Gå til innhold
Hundesonen.no

Er du student og hva studerer du?


Hilde

Recommended Posts

Skrevet

Rundt disse eksamenstider prøver jeg iherdig å finne på aktiviterer som IKKE innebærer lesing.... som oppvask, generell rengjøring (er så fint her nå), prøve gamle klær i skapet, klippe håret mitt selv, ta bilde av meg selv med selvutløser (har fått en del fine portretter av meg selv) og diverse andre syke ting, bare for å slippe å lese... Som f.eks å starte denne tråden her :D:P:P

Jeg studerer teatervitenskap på Universitet i Bergen og gudene vet hva jeg skal bli når jeg blir stor. Hmmm... jeg tror jeg vil undervise litt, hvertfall produsere (et annet sted enn i Oslo, det er jo håpløst, ingen publikum :P ) og jeg vil også forske litt!!

Hva studerer du? Hva skal du bli når du blir stor? :P

Skrevet

Jeg går tegning, form og farge. Har søkt Design og tekstil neste år, gleder meg sykt :D

Å etter det skal jeg gå allmenne påbygning... men hva jeg skal bli hvet jeg ikke.. :rolleyes:

Skrevet

Eg skal gå allmenn fag neste år, veit ikkje kva eg skal bli, har eit ønske om veterinær. Men kanskje økonom? nei eg er ikkje sikker :D

Skrevet

Jeg er snart ferdig på blomsterdekoratør, men aner ikke hva jeg vil mer... Har så utrolig lyst til å jobbe med dyr eller foto, og det er vel alt jeg noengang har villet, men jeg har bare ikke tålmodighet til 6 års veterinærstudie... Kan ikke fatte og begripe hvorfor et praktisk yrke skal læres gjennom mest mulig teori... Hadde det vært mer praktisk rettet hadde det kanskje blitt veterinær av meg også <_<

Skrevet

Går jo da på skole :D Andre året på VGS allmenn på Fana Gymnas, så har ett år igjen. Drømmen er å bli veterinær. Noe innen biologi blir det i alle fall!

Skrevet

Hilde, da kan du klippe tånegler. Det var alltid siste utvei når alt annet var gjort og jeg ikke gadd å lese.

Jeg har vært student, nå er jeg stor, og er lærer og rådgiver på en skole for fremmedspråklig ungdom som skal ta grunnskoleeksamen.

Skrevet

Hilde, da kan du klippe tånegler. Det var alltid siste utvei når alt annet var gjort og jeg ikke gadd å lese.

Jeg har vært student, nå er jeg stor, og er lærer og rådgiver på en skole for fremmedspråklig ungdom som skal ta grunnskoleeksamen.

Hahaha :D:P Satt for to sekunder siden og vurderte det!!! :P:P

Skrevet

Jeg går forøyeblikket grunnkurs naturbruk, jeg vil helst bli vetrinær, men jeg skal uansett jobbe hund og andre dyr.

Skrevet

Jeg studerer ikke enda, men håper på å komme inn på vg1 allmenn på Trondheim Katedralskole til neste år. Hvis ikke blir det naturbruk på Skjetlein.

Jeg veit ikke helt hva jeg vil bli når jeg blir stor, men sosiologi høres fristende ut. :D

Guest Jonna
Skrevet

1.året Sykepleier... og jobber også med å finne på alt annet enn å lese til Anatomi eksamen.

Har bla farget håret mitt 2 ganger B)

Ellers så går det i rengjøring også har jeg plantet tomat frø, pratet med dem og gitt dem mye kjærlighet. Håper på fine tomat planet på altanen når sommeren kommer :D

Skrevet

Nå er jeg snart ferdig med andre året på Medier og Kommunikasjon. Skal gå det til høsten også, og ender da opp med generell studiekompetanse.

Aner ikke hva jeg skal bli som "stor" :D IKKE journalist eller noen som helst lege, det er sikkert.

Skrevet

Jeg går lærer i kunst og håndtverk, egentlig en ganske morsom skole. Men har eksamen i morra da, og sitter her, så... :D

Vet ikke hva jeg skal fordype meg i når den tid kommer, men har tatt kommunikasjon og media før, og det var fælt, så det blir nok noe gøyere.. Leire kanskje..

Edit: så du også gikk kommunikasjon og media iw, gikk det på høyskole, var vel fælest fordi jeg ikke liker datamaskiner.. (bortsett fra den søte lille macen min som jeg er venner med..)

Skrevet

Jeg ble ferdig med allmenfag for et år siden, og har hatt et arbeidsår nå.. Til høsten begynner jeg på allmenlærer utdanninga:) Gleder meg!! Ville aller helst bli dyrepleier, men hvem i all verden kommer inn der da? Umennesklige inntakskrav.. Men lærer er bra det :D

Skrevet

Er heldigvis ferdig med alt som har med utdanning å gjøre... Men det kan jo fortsatt bli mere utdanning senere...

Fagbrev elektriker Gr.L...

Stor vil jeg ikke bli, så det kan jeg ikke svare på.... :D

Skrevet

Jeg går første året på barnevernstudiet å skal bli barneverpedagog når jeg blir stor, og jeg skal antageligvis jobbe i enten det kommunale barnevernet eller på familievernkontoret.

Har heldigvis ikke første eksamen før 2.juni, så jeg har goood tid til å lese, dessuten så er det viktigere å vedlikeholde negler enn å lese vitenskapsteori -_- .

Skrevet

Jeg har søkt allmen til høsten. Da skal jeg antakelig ta realfag, og senere vil jeg prøve meg på å bli veterinær. Hvis ikke det går skal jeg jobbe med noe annet innen dyr, hels hund da :D

Skrevet

Jeg har søkt på Medier og Kommunikasjon. Håper på å komme inn der. Jeg er ikke sikker på hva jeg vil bli. Men er veldig fristet til å bli politi (med tjeneste hund), toller (m/hund) eller noe som har med "problem ungdommer" å gjøre :D Uansett så har jeg lyst til å jobbe med folk :P

Skrevet

Jeg er snart ferdig med første året i Digitalteknikk. Jeg blir ingeniør når jeg er ferdig om et par år, mulig jeg tar master og.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...