Gå til innhold
Hundesonen.no

vi har fått valper


Kristinh

Recommended Posts

Som Bård har nevnt tidligere i forumet, tar d bare noen sekkunder å få på et dekken på en whippet enn å ta av all sne og klumper i en pels.. d syns jeg var et så godt svar. Jeg har ikke noe problem på vinteren. Har aldri brukt potesokker heller,, de har akkurat samme poter som andre hunder. Men et godt dekken er supert å ha.

Så lenge whippeten er i bevegelse så er d utrolig hvor mye den tåler. Så vinteren er ingen hindring for en whippet. De er ingen pingler som mange tror de er.

Så det er ikke no spesielt ekstra på vinteren bare dekken og at den bør holdes i bevegelse.

Ha en super dag

Takk for at dere lurer og spørr.

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar
  Kristinh skrev:

Som Bård har nevnt tidligere i forumet, tar d bare noen sekkunder å få på et dekken på en whippet enn å ta av all sne og klumper i en pels.. d syns jeg var et så godt svar.

He-he, vet ikke om jeg har nevnt mine andre gode argumenter for korthårete hunder:

De er godt tilpasset norsk inneklima. Kjenner folk med spisshunder som knapt vil være innomhus fordi det blir for varmt. Sikkert greit for noen, men jeg vil ha hundene mine rundt meg.

De blir gjerne med på tur de dagene jeg synes det er aller finest - i solskinn og varmt vær.

Gratulerer med valpene - de ser kjempefine ut! (Beklager, noen ting må bare sies på dialekt:) Bi litt bansjuk, ja!

Står akkurat på reisefot til Tromsø. Skal være der ei uke på studiesamling, og får for en gangs skyld med meg utstillinga der oppe også (dog uten egen hund). Hører rykter om at det er masse whippets og andre mynder påmeldt - gleder meg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  bardmand skrev:

He-he, vet ikke om jeg har nevnt mine andre gode argumenter for korthårete hunder:

De er godt tilpasset norsk inneklima. Kjenner folk med spisshunder som knapt vil være innomhus fordi det blir for varmt. Sikkert greit for noen, men jeg vil ha hundene mine rundt meg.

De blir gjerne med på tur de dagene jeg synes det er aller finest - i solskinn og varmt vær.

Gratulerer med valpene - de ser kjempefine ut! (Beklager, noen ting må bare sies på dialekt:) Bi litt bansjuk, ja!

Står akkurat på reisefot til Tromsø. Skal være der ei uke på studiesamling, og får for en gangs skyld med meg utstillinga der oppe også (dog uten egen hund). Hører rykter om at det er masse whippets og andre mynder påmeldt - gleder meg!

Neimen så koselig da.. da vil vi jo treffes der da.

Snakkes da Bård, Agnetha har vært så snill å låne ut ei seng til meg og vi ska kos oss masse.

Gleder meg veldig til det.

Har du fått med deg at vi har fått årets hund på Island da... Tenk på det.

Er så stolt ate.

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Kristinh skrev:

Neimen så koselig da.. da vil vi jo treffes der da.

Snakkes da Bård, Agnetha har vært så snill å låne ut ei seng til meg og vi ska kos oss masse.

Gleder meg veldig til det.

Har du fått med deg at vi har fått årets hund på Island da... Tenk på det.

Er så stolt ate.

Klem

Kristin

Jøss, det er jammen ikke dårlig. Gratulerer masse!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Kristinh skrev:

Hei sann:)

Jeg vet godt hvem du er:)

klem

Kristin

OPS :) Det hørtes skummelt ut ^_^ Neida! Jeg er ikke helt sikker, på om jeg vet hvem du er? Ser at du bor, i Trondheim. Har du vært på lurecoursing, her "nede"? Hvordan går det med valpe salget? Fikk inntrykk, av at markedet "over strømmes", av whippet valper, på myndeklubben`s sider (?) Men jeg fikk en telefon, fra ei dame, på mandag. Hun lurte på, om jeg hadde valper, for hun hadde ringt rundt, nå sto hun på liste, hos en kennel. Valpene dine er i allefall nydelige ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Bluebitch skrev:

OPS :) Det hørtes skummelt ut ^_^ Neida! Jeg er ikke helt sikker, på om jeg vet hvem du er? Ser at du bor, i Trondheim. Har du vært på lurecoursing, her "nede"? Hvordan går det med valpe salget? Fikk inntrykk, av at markedet "over strømmes", av whippet valper, på myndeklubben`s sider (?) Men jeg fikk en telefon, fra ei dame, på mandag. Hun lurte på, om jeg hadde valper, for hun hadde ringt rundt, nå sto hun på liste, hos en kennel. Valpene dine er i allefall nydelige :)

Hei sann.. Ja veldig skummelt.. hehe ikke akkurat d nei:)

Jo, har du ikke en sånn tatoering av en whippet på skuldra de? eller så tror jeg har sett deg på utstilling?

kanskje jeg var litt skrå sikker her nå at jeg forveksler deg med en annen??

Takk for at du syns valpene mine ser fine ut.

Ja det er sant d er mange som har whippet valper, men nå har jeg de som har kjøpt tidligere av meg som ønsker nr. 2 og de som ser etter en som kan stilles osv. og ser litt på linjer.

Jeg har jo vært årets oppdretter 3 år på rad, så da er det litt enklere å være oppdretter. Men så er jeg heldig at jeg har et godt samarbeide med mine valpekjøpere også og har også vært kjempe heldige med de.

Jeg har ennå igjenn 2 hanhunder for salg, men de er jo ikke mere enn 3,5 uker. Og kan ikke si jeg har annonsert så veldig mye heller, så heldig er jeg. Og har vært fryktelig nøye på de som skal ha også så jeg vet at valpene får det godt, for det er jo det som er det viktigste for meg at de kommer til et kjærlig og godt hjem.

Ha en flott kveld

Klem

Kristin som skal snart til Tromsø

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du har helt rett, jeg har en tatoovering, på skuldra, av min Whippet tispe, Luzi :blush: Hun var min første Whippet, importert, fra England, da jeg på død og liv, skulle ha BLÅ Whippet :) Hadde da, hatt to blåe italienere. Nå har jeg Luzi, 6 år og hennes datter Chakra, 2 år.

Det værste, med å ha valpekull, er alle de rare menneskene, som vil se, og kjøpe valper, synes jeg :) Jeg avviste, flere. Eller så var jeg så "hyggelig", at jeg anbefalte de, å titte på flere kull, hos andre oppdrettere, før de bestemte seg :P

Jeg eier Chakra, sammen med den svenske kennelen Torshammaren`s. (Yvonne og Thomas Brandt). Yvonne har visst planer, om å parre Chakra, ut på nyåret. Det er visst stor etterspørsel, etter blåe og svarte valper, i Sverige. Så da stiller vi opp, og sprer genene, da, vet du :P Hun har et helt fantastisk gemytt, også. Det er nesten viktigere, enn fargen, for meg, i dag.

Hva heter fargen, på den hvitbrindle, tispevalpen, du har lakt ut bilde, av? Nyyydelig!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Gratulerer med noen herlige valper, Kristin! *Viser ikke tråden til gubben* Vi har forresten flyttet nå og har plass til alle tobente og firebente nå. Stortrves ute på landet! Treffes vi på Hamar kanskje? Om ikke må du krysse fingrene for Mia, vi drømmer om CACIB nå, men konkurransen der nede er stor og til vår ulempe er Kayla en uke for ung til å delta.. Veldig OT dette, men det er jo lenge siden vi møttes sist ;)

Har du booket bort alle nå? Begynner å få mer og mer lyst på en Whippet, men er usikker på hvordan de går sammen med våre American Akitaer. Men dersom den dagen kommer er det ikke vanskelig å vite hvem man skal ringe ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei sann

Så koselig å høre fra deg, ja lenge siden nå. Selv om vi har den samme hobbyen men likevell en helt annen rase.

Akita og whippet.. med dine snille hunder tror jeg ikke det hadde vært noe problem ;) Og du kan stole på gubben for han har virkelig god smak når det gjelder hunder,, he,he

Nei har ikke solgt alle har ennå en hanhund for salg. Fikk forresten en bestilling fra Færøyene hær om dagen.. men sender ikke så langt av gårde. Holder med å ha ei på Island. Man vil liksom se de igjenn også.

Håper vi møtes på vikingerskipet for dit skal jeg, men vi skal stille på fredag så det spørs.

Men uansett lykke til og håper Cacibet blir ditt:)

Klem

Kristin

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...