Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du forsikret hunden din?


Sirup

Forsikring eller ei?  

75 stemmer

  1. 1.

    • Nei, det har jeg ikke vurdert en gang!
      2
    • Nei, men jeg legger penger til side i tilfelle rottefelle
      2
    • Nei, hunden er for gammel til at det er lønt
      2
    • Ja, men jeg har heldigvis ikke hatt bruk for den ennå.
      37
    • Ja, og det har spart meg penger!
      15
    • Ja, men det har vært mer pes enn det er verdt.
      2
    • Ikke ennå, jeg er i ferd med å undersøke alternativene.
      15


Recommended Posts

Skrevet

Tinka er forsikret, hos Gjensidige NOR. Har heldigvis ikke hatt bruk for den enda, men det er godt å vite at kommer det en dyr og uforutsett veterinærutgift så vil hun kunne gå gjennom behandlingen selv om vi i utgangspunktet ikke har penger til den.

Skrevet

Eso er forsikret i Sparebank 1 forsikring (logisk nok når pappa jobber der..) Pappa som har ordnet dette, så jeg vet ikke stort *ler* Men jeg skal få han til å skrive ut noe papirer på det, så jeg har de liggende.

Skrevet

Gjensidige her alle tre hundene.

Har kun hatt bruk for Tinka sin en gang da hun tok keisersnitt når fødselen ikke kom i gang etter 68 dager da turde ikke dyrelegen vente lengre.

Skrevet

Etter å ha oppdaget hvor svinnende lite penger 10 000 er når hunden først er syk så gikk jeg over til Agria.De har liksom skjønt at 10 000 er lommerusk når det først er alvor.

Skrevet

Jeg valgte Agria, når Nadia skulle forsikres. Hun hadde valpeforsikring der fra opdretters side, så jeg videreførte den forsikringen.

Skrevet

Hadde Gjensidige, men fant ut at 10000,- var "nadda" når to oprasjoner kom på 30000,-...... Hunden jeg har nå er forsikret i Agria.

Skrevet

Vi har forsikret Chessea i jernbanens ett eller annet. Der har man en egenandel på 500 kroner.. :)

Jeg er glad vi hadde forsikring da Chessea skadet foten sin, for da ble det noen tusen i løpet av et par dager.

Skrevet

Tinka er forsikret, hos Gjensidige NOR. Har heldigvis ikke hatt bruk for den enda, men det er godt å vite at kommer det en dyr og uforutsett veterinærutgift så vil hun kunne gå gjennom behandlingen selv om vi i utgangspunktet ikke har penger til den.

samme her :) syns forsikring er en selfølge egentlig.

Skrevet

Nirm er i IF og Vida i Agria. Har ikke hatt bruk for den på Vida enda, men Nirm har hatt en operasjon, samt noe "småting" her og der som fort koster en del penger.

Bogar er ikke forsikret noe mer, for egenandelen hans ble så høy. Den hadde gått opp til 3000 da han fylte 9 år. Men IF har ikke akkurat tjent så mye på å ha ham forsikret hos seg. Han har vært mye syk, og mye inne til diverse behandlinger hos veterinær.

Skrevet

Ero er forsikret hos Agria og jeg har heldigvis ikke fått bruk for forsikringen ennå. Synes det er betryggende å vite at han er forsikret i tilfelle noe skulle hende

Skrevet

Jeg fikk en kraftig lærepenge da jeg fikk min første boxer, Toya :lol: Hun fikk allergi og/eller stoffskifteproblemer da hun var 6 mndr, legene her i byn ble ikke helt enige om hva det var.. <_< Så når jeg ringte forsikringsselskapene, fikk jeg beskjed om at det var for seint å forsikre henne siden hun allerede var blitt syk.. <_< Jaja, tenkte jeg, dette skal ikke stoppe oss. Dessverre var Toya myyye syk opp igjennom årene, det gikk liksom i bølgedaler, og ingen av dyrelegene ble enig om hva som feilte henne. Vi prøvde alt, fra spesialfor, speialshampoo, naturmedisiner osv. Vi hadde til og med en spesialist fra USA til å se på henne, og han mente hun bare var en gammel dame med gikt..? Hallo? :wallbash: Så den absolutt verste avgjørelsen jeg har tatt i mitt liv, tok jeg da Toya var 7 år. Legene mente hun kunne levd lengre, men jeg syntes ikke akkurat at de var så troverdige på det tidspunktet..

Så forsikring er en meeget lur ting å ha, vi brukte ca 150,000 kr på Toya gjennom livet hennes, men det var absolutt verdt det!

Så Box er forsikret, men vi har heldigvis ikke hatt bruk for den enda :D Bank i bordet :P

Skrevet

Jepp. min hund er forsikret i Agria, og det har han vært siden han kom i hus. Heldigvis har det bare vært "småtteri" med han, men min forrige hund hadde jeg en del trøbbel med, bl.a en øyeoperasjon, så jeg har fått igjen mange ganger det jeg betalte i forsikring for henne.

Skrevet

Gjett om han er, han er forsikret via Agria! Har ikke hatt behov for det enda heldigvis, men utrolig deilig å vite at "alt er i orden" hvis uhellene først skulle komme!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...