet

jeg kommer ;) skal sove over hos Julie og Mona ;);) Vicky skal gå nm

Skrevet

Kommer jeg ;) Veit ikke hvordan jeg skal gjøre med med overnatting og slikt, men jeg skal dit uansett. Zira skal stilles som junior ;)

Skrevet
Kommer jeg ;) Veit ikke hvordan jeg skal gjøre med med overnatting og slikt, men jeg skal dit uansett. Zira skal stilles som junior ;)

Vi to kan jo leie oss en campinghytte sammen? ;)

Skrevet

Jeg skal jo dit jeg.. var der et år her, men da var jeg med røde kors!

Bor i oslo.. så det er jo ikke så langt. så jeg blir skjørt eller så har ejg noen venner der oppe så jeg kan høre med de!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...