Gå til innhold
Hundesonen.no

WorldCh NordicCh Int NO SE Lch Amira (Border Collie)


Recommended Posts

  • Svar 244
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå kan jeg vel omtrent oppsummere året i denne tråden Amira er i veldig bra form igjen, etter den lange treningspausen. De første dagene etter jeg kom hjem så var hun helt rå, men så dabbet det litt

Tusen takk for gratulasjoner Idag fikk jeg brev fra NKK om at et av res.caciob'ene Amira har fått ikke skulle vært reserve, men vanlig caciob, dermed er Amira Internasjonal LydighetsChampion!! O,

Siden jeg glemte bursdagen til Amira, så må jeg nevne at idag er det 8 år siden jeg hentet min aller beste venn, støttekontakt og treningskompis. Vi har opplevd mye moro sammen og jeg håper vi har ma

  • 3 months later...
Skrevet

Det øret hennes er ubetalelig :) Hvis jeg noensinne skal ha bc så skal den ha samme øret som Amira og Knott, om jeg så må teipe det! Hun ser konstant ut som hun pønsker på noe *ler*

Skrevet
Kjempe pen !

Hvilken oppdretter kommer hun fra? ;)

Takk :P

Hun kommer fra Arne Sand i Lier (Tranby). De har dessverre ingen hjemmeside (eller kennelnavn). Oppdrettet er sammen med Jon Sand - som har vunnet NM, NoM, EM i gjeting mange år.

Det øret hennes er ubetalelig :) Hvis jeg noensinne skal ha bc så skal den ha samme øret som Amira og Knott, om jeg så må teipe det! Hun ser konstant ut som hun pønsker på noe *ler*

Haha! Jo takk, irriterte meg veldig over det når hun var yngre, men nå tenker jeg ikke noe over det (men når jeg ser på det er det egentlig litt søtt :P)

Det har ikke alltid sett like elegant ut da for å si det sånn...:

MarkoAmira21.jpg

Skrevet

Er du trener i oslo hundeskole?

Lurer på om det er din Amira Kim demonstrerte med på bronsemerkekurset når jeg gikk det...?

Hun var sykt flink hvertfall;)

Skrevet
Er du trener i oslo hundeskole?

Lurer på om det er din Amira Kim demonstrerte med på bronsemerkekurset når jeg gikk det...?

Hun var sykt flink hvertfall;)

Det stemmer det. Amira er alltid demo-hund :)

Skrevet
Det stemmer det. Amira er alltid demo-hund ;)

Hehe.. herlig :)

Hun ga meg litt sånn "ahaaa... er det sånn "dekk" skal se ut.. jahaa..interesangt"-føelse=)

Som om min mynde noen gang kommer til å smelle i våt asfalt på den måten :P

  • 1 month later...
Skrevet

Amira og jeg klarte i gå til poengsum i lp-elite over den "magiske" 300 poeng-grensa! 303 poeng fikk vi på konkurranse i helgen, noe som er rekord bra for oss! Veldig moro :icon_clapping: Lite trening gjør mester!!

IMG_9137.jpg

IMG_9131.jpg

IMG_9172.jpg

IMG_9335.jpg

IMG_7926.jpg

Skrevet
Du gjør jo tydeligvis noe riktig du også Maren, det er ikke bare hunden som er flink :wub:

Alle vet da at BCen er født lydig! :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...