Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor hentet du din hund?


Cavalier&Collie

Recommended Posts

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Oppdretter møtte meg på halv veien! I såfall nesten.

Tini hentet vi i Kristiansand.

Hun er i fra kennelen Le sphnix Borzoi som er i Stavanger. Der har de en Boston terrier og mange Borzoi (russisk mynde).

Skrevet

Diego er fra Trondheim. Peer gynt's kennel. (holder på å få kennelnavn gyldig i Nkk..)

Guest Vicky
Skrevet

Vicky hentet jeg hos Sol`s amazing kennelen i Skien, Hos Heidi Jacobsen. Vi var hos oppdretteren hver dag etter at jeg hentet Vicky da... var så morro å la henne være mye med moren og tantene hennes. De er nært knytta nå hvertfall.... Veldig fornøyd med Vicky. Hun er en ekte ranch aussie.

Skrevet

vi hentet Tinka på Voss og Aiwa i Odda, Småen hentet vi hos oss selv he he he.

Faren til Småen hentet vi på Bystasjonen i Bergen han ble sendtmed buss i fra Dokka til Bergen.

Skrevet

Vi møtte oppdretteren på halvveien, på feriestedet hennes i Sälen i Midt-Sverige, 43 mil fra Trondheim. Oppdretteren til Tinka bor på Torslanda utenfor Göteborg.

Skrevet

Jeg hentet LiLi i Tønsberg! Hos Linda Myhre på Kennel Taspitir. Var langt å kjøre fra Levanger ja...

Skrevet

Fant du henne på Gran Canaria?

Fortell,fortell.. :D

Men hvor lenge motte hun være i karantene der nede da?

Og hvor mye koster frakt? Må jo være litt dyrt med tanke på at det koster 1000 kr fra Oslo til Stavanger, med en valp på 3 kg.

Skrevet
Fant du henne på Gran Canaria?

Fortell,fortell.. :)

Men hvor lenge motte hun være i karantene der nede da?

Og hvor mye koster frakt? Må jo være litt dyrt med tanke på at det koster 1000 kr fra Oslo til Stavanger, med en valp på 3 kg.

Jeg har ikke turdt å regne på hva det har kostet meg å få henne hjem til Norge... Men uanz hvor mye, så var det absolutt verdt det!!!!!!

Karantenen er oppløst, Norge følger EU reglene, så hun har gått igjennom et vaksineprogram, og har alle papirer iorden! :lol:

Jeg bodde på Gran Canaria så det var ikke noe problemer m tanke på tiden, vaksineprogrammet tar jo litt tid...!

Skrevet

Jeg hentet Eso på Steinkjer, 3 timer hver vei (bare et steinkast spør du meg, hihi..)

Som de fleste andre her, så kunne jeg reist jorda rundt for å få den bestemte hunden jeg ville ha :lol:

Skrevet

Henter valp i England på bursdagen min, 4. juli! Gul labrador tispe! Lisa skal hun hete ;) Må være tre måneder før jeg kan hente henne, og det er jo litt synd med tanke på at valper er veldig mottakelige i 7-12 ukers fasen, og jeg ville gjerne hatt de dagene til å påvirke henne. Men med mine planer og ambisjoner så tror jeg det skal gå bra likevel.. Målet er (om alt er som det skal, HD,osv) å få norsk og svensk jakt championat, og en hund i LP ringen som alle vet hvem er ;) Så har jo reglene endret seg litt hos labradoren; man trenger ikke lenger å ha minst 2. premie på utstilling for å få JCH, bare plassering. Dvs: Ikke bli diskvalifisert! Endelig har reglene endret seg! Rettferdigheten har seiret, hehe

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi hentet Mona på Brandbu, kennel Grunningen. Ca 3 timer å kjøre på en utrolig stygg og svingete vei, men JA, det var verdt det :)

Skrevet
Vi hentet Billy i Djurås i Sverige.

Kjørte ca 11 mil, tenker jeg.

Men heeelt klart verdt det! :)

11 mil? Mener ikke 111 mil? hihi..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...