Gå til innhold
Hundesonen.no

vi har fått valper


Kristinh

Recommended Posts

Skrevet

Tenk som tiden flyr nå er valpene blitt 2 uker og 2 dager. De er blitt så søte og nå begynner de å få øyne.

kommer til å legge ut bilder slik at dere får se etterhvert.

Ha en flott dag

klem

Kristin

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Gratulerer med valper! Gleder meg til bilder. :)

Takk "pointerguri"

Her kommer et bilde da de var bare noen dager gamle.

valpene2dager.jpg

er de ikke søte.

Skrevet

Så utrolig herlige! Blir helt frista jeg :) Bare MÅ ha en whippet en gang, men det får vente bittelitt, for jeg får meg vel et par sheltier til bare i løpet av neste år, hehe...

Skrevet

Nemmen så søte :) Gratulerer så mye ;) Sitter her nå å ser etter oppdrettere av wippet faktisk :)

Ja du mår bare spørre meg om rasen det er du hjerlig velkommen til å gjøre.

Elseker jo rasen selv, og deler husrom med 6 stk.

Helt fantastisk.

tispenr.jpg

En av valpene tatt i går.

Er hun ikke søt da:)

Klem

Kristin

Skrevet

SÅ nydelige :) Er det fra det kullet Silje med Zira skal ha? Noen som vet?

Ja det er fra dette kullet de skal ha i fra ja.

De gleder seg noe enormt har jeg forstått...

Det gjør den valpene som kommer hjemme hos de til å gjøre også.

Klem

Kristin

Skrevet

Så nydelige de er.. :)

Silje, veldig god veninne av meg, gleder seg masse og snakker en del om de små. Selv er jeg den som gir henne mine meninger om hvem som er "søtest". :)

Gratulerer med valpene. Håper jeg får sett mye til den Silje og Zira skal få i hus.

Skrevet

Ja vi gleder oss masse :D

Men tiden går fort da.. Synes ikke det er lenge siden Mulan ble parra jeg.

Tror nok Zira også ser fram til å bli "mamma" :)

Skrevet

Ja du mår bare spørre meg om rasen det er du hjerlig velkommen til å gjøre.

Elseker jo rasen selv, og deler husrom med 6 stk.

Tusen takk for det :) Skal ikke ha før om ca 2 år. Men det er greit å begynne å se tidlig :D

Skrevet

Tusen takk for det :) Skal ikke ha før om ca 2 år. Men det er greit å begynne å se tidlig :D

Veldig smart av deg å begynne tidlig. Jeg ventet faktisk 5 år på min første whippet... Men det var for at jeg skulle ha fra de linjene der.

Så man skal være nøye, lykke til i valget den dagen du skal velge deg en fantastisk whippet. Spennende å høre hvor valget ditt ender.

Klem

Kristin

Skrevet

Bruker du dekken på de skal det vel ikke være noe problem?

Ei jeg kjenner har to Whippet-søstre, og de fungerer helt fint om vinteren, men må ha et godt dekken, og kanskkje potesokker om et blir veldig kaldt.

Vet ikke hvordan andre med whippet gjør det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...