Gå til innhold
Hundesonen.no

hei hei!


Tonje

Recommended Posts

Skrevet

hei alle sammen! har vært inne her et par ganger nå,å tenkte at det var på tide å melde seg inn :) jeg er ei jente på 19år som bor i Trondheim .har en whippetvalp på 10mnd som heter Ike.

vi snakkes! :)

Skrevet

Velkommen! Koselig med flere trøndere, ja!

Hvor kommer whippetvalpen din ifra? Venninna mi har en 7 år gammel whippet fra kennel Paper Moons v/Arne Foss på Lundamo :)

Skrevet

Ja, hei og velkommen! Relativt ny her jeg også, to dager eller noe tror jeg :)

Kult med rase som er i familie med min hund da! Hun er ulvehund på 11 uker :)

Skrevet

Velkommen hit! Koslig med flere trondhjemmere! :)

Hvis du har lyst til å bli med på hundetreff hver tirsdag klokken halv sju ved statoilbygget i Rotvoll ("mellom" Lade og Ranheim), er det bare å komme! Det er jeg som arrangerer, og Marie her inne er også med sammen med buhunden sin. I tillegg har vi en jack russel, tre border collier og to leonbergere. Vi går en tur - og de som vil ha hundene løse har det, og de som vil holde hundene i bånd gjør det. Kjempeflott sosialisering - både av hund og eier! Lurer du på noe er det bare å spørre her eller se på www.sosialhund.tk :)

(Hm, ble litt reklamering her nå gitt... :oops: ).

Skrevet

tusen takk for tilbudet wesminster! skal se om jeg får kommet meg avgårde en tirsdag. litt travelt for tiden da det er eksamenstid.. :D

skal se om jeg får dratt med meg noen flere og! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...