Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstillingen i Ølen, 11. - 12.02.07


C.J

Recommended Posts

Skrevet

Er litt tidlig ute jeg :) Men er det mange som skal der? Og har noen vært der før?

Jeg skal mest sannsynlig stille der med Chantana, men har aldri vært der før.. Er hallen stor eller?

  • Svar 165
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hei :P

Jeg kommer. Har nok med meg begge mine to, pluss at jeg skal stille en terv :)

Det er 2 haller. Den retriverene pleier å være i er ikke så stor... :P

Skrevet

Vi kommer :icon_redface: Skal stille Theo...

Og så skal jeg ver fotograf :)

Blir litt mye å gjør.

Håper vi treffes da :)

Legger lett merke til deg ;) Eller ihvertfall hunden din :P

Sitter her å lurer på om jeg skal konkurrere med Tassa i lydighet :unsure: Men jeg får se ;)

Skrevet

Vi skal stille på søndagen :icon_redface: Var der ifjord men da stilte vi i valpeklassen...

Gleder meg :)

På hjemmesiden står det at det er elektronisk påmelding men jeg finner ikke hvor det er... Her er hjemmesiden deres...

Jeg skal på møte i hundeklubben i dag, så jeg kan spørre :) Så skal jeg se om jeg har svaret til i kveld ;)

Skrevet

Legger lett merke til deg :) Eller ihvertfall hunden din ;)

Sitter her å lurer på om jeg skal konkurrere med Tassa i lydighet :unsure: Men jeg får se :)

Hehe ;) Ditto. Legger alltid merke til kjente fjes jeg da :P

Synes du kan delta! en gang må dere jo begynne :icon_redface:

Skrevet

Driver og vurderer det.... I såfall blir det debuten i juniorklasse for Roma-trollet :icon_redface:

Om det går like godt som de to valpeshowene hun har vært på gjenstår å se :)

Skrevet

Vi skal stille på søndagen :icon_redface: Var der ifjord men da stilte vi i valpeklassen...

Gleder meg ;)

På hjemmesiden står det at det er elektronisk påmelding men jeg finner ikke hvor det er... Her er hjemmesiden deres...

Jeg var på medlemsmøte nå. De har ikke lagt det ut enda. Det vil komme snart :)

Til dere andre: Håper vi treffes :) Jeg skal der begge dagene ;)

Skrevet

Synd at Ølen ikke har med gruppe 7 (det er kun for valper)... så jeg skal ikke dit :icon_redface: . Sånn var det i fjor og - noen som vet hvorfor det er slik - alle andre grupper er jo med?

Skrevet

Synd at Ølen ikke har med gruppe 7 (det er kun for valper)... så jeg skal ikke dit :icon_redface: . Sånn var det i fjor og - noen som vet hvorfor det er slik - alle andre grupper er jo med?

Veldig synd da.. Forstår ikke hvorfor de gjør det slik, - er jo ikke så vanskelig å finne dommer?

Sånn er det med ustillingene til Stord/Fitjar hundeklubb også, - de har ikke med gr.8. Så jeg kan ikke stille min der :)

Skrevet

Synd at Ølen ikke har med gruppe 7 (det er kun for valper)... så jeg skal ikke dit :icon_redface: . Sånn var det i fjor og - noen som vet hvorfor det er slik - alle andre grupper er jo med?

Det pleier å være fordi at raseklubbene til gr.7 og 8 ikke lar rasene sine delta på "alle" utstillinger fordi de vil at certene skal være vanskeligere å ta, det er hvertfall det jeg har hørt. :)

Skrevet

Det pleier å være fordi at raseklubbene til gr.7 og 8 ikke lar rasene sine delta på "alle" utstillinger fordi de vil at certene skal være vanskeligere å ta, det er hvertfall det jeg har hørt. :icon_redface:

Det er det jeg også har hørt. Raseklubbene må takke ja/nei til å delta på ulike utstillingene, kun på NKKutstillingene kan alle raser stilles uten om og men. Det samme ser man med Schæfer, en haug utstillinger de ikke deltar på, om det er fordi de takker nei eller arrangøren ikke spør vet jeg ikke.

Du og jeg får lage oss en egen utstilling midt mellom Stord og Ølen - hva med Sveio :) og eksklusivt for gruppe 7 og 8 :) Vi føler oss MOBBA :rolleyes:

De pleier få stille på flere utstillinger enn dem med raseklubb? Pleier stå gruppe 7, ingen raser utenom RUR?

Skrevet

Stemmer det Vipsen - på NKK-utstillingene kan stabyhoun alltid stille mens andre klubber har R.U.R.

Men det ironiske er at fuglehundutstillinger - altså spesialutstilling for min gruppe - IKKE har med min rase - ei heller som R.U.R... snakk om å bli ekskludert gitt <_<

Skrevet

Vurderer å reise til Norge for å stille Domino der mens hun enda er valp.. Ellers har jeg lyst å stille Diego, siden han har fått tilbake pelsen nå.. *tenke*

Silje: Hvorfor skal du bare väre heiagjeng?

Skrevet

Vurderer å reise til Norge for å stille Domino der mens hun enda er valp.. Ellers har jeg lyst å stille Diego, siden han har fått tilbake pelsen nå.. *tenke*

Silje: Hvorfor skal du bare väre heiagjeng?

Oki, her har iallefall jeg gått glipp av noe... Har du to CCer?

Hvilken dag skal du være heia gjeng da Silje?

Skrevet

Jeg skal bare være heiagjeng for det er ikke vits i å stille Enya der, siden hun bare mangler storcert (og den egentlige baktanken er at jeg vet om ei tispe som skal dit som står for championatet der som jeg ønsker skal bli det, så jeg slipper å møte henne i AK mere :wub:)

Jeg er jammen ikke sikker hvilken dag sheltiene går jeg.... og jeg skal også se manchester terrierene.... så jeg må vel opp begge dagene om det er to forskjellige dager :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...